Kawa. 100 przepisów

Okładka książki Kawa. 100 przepisów Mary Ward
Okładka książki Kawa. 100 przepisów
Mary Ward Wydawnictwo: Bellona kulinaria, przepisy kulinarne
kulinaria, przepisy kulinarne
Top 100 coffee recipes
Bellona
2012-01-01
2012-01-01
Karolina Lossman-Bołdok

Nie wyobrażam sobie poranka bez kawy. To napój który nie tylko pobudza, ale również świetnie smakuje. Ale czym właściwie jest kawa? Skąd pochodzi? Jak się ją produkuje? I jak ją podawać? Po przeczytaniu tej książki, już wiem. Autorka, prawdziwa miłośniczka kawy i wszystkiego co z nią związane zabiera nas w podróż po jej świecie. Przybliża proces produkcji, podpowiada na co zwrócić uwagę podczas zakupów, oraz prezentuje przepisy na najróżniejsze kawy, desery i inne dodatki. Całość wspaniale wydana na eleganckim papierze i przyozdobiona ładnymi fotografiami. Książka idealna dla każdego kawosza.

Przede wszystkim publikacja zasługuje na wyróżnienie za sposób wydania. Strony książki mogą kojarzyć się ze starymi pamiętnikami ze względu na ujęcie kart w ramki ze wzorem, numeracja stron w ornamencie, wszystko czytelnie przedstawione.
Treść obejmuje ogólne informacje o kawie, wskazówki co do patrzenia i dbałości o uzyskanie jak najlepszego aromatu, przepisy na kawy gorące oraz mrożone, kawy z dodatkiem alkoholi, a także ciasta do kawy. A na końcu książki ułatwiający wyszukiwanie konkretnych
przepisów indeks.
Niestety zdjęć niewiele. A te które są zamieszczone nie obrazują poszczególnych przepisów, a szkoda. To jest minus tego wydania, dość znacząco - jak dla mnie - obniżający wartość takiej książki nie tylko z punktu estetycznego, ale jako wsparcie podczas wykorzystania przepisów. Bo czym w takim razie kierować się podczas wykonania? Efektów swojej pracy nie będziemy mogli tu niestety porównać.
Nie mniej jednak ta pozycja może zachęcić nawet purystów do eksperymentowania i łączenia smaku kawy z innymi dodatkami. Polecam jeśli nawet nie dla siebie to idealnie nada się na prezent.

super przepisy

super przepisy

• Podręczniki, słowniki itp.
  • Kuchnia, zielarstwo
  • Kuchnia
  • 2015
  • Kulinarne, kawa i herbata
  • W biblioteczce

Dodaj cytat z książki Kawa. 100 przepisów