Na krawędzi nigdy

Okładka książki Na krawędzi nigdy J.A. Redmerski Patronat LC
Okładka książki Na krawędzi nigdy
J.A. Redmerski Wydawnictwo: Filia Cykl: Na krawędzi nigdy (tom 1) literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Na krawędzi nigdy (tom 1)
The Edge of Never
Filia
2014-01-22
2014-01-22
Data 1. wydania:
2012-11-15
Katarzyna Agnieszka Dyrek
miłość namiętność uczucia pragnienia tajemnice

Oficjalne recenzje i

W poszukiwaniu siebie

1428 235 39

Wyciskacz łez

Wyciskacz łez

Podoba mi się relacja Andrew i Camryn. To nieskrępowanie. Jakby od praktycznie samego początku potrafią ze sobą rozmawiać na naprawdę intymne tematy i to nie jest jakieś sztywne, czy krępujące. Takie zaufanie od pierwszego spotkania.

Na półkach: , , , , ,

Całkiem fajne new adult. Takie gorzko- cukierkowe. Nie zachwyciło mnie jakoś mocno, ale na pewno też nie rozczarowało.

Ech młodość, cóż to za cudowny okres w życiu człowieka. Beztroska, emocje, energia, fantazja i miłość po grób, - to wszystko znajdziemy w tej opowieści.
Mamy też mocne sceny erotyczne, ale nie są one klu tej książki. Główna postać damska Camryn, tak mówi o uganianiu się jej matki za facetami - "jest to obrzydliwe". Chciałbym usłyszeć ją za 30 lat ;-).
Przy okazji odkryłem ciekawą piosenkę, którą Camryn i Andrew śpiewali w knajpie w Nowym Orleanie -"The Civil Wars-Barton Hollow"

Przy okazji odkryłem...

NA KRAWĘDZI NIGDY J.A. Redmerski część pierwsza @wydawnictofilia

🚍Moja ocena to 7/10.

🚍Złamana przez śmierć swojego byłego chłopaka Camryn wsiada w autobus, wyruszając w podróż bez celu. W międzyczasie spotyka Andrewa Parrisha, przystojny, zagadkowy mężczyzna zgadza się razem z panną Bennet przemierzyć Amerykę. Po tych kilkunastu dniach zadaje się, że nie potrafią być daleko od siebie. Okazuję się jednak, że nie wszystko wydaję się być tak proste, jak się wydaje.

⬇️RECENZJA⬇️

🚍Historia bardzo nietuzinkowa. Fabuła bardzo dobrze uporządkowana, każdy rozdział dodawał nowych szczegółów z życia bohaterów, co naprawdę mi się podobało.

🚍Bohaterowie są ukazani w naprawdę ciekawy sposób, za pomocą muzyki, porównywanie niektórych sytuacji do niej nadaje książce unikalności. Każdy z nich dzieli się swoimi odczuciami za pomocą niej i pomaga im to w zrozumieniu siebie.
Ich relacja od początku jest bardzo niewyraźna. Nie nazywają jej po imieniu, ani nie ma między nimi żadnych zapewnień. Właściwie takich scen można się spodziewać dopiero na końcu. Nie odbiera im to jednak wyjątkowości, tego jak się poznali i w jakich okolicznościach się w sobie zakochali. Końcówka wzburzyła cały mój spokój podczas jej czytania. Nie spodziewałam się takiego obrotu spraw, co jest dużym plusem!

🚍Zdecydowanie lekka historia dwóch zagubionych ludzi, którzy mają ten sam cel – podróż w nieznane.

🚍Moja ulubiona scena to zdecydowanie cały koniec książki, wzbudziła we mnie sporo emocji.

NA KRAWĘDZI NIGDY J.A. Redmerski część pierwsza @wydawnictofilia

🚍Moja ocena to 7/10.

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Piękna, porujaszaca, wyjątkowa.Ploecam

Piękna, porujaszaca, wyjątkowa.Ploecam

Książka nie wyróżnia się niczym szczególnym. Ot, prosta i lekka historia miłosna. Typowy "odmóżdżacz". Warto przeczytać gdy chce się odpocząć od trudniejszej tematyki.

Książka drogi. Cam i Andrew wsiadają do autobusu, każde ma własne problemy, własne tajemnice. Powoli zbliżają się do siebie, jak się skończy ta podróż i czego ich nauczy? Ogólnie dobrze się czytało , takie czytadło na wieczór ale szału nie było. Niemniej polecam samemu przeczytać i ocenić.

Jeden punkt dodaje za przepiękną okładkę:)

Trudno mi ocenić tę książkę.... Odkładałam ją parę razy i ponownie po nią sięgałam. Dla mnie ani ciekawa, ani zabawna, ani tragiczna. Bez emocji i zachwytu. Ale dobrnęłam do końca, co oznacza że nie jest wcale taka zła. Myśle, że dla młodych pozycja idealna, a ja już ten okres mam za sobą. Mimo wszystko naszykowałam drugą część, ciekawi mnie jak potoczą się losy bohaterów....

Nie czytałam do tej pory zbyt wielu książek w których akcja toczy się "w drodze" więc ten motyw działa zdecydowanie na jej korzyść.
Bohaterowie bardzo pozytywni i dający się polubić.
Książka napisana bardzo fajnie kilkukrotnie śmiałam się z rozmów i sytuacji w których znaleźli się bohaterowie a zakończenie doprowadziło mnie do łez.
Zdecydowanie polecam jako odskocznie od codzienności i może zastanowienie się czy to co robimy na co dzień na pewno jest tym co chcieliśmy lub chcielibyśmy robić do końca życia.
A może wziąć plecak i ruszyć w nieznane ? ;)
Zabieram się właśnie za drugi tom i mam nadzieję, że będzie równie udany

Bohaterowie bardzo pozytywni i dający się polubić.
Zdecydowanie polecam jako odskocznie od...