Doktryna Jakości. Rzecz o skutecznym zarządzaniu

Andrzej Jacek Blikle Wydawnictwo: Andrzej Blikle poradniki
Andrzej Blikle
poradniki
2013-07-08

Jest to książka która otwiera oczy w wielu sprawach oraz pozwala przyjąć bardzo szlachetną postawę do pracy w zespole, aczkolwiek z takim podejściem w wielu opresyjnie zarządzanych firmach mozemy stać się zagrożeniem.

Jest to książka o przyszłości która powoli staje się rzeczywistością.

Niesamowicie chwali się że autor udostępnia książkę za darmo na swoim blogu, to jest...

Według mnie jest to absolutne must-have każdego menedżera. Profesor Andrzej Blikle w niezwykły sposób łączy w pełni naukowe i analityczne do bólu podejście do zarządzania z pełną zrozumienia, empatyczną otwartością na drugiego człowieka.
W książce tej poruszane są więc zarówno "twarde" jak i "miękkie" aspekty pracy lidera, poparte niezliczoną liczbą przykładów z...

"Doktryna jakości" przez długi czas była moim wyrzutem sumienia. Zaczęłam tę książkę czytać około roku temu. Na początku zachwyciłam się ideami, które są w niej opisane i czytanie szło szybko, ale w okolicach 90% na chwilę ją odłożyłam. I tak pozostała odłożona przez rok, zerkając na mnie z półki.

Aż w końcu kilka dni temu znów wzięłam ją do ręki i stwierdziłam, że jest to...

Elementarz zarządzania. Pozycja obowiązkowa.

Doktrynę Jakości po prostu trzeba przeczytać... ale później do niej wracać, wracać, wracać i wdrażać w życie! Istne kompendium wiedzy o inteligentnym zarządzaniu, motywacji i ogólnie podejściu do wielu spraw nie tylko biznesowych. Szczerze polecam!

PS. Co najważniejsze, bo nie wszyscy wiedzą... książka jest dostępna na stronie autora w PDF za free!

Bardzo dobry wstęp do TQM. Bogata bibliografia, książka napisana w sposób "naukowy" (w przeciwieństwie do licznych w tej dziedzinie "poradników").

Polecam. Książka stosunkowo krótka, stanowi treściwą oraz skuteczną próbę wdrożenia doktryny jakości wzorowanej na metodologii japońskiej jak six sigma.
Pan Blikle pokazuje, że każdy proces w firmie może i powinien być z upływem czasu ulepszany

Uwaga dla przyszłych czytelników tej książki. O ile w pierwszej części jest intrygująco i lekko o tyle druga część (powiedzmy ostatnia ćwiartka) jest już bardzo konkretna, z rozbudowanymi przykładami, sporo ilością tabelek i szczegółowych opisów. Zdecydowanie część praktyczna jest materiałem, do którego każdy czytelnik będzie wracał, jeśli podejmie próbę wdrożenia TQM w...

Coraz częściej i głośniej mówi się w Polsce o braku klasy wielu naszych menadżerów. O “feudalnym” modelu zarządzania, w którym jest ekonom i podwłądni. Ekonom może wszystko, zaś podwładni pokornie znoszą jego fanaberie. Atmosfera w firmach na tym cierpi, ludzie są nielojalni, przełożeni tę nielojalność widzą i reagują na nią złością i lękiem. Rodzi to bunt i stres u obu...

To lektura obowiązkowa dla wszystkich menadżerów.

• Biznes
  • Chcę w prezencie
  • Rozwój osobisty
  • Zarządzanie
  • Business
więcej mniej

Andrzej Jacek Blikle Doktryna Jakości. Rzecz o skutecznym zarządzaniu Zobacz więcej
Andrzej Jacek Blikle Doktryna jakości. Rzecz o skutecznym zarządzaniu Zobacz więcej