rozwiń zwiń

Tworzenie modeli biznesowych. Podręcznik wizjonera

Okładka książki Tworzenie modeli biznesowych. Podręcznik wizjonera
Alexander OsterwalderYves Pigneur Wydawnictwo: Onepress biznes, finanse
biznes, finanse
Business Model Generation: A Handbook for Visionaries, Game Changers, and Challengers
Onepress
2012-02-13
2012-02-13
Bartosz Sałbut
modele biznesowe biznes poradniki

Okładka książki Testowanie pomysłów biznesowych. Biblioteka technik eksperymentacyjnych J. Bland David, Alexander Osterwalder
Ocena 7,0
Testowanie pom... J. Bland David, Ale...
Okładka książki Projektowanie propozycji wartości Greg Bernarda, Alexander Osterwalder, Yves Pigneur, Alan Smith
Ocena 7,1
Projektowanie ... Greg Bernarda, Alex...
Okładka książki Model biznesowy. TY Timothy Clark, Alexander Osterwalder, Yves Pigneur
Ocena 7,6
Model biznesow... Timothy Clark, Alex...

Sięgnąłem po tę lekturę poszukując inspiracji do prac nad aktualizacją strategii. I muszę przyznać, że się nie zawiodłem. Nie jest to zbiór złotych rad, a raczej dobrze usystematyzowane źródło wiedzy na temat sposobu pracy i istotnych dla strategii zagadnień. Inspiruje, wskazuje obszary, na które trzeba/warto/powinno się zwrócić uwagę analizując związane z modelem biznesowym zagadnienia.

Pięknie wydana. Treść natomiast to już raczej kwestia drugorzędna. W każdym razie nie tego się spodziewałem, a szkoda.

Książka merytorycznie bardzo watrościowa. Pomaga spojrzeć z dystansu na pewne kwestie. Jenak można odczuć pewien niedosyt patrząc z perspektywy malego przedsiębiorcy.

Bardzo ciekawa, fajnie wydana choć wymiar troche nieporęczny czasami. Ciekawe przyklady.

Po tej książce można spokojnie stwierdzić, że modele biznesowe są lepsze niż biznes plany które są już raczej formą przestarzałą.

Książka do której co jakiś czas wracam. Jej nie należy czytać i następnie notować/zapamiętywać - ją należy czytać i następnie z nią robić. Absolutnie świetnie przedstawia różne aspekty jakie należy zrozumieć prowadząc własny biznes (lub nawet chcąc zaproponować rozwiązanie klientowi). Jeśli ktoś profesjonalnie chce podchodzić do wykonywanego zawodu, gdzie ma kontakt z klientem, to ta książka jest obowiązkowa.

Niestety nie udało mi się dobrnąć do końca. Wg mnie napisania dziwnie, bez polotu. Nie zachęciła mnie do planowania według podanej metody.

Niekonwencjonalna, model w sumie został pewnym standardem ogólnym i wielu autorów powołuje się na Osterwaldera.

Bardzo fajna książka dla ludzi, którzy rozwijają biznesy, praktyczne przykłady pokazujące jak model biznesowy wpływa na funkcjonowanie firmy. Książka ma to do siebie, że nie jest zwykłą znaną nam książka - znajdziesz tam liczne obrazki, kolumny wyszczególnienie itd - nie musisz już podkreślać wszystko co ważna jest wyszczególnione. Książka tylko dla ludzi skupionych na rozwoju biznesu. Ja parę rzeczy dowiedziałem się polecam zajrzeć do książki.

Dobra..

Dobra..