Do utraty tchu

Okładka książki Do utraty tchu
Cherrie Lynn Wydawnictwo: Amber Cykl: Ross Siblings (tom 3) Seria: Bestsellery literatury erotycznej [Amber] literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
2013-08-06
Data 1. wydania:
2012-01-01
Agnieszka Myśliwy, Karolina Post-Paśko
muzyka miłość erotyka namiętność romans

Kończąc pierwszy tom nie chętnie chciało mi się czytać drugiego bo na pewno nie będzie powalający jak pierwszy aleee...kurczę ta część chyba jest lepsza a na pewno równie świetna jak poprzednia. Dobra historia polecam .

Historia Macy i Ducha zdecydowanie mnie nie porwała, a szkoda.

Historia Macy i Ducha zdecydowanie mnie nie porwała, a szkoda.

Nie napiszę, że ta część była lepsza od poprzedniej. Była taka sama. Główny bohater z kolczykami w tych samych miejscach, obiecujący, że nigdy nie zostawi bohaterki. Daję jedną gwiazdkę mniej, ponieważ irytowala mnie główna bohaterka, która cały czas się uganiala za Setem, który poza mówieniem, że nigdy nie pozwoli jej odejscze nie pomachał nawet małym palcem.

Szybko się czyta, przyjemna książka na wieczór.

Szybko się czyta, przyjemna książka na wieczór.

Ooo tak! Po pierwsze, ta część jest dużo, dużo lepsza niż poprzednia, pomimo, że już tamta zawładnęła moim sercem.
Sposób pisania i budowania napięcia i akcji przez autorkę bardzo mi spasował. Gdy sięgałam po te pozycję (kojarząc już głównych bohaterów) trochę się obawiałam. Myślałam, że książka niewiele będzie się różnić od poprzedniej, a jednak bardzo miło mnie zaskoczyła.
Fabuła jest zbudowana konkretniej i dużo dokładniej, nie brakuje akcji, a poza tym wszystko jest na wyższym poziomie.
Główni bohaterowie:
Macy - nasza psuja i maruda, która w poprzednik tomie wydawała się panną z kijem w tyłku to SUPER BABKA! Ma w sobie tą głębie, której trochę brakowało mi w jej niewinnej przyjaciółce, Candance. To silna dziewczyna, prawdziwa kowbojka i miłośniczka country i jazdy konnej. Ma za sobą przeszłość, która ukształtowała ją na taką, jaka teraz jest, a mimo tego widać w niej ta iskrę, dzięki której nie da się jej ie lubić.
Ghost (o Boże, nie potrafię nie śmiać się teraz wiedząc skąd ta ksywa) a właściwie to Seth jest świetny. Ma za sobą ciężką przeszłość, która wlecze się nieubłaganie, oraz męczącą teraźniejszość, a mimo tego jest ŚWIETNY! To bohater, którego ciężko nie lubić! To tatuażysta ze zniewalającym uśmiechem i specyficznym humorem, który trafia do mnie momentalnie. Choć wydaje się bardzo silną osobą, ma swoje demony, które niszczą jego samoocenę.
Poza tym oczywiści nie brakuje Candance i Briana, Sam oraz całej metalowo-tatuażowej otoczki. Wszyscy są świetni.
Warto również wspomnieć o Rainie - byłej Ghosta, którą kilkakrotnie miałam ochotę spacyfikować, za jej irytujące i drażniące zachowanie, jednak momentami, gdy poznałam jej historię było mi jej po prostu szkoda. I Jared - były Macy, który znowu chce starać się o jej względy, a który irytuje mnie już całkowicie.
Ta historia ma duży pazur. Nie brakuje tu miłosnych uniesień, gorącej akcji, ale i dramatów.
Niepewność, strach i wiele silnych uczuć jest tym, z czym bohaterowie musza się zmierzyć, by być razem.
Pełno tu walki serce z rozumem.
To historia dwojga nieidealnych ludzi, którzy muszą poskładać siebie na nowo i zdecydować, czy są gotowi być razem.
Jestem w pełni i tak i GORĄCO POLECAM!
Świetna historia!
Dużo akcji.
Można się pośmiać!
Można popłakać!

