Vampire Wars. The Von Carstein Trilogy

Black Library
2008-01-01
2008-01-01
Wojny Wampirow. Trylogia Von Carstein

Okładka książki Torchwood Tales: Torchwood Audio Originals Dan Abnett, Ian Edginton, James Goss, Joseph Lidster, David Llewellyn, Brian Minchin, Mark Morris, Steven Savile
Torchwood Tale... Dan Abnett, Ian Edg...
Okładka książki Hallowed Ground Steven Savile, David Niall Wilson
Hallowed Ground Steven Savile, Davi...

Mamy tutaj trzy świetne opowiadania skupiające się nad powstaniem i dojściem do władzy wampirzej rodziny von Carsteinów. Ten ród jest najbardziej znany w Starym Świecie. Trzy opowiadania: Dziedzictwo, Panowanie i Zemsta opowiadają nam dzieje trzech najbardziej znanych książąt nocy z tego rodu: Vlad, Konrad i Mannfred. Każdy z tej trójki wampirzych lordów chciał obrócić Imperium w ruiny ale na szczęście im się to nie udało, czy to za sprawą bohaterskich ludzi czy wewnętrznych zdrad. Do tej pory każdy mieszkaniec boi wymawiać się tych imion, żeby nie kusić złego. Każdy tomów rzuca nam inne światło na te ważne postacie z historii Sylvanii. Jednak najwięcej miejsca zostało poświęconego Mannfredowi. Również tutaj znajduje się historia słynnego wampirzego pierścienia, a także cały konflikt jaki powstał przez jego kradzież.
Omnibus naprawdę świetny szczególnie dla osób, które lubują się w historii Starego Świata. Trylogia jest po prostu świetna, bardzo dobrze połączone wątki fabularne, dynamiczne postacie, które jak to wampiry zmieniają strony konfliktu jak im jest wygodnie. No i oczywiście mnóstwo dramatu i zdrady. Polecam tę książkę wszystkim. Dostępna jest jedynie w języku angielskim.

No musze przyznac, ze dla fanow wojennego mlotka calkiem ciekawa ksiazka. Pierwsze dwie czesci, bardzo w stylu retro ale z przyjemnoscia sie czyta bo klimat Starego Swiata oddany swietnie.

Historia znanej rodziny Wampirow ze swiata Warhammer - Von Carstein. Epickie bitwy, fascynujaca historia zmagan z legendarnymi wampirami - Vlad, Mannfred oraz Konrad. Polecam kazdemu fanowi dobrego fantasy.

• Warhammer

Dodaj cytat z książki Vampire Wars. The Von Carstein Trilogy