Noc w Orient Expressie

Bogumiła Nawrot
Pascal
literatura piękna
Bogumiła Nawrot

Absolutnie fantastyczna opowieść o miłości, wybaczaniu, tęsknocie... A wszystko to w czarującej scenerii Wenecji i zacisznych wagonach magicznego Orient Expressu.

Lekka i przyjemna literatura

Orient Express pociąg, który od lat fascynował ludzi rozbudzając ich wyobraźnię m.in. za sprawą powieści Agathy Christie. Ponownie wyrusza w podróż, by za sprawą wystroju przenieść podróżnych w odległe czasy i dać im czas na chwilę oddechu od codzienności. Każdy z podróżnych wsiada do tego niezwykłego pociągu z innego powodu.
Imogen wyrusza w podróż samotnie, by po dotarciu...

„Noc w Orient Expressie” V. Henry to powieść o miłości, relacjach międzyludzkich, o pożądaniu, marzeniach. Wszystko odbywa się wśród pasażerów legendarnego pociągu Orient Express na trasie Londyn-Wenecja. Opowieść o bajkowym klimacie, o podróży pełnej wzruszeń, różnych rodzajach miłości. Książka na jeden wieczór.

Przeczytana za jednym tchem. Absolutnie magiczna.

Jedna podróż naprawdę może zmienić czyjeś życie. To prawda, a historie opisane w tej książce jedynie to potwierdzają.

Pociąg Orient Express to symbol luksusu, który skrywa wiele tajemnic. Autorka książki przedstawia pięć zupełnie różnych historii, jednak wszystkie są subtelnie ze sobą połączone, a bohaterowie spotykają się nawzajem, chociaż praktycznie nie dochodzi między...

"Noc w Orient Expresie" to typowa przedstawicielka swojego gatunku, aczkolwiek znakomita narracja, świetnie nakreśleni bohaterowie i barwnie opisane weneckie widoki zabierają czytelnika nie tylko w świat wielkiej namiętności, ale także do krainy rozmyślań i refleksji.
Autorka nie buduje fabuły na wydarzeniach skupionych wokół jednej postaci, ale opowiada nam historie...

Sięgnęłam po tę książkę przypadkowo, jako coś lekkiego do czytania. Spełniła swoje zadanie znakomicie :)

Powieść opisuje przeplatające się historie różnych ludzi, których łączy jedno- Orient Express.

Książka jest napisana przyjemnym stylem, przedstawione historie zaciekawiają, ale także przez to, że są przeplatane z innymi, czytelnik nie zdąży się nimi znudzić.

Mogę...

"Noc w Orient Expressie" to książka stworzona przez Veronicę Henry, która miała być klimatyczną powieścią o pociągu, który przeszedł do historii, w którym podróż może całkowicie odmienić życie, a moje odczucia są odmienne. Według mnie zarys fabuły był nijaki a postacie, których było wiele, są niedopracowane.
Poznajemy tutaj pięć odrębnych historii ludzi, których...

Bardzo miła lekka lektura o miłości, więzach rodzinnych, przyjaźni. Polecam!

• Domowa biblioteczka
  • Literatura obca