Co jest złe w świecie

Okładka książki Co jest złe w świecie Gilbert Keith Chesterton
Okładka książki Co jest złe w świecie
Gilbert Keith Chesterton Wydawnictwo: Wydawnictwo Diecezjalne i Drukarnia w Sandomierzu publicystyka literacka, eseje
publicystyka literacka, eseje
What's wrong with the world
Wydawnictwo Diecezjalne i Drukarnia w Sandomierzu
2013-01-01
2013-01-01
Maciej Reda
chesterton religia eseje g. k. chesterton

Szczerze mówiąc jestem rozczarowany.
Nie żeby książka była bezwartościowa i źle napisana, ale nawet mając na uwadze że gdyby autor chciał poprawnie odpowiedzieć na pytanie, jakim jest jej tytuł, to potrzebowałby kilku tomów po 1000 stron każdy, to uważam że niewiele dobrego można z tej pozycji wyciągnąć. Fakt, Chesterton gdzieniegdzie jest niezwykle przenikliwy, ale rzeczą która raziła mnie niemiłosiernie przez większość czasu była jego krytyka (moim zdaniem nieuzasadniona) kapitalizmu. Nie jestem pewien ale o ile był zażartym wrogiem socjalizmu to jednak nie wyklucza że mógł wierzyć w te bzdury o wyzysku itp.
Ogólnie mówiąc jeśli ktoś jest zaznajomiony z tematyką podejmowaną przez autora, to powinien oddzielić "ziarna od plew", przez co książka nie będzie stratą czasu. Ale jeśli ktoś ma od tego zaczynać, to może wszczepić sobie do głowy sporo błędów które trudno będzie wykorzenić w przyszłości.

Szczerze mówiąc jestem rozczarowany.

Pierwsza lektura: 20.09.2013

Pierwsza lektura: 20.09.2013