Tworzenie modeli biznesowych. Podręcznik wizjonera

Okładka książki Tworzenie modeli biznesowych. Podręcznik wizjonera Alexander Osterwalder, Yves Pigneur
Okładka książki Tworzenie modeli biznesowych. Podręcznik wizjonera
Alexander OsterwalderYves Pigneur Wydawnictwo: Onepress biznes, finanse
biznes, finanse
Business Model Generation: A Handbook for Visionaries, Game Changers, and Challengers
Onepress
2012-02-13
2012-02-13
Bartosz Sałbut
modele biznesowe biznes poradniki

Okładka książki Skuteczne zarządzanie zespołem. Jak uzyskać harmonię, zaufanie i widoczne efekty pracy w zespole Stefano Mastrogiacomo, Alexander Osterwalder
Skuteczne zarz... Stefano Mastrogiaco...
Okładka książki Tworzenie najlepszych ofert. Produkty i usługi, na których zależy klientom Greg Bernarda, Alexander Osterwalder, Yves Pigneur, Alan Smith
Tworzenie najl... Greg Bernarda, Alex...
Okładka książki Testowanie pomysłów biznesowych. Biblioteka technik eksperymentacyjnych J. Bland David, Alexander Osterwalder
Testowanie pom... J. Bland David, Ale...
Okładka książki Projektowanie propozycji wartości Greg Bernarda, Alexander Osterwalder, Yves Pigneur, Alan Smith
Projektowanie ... Greg Bernarda, Alex...

🚀💼 Zmień zasady gry biznesowej i stań się wizjonerem! 📚✨

"Tworzenie modeli biznesowych" to podręcznik dla tych, którzy marzą o kreowaniu przyszłości i zmianie utartych schematów! 💡🌟 Jeśli chcesz projektować przedsiębiorstwa jutra albo przewartościować przestarzałe modele biznesowe, ta książka jest dla Ciebie! 📖🌌

Napisany przez niesamowitą grupę 470 praktyków z 45 krajów, książka opisuje zarówno tradycyjne, jak i najnowocześniejsze modele biznesowe oraz ich dynamikę. Odkryjesz techniki systematycznego tworzenia i wdrażania nowych rozwiązań, które mogą okazać się przełomowymi na rynku. 📈💡

Kiedyś, tak jak teraz, odważne pomysły były początkowo odrzucane — ale pamiętasz kartę kredytową, wypożyczalnię samochodów czy Google AdWords? Kiedyś wydawały się niemożliwe, a dziś przynoszą niewyobrażalne zyski! 🌠💰

Nie pozostawaj w tyle! Niezliczone nowe modele biznesowe i innowacyjne rozwiązania powstają każdego dnia, ale tylko wybrane stają się prawdziwymi liderami rynkowymi. W tej książce znajdziesz wskazówki, jak pracować z wizjonerskimi ideami, aby zwiększyć ich szanse na sukces! 🏆💼

Jeśli chcesz otworzyć lub usprawnić swoją firmę, ta książka jest niezwykle cenną kopalnią wiedzy! 🌟📚 Dowiesz się, jak korzystać z podstawowych narzędzi do kreowania modeli biznesowych, analizy SWOT i wielu innych. 💡📊

Czas zacząć myśleć odważnie i podążać za wizyjnymi ideami! Nie pozwól, by Twoje pomysły popadły w zapomnienie. Otwórz podręcznik dla wizjonerów i zdobądź przewagę na rynku! 💪🌌

#TworzenieModeliBiznesowych #Wizjoner #BiznesowaRewolucja #KreowaniePrzedsiębiorstwa #PrzełomoweModeleBiznesowe #InnowacyjneRozwiązania #SukcesNaRynku #OdważnePomysły #LiderRynkowy #KopalniaWiedzy #WskazówkiBiznesowe #AnalizaSWOT #KreowanieSukcesu #PrzewodnikWizjonera #Wizjonerstwo #SchematyModeliBiznesowych #WdrażanieInnowacji #SukcesWBiznesie #ZmianaSchematów #ProjektowaniePrzedsiębiorstw #WizyjneIdeed #OsiągnięciePrzewagi #PodręcznikDlaBiznesu #InnowacyjnyBiznes #KreujPrzyszłość #NoweRozwiązaniaBiznesowe

🚀💼 Zmień zasady gry biznesowej i stań się wizjonerem! 📚✨

Napisany przez niesamowitą grupę 470 praktyków z 45 krajów,...

Sięgnąłem po tę lekturę poszukując inspiracji do prac nad aktualizacją strategii. I muszę przyznać, że się nie zawiodłem. Nie jest to zbiór złotych rad, a raczej dobrze usystematyzowane źródło wiedzy na temat sposobu pracy i istotnych dla strategii zagadnień. Inspiruje, wskazuje obszary, na które trzeba/warto/powinno się zwrócić uwagę analizując związane z modelem biznesowym zagadnienia.

Pięknie wydana. Treść natomiast to już raczej kwestia drugorzędna. W każdym razie nie tego się spodziewałem, a szkoda.

Książka merytorycznie bardzo watrościowa. Pomaga spojrzeć z dystansu na pewne kwestie. Jenak można odczuć pewien niedosyt patrząc z perspektywy malego przedsiębiorcy.

Bardzo ciekawa, fajnie wydana choć wymiar troche nieporęczny czasami. Ciekawe przyklady.

Po tej książce można spokojnie stwierdzić, że modele biznesowe są lepsze niż biznes plany które są już raczej formą przestarzałą.

Książka do której co jakiś czas wracam. Jej nie należy czytać i następnie notować/zapamiętywać - ją należy czytać i następnie z nią robić. Absolutnie świetnie przedstawia różne aspekty jakie należy zrozumieć prowadząc własny biznes (lub nawet chcąc zaproponować rozwiązanie klientowi). Jeśli ktoś profesjonalnie chce podchodzić do wykonywanego zawodu, gdzie ma kontakt z klientem, to ta książka jest obowiązkowa.

Niestety nie udało mi się dobrnąć do końca. Wg mnie napisania dziwnie, bez polotu. Nie zachęciła mnie do planowania według podanej metody.

Niekonwencjonalna, model w sumie został pewnym standardem ogólnym i wielu autorów powołuje się na Osterwaldera.

W miejsce wielostronnych biznesplanów, książka przedstawia prosty model, który pozwala rzutem oka objąć firmę czy pomysł biznesowy. Sporo przykładów i inspiracji, jak ten pomysł można spiąć biznesowo.

• Biznes
  • Business