P O L E C A M ! ! !

Która z nas by nie chciała takiego faceta, jak Seth? Cudowna książka :)

Która z nas by nie chciała takiego faceta, jak Seth? Cudowna książka :)

Dość szybko się czyta, fajny seks aczkolwiek zaskoczona jestem tym, że nie było pięciu orgazmów podczas seksu analnego, co często jest standardem w literaturze erotycznej... :-) w sumie, to w ogóle nie było seksu analnego ;-)

"Do utraty tchu "jest kolejną częścią z cyklu "Ross Siblings "tym razem opowiada o Macy najlepszej przyjaciółce Candice i Sethcie, najlepszym przyjacielu Briana.

Zacznijmy od minusów bardzo nie podobało mi się tłumaczenie na polski ksywki Setha na Ducha ,lepiej brzmiało "Ghost ".

Poza tym nie podoba mi się ze zabrakło wstępu poznania się Setha i Macy ,nie każdy umie czytać w oryginale i szkoda ze wydawnictwo nie umieścilo wstęp z ich poznania ,książka spokojnie mogłaby być o te 100 stron grubsza.

Musze przyznać ze o dziwo raz cześć jest lepsza od "Do szaleństwa ". Bardzo przypadła mi do gustu postać Macy . W poprzedniej części wydawała się snobistyczna nudziara. Ta część pokazuje pelna pasji, namiętna, silna, mająca swoje hobby młoda kobietę. Mace jest pewniejsza siebie i mniej irytuje niż Candice .

Poza tym widać ze dziewczyna jest ostrożna, bo chroni się w ten sposób.

Setha również pokochałam. Chociaż przyznam że nie gustuje w lysych facetach, ale dla niego z miłą chęcią zrobię wyjątek. Szkoda mi Setha ze względu a jego zawód miłosny i sytuacje rodzina.

Przyznam że początkowo współczulam Jaredowi, ale koniec końców doszłam do wniosku ze gdyby kochał Macy to więcej by o nią walczyl, a nie zrobił brzuch innej . Poza tym to jak wyrażał się o Sethcie nie znając go ,pokazuje jakim był snobistycznym dupkiem.

Miło było poczytać rowniez o dalszych losach Briana i Candice . Chociaż tak szczerze nie podobalo mi się to ze, Candice zmieniła tak drastycznie wizerunek i szkoda ze więcej nie dowiedzieliśmy się o tym jaka decyzję podjęła po studiach.

Zdecydowanie bardziej podobali mi się Macy i Ghost którzy zaakceptowali się tacy jakimi byli ;ale zachowali zupełnie siebie. On nie zapuscil włosów i nie wskoczył w garniak ,ona pozostała przebojowa miłośniczka country bez ani jednego kolczyka i dziary.

Polecam "Do utarty tchu "jest jeszcze bardziej seksowną i wciągająca, nie przeslodzona od poprzedniej części.

Żałuję tylko ze wydawnictwo nie wydało wszystkich części.

Książka podobała mi się bardziej niż poprzedni tom, choć wcześniej trudno było mi sobie wyobrazić jak zniosę tą bohaterkę. Jednak "W do utraty tchu" Macy była zdecydowanie fajniejsza niż w "Do szaleństwa". Jej postępowanie wydawało mi się bardziej sensowne i prawdziwsze niż zachowanie Candace w poprzednim tomie. Akcja może bez zaskoczeń, ale czyta się przyjemnie.

Ta część jest bez wątpienia lepsza od poprzedniej wydanej po polsku. Jest bardziej zabawna, jednak fabula dość przewidywalna. Lubie poznawać dalsze losy bohaterów książek i bez wątpienia ta książka opowiadziała całkiem sporo, jednak nie wiem czy historia wciągnęła mnie na tyle, żeby czytać dalsze części książki.