Nim przyjdą słonie

Łukasz OrbitowskiEwa Beniak-Haremska Wydawnictwo: Egmont Polska Seria: Czytam Sobie. Poziom 3: Połykam Strony literatura dziecięca
Egmont Polska
literatura dziecięca
Czytam Sobie. Poziom 3: Połykam Strony

Kolejna książka z serii, którą syn bardzo sprawnie przeczytał oraz podobała mi się historyjka... bo ma starszą siostrę ii chyba inaczej patrzy na pewne sprawy.
Jak w opisie zamieszczono, seria Egmonta połykam strony jest bardzo dobrze opracowana. Dla mnie osobiście ma wiele plusów.
Sama historia opowiadania o chłopcu, którego rodzina się powiększy, mama mówi że będzie...

Maks i Nosorożec

Wszystko zaczęło się od nosorożca, którego Maks znalazł w piaskownicy. Wówczas też Maks dowiedział się, że będzie miał rodzeństwo. Dowiedział się również, że będzie musiał dzielić SWÓJ pokój z nowym członkiem rodziny. I jego świat runął jak domek z kart. Pozostał mu tylko nosorożec i ucieczka z domu. I jak pomyślał tak też zrobił. Zabrał jabłko, bułkę i...

Córka długo męczyła się z książką, aż w końcu orzekła, że jej się nie podoba i nie chce dalej czytać. Tyle na temat.

1976

Od kilku ładnych lat panuje moda na pisanie książek dla dzieci przez celebrytów i celebrytki. Od jakiegoś czasu do tegoż trendu dołączyli autorzy książek dla dorosłych. Często bardzo dobrzy autorzy - niestety jednak tylko i wyłącznie książek dla dorosłych.
Po rozczarowaniu z "Awanturą w lesie" autorstwa Magdaleny Tulli, zaliczyłam dziś kolejne rozczarowanie książeczką...

3 - poziom - dla małego bibliofila :) - POŁYKAM STRONY.

2500-2800 wyrazów, wszystkie głoski, dłuższe i bardziej złożone zdania, trudniejsze slowa - na końcu znajdziemy alfabetyczny słownik wyrazów oznaczonych w tekście gwiazdką.
Na tym poziomie, ilustracje są czarno-białe, co daje dziecku poczucie obcowania z prawdziwą "dorosłą" książką.

Na początek moja ulubiona - Nim...

• Dla dzieci
  • 2018
  • Z biblioteki
  • Biblioteka
  • Dziecięce
  • Czytane dzieciom
  • Literatura polska

Dodaj cytat z książki Nim przyjdą słonie