Noc w Orient Expressie

Pascal
2013-09-25
2013-09-25
Bogumiła Nawrot

Orient Express w XXI wieku. Kilkoro pasażerów wsiada do pociągu w Londynie (oraz w Paryżu) by spędzić kilkadziesiąt godzin w luksusie z poprzedniej epoki. Podczas podróży będą musieli zmierzyć się z problemami, które dogonia ich aż w Wenecji. Bardzo przyjemna powieść obyczajowa.

Miała to być bardzo klimatyczna powieść o pociągu, który przeszedł do historii, o podróżach, które potrafią odmienić całe życie.

Pięć odrębnych historii, które łączy jedno- podróż tymże wymarzonym Orient Expressem. Mamy więc parę, która poznaje się tutaj na randce w ciemno, zgłoszona do agencji matrymonialnej przez osoby trzecie. Pojawia się rodzina z problemami nastoletnich dzieci, jest też sławny fotograf oraz Imogen, która na prośbę babci Adele ma do spełnienia pewną misję. Ale w książce opisana jest też historia samej Adele i jej młodości.

I nie wiem, czy to nie był ten moment na takie czytanie, czy jednak coś w tej książce jest „nie o końca”. Zrobiłabym więcej akcji, mniej bohaterów. Jakoś tak autorka tak ich poprowadziła, że nie do końca możemy ich poznać i zaprzyjaźnić się z nimi. A szkoda. Bo pomysł fajny, ale kiedy skupiamy się na wszystkim, to nic nie wyjdzie dokładnie. I chyba tak tutaj się zadziało. Język natomiast łatwy i czyta się szybko, ale mimo wszystko 4/10. Więcej nie dam

Orient Express pociąg, który od lat fascynował ludzi rozbudzając ich wyobraźnię m.in. za sprawą powieści Agathy Christie. Ponownie wyrusza w podróż, by za sprawą wystroju przenieść podróżnych w odległe czasy i dać im czas na chwilę oddechu od codzienności. Każdy z podróżnych wsiada do tego niezwykłego pociągu z innego powodu.
Imogen wyrusza w podróż samotnie, by po dotarciu do Wenecji odebrać należący do jej babci obraz, a przy okazji poznać jej dotychczas skrywaną historię. Ta podróż pomoże jej zrozumieć co tak naprawdę jest w życiu ważne.
Riley jeździ Orient Expressem co roku, zawsze spotykając się w Paryżu ze swoją towarzyszką Sylvie i wspólnie z nią kontynuując podróż do Wenecji. Ta noc w pociągu ma być jednak dla nich wyjątkowa.
Dla tworzącej się rodziny będzie to wycieczka życia podczas której Stephanie, Simon, Beth i Jamie zrozumieją jacy są dla siebie ważni i jak bardzo mogą na siebie polegać w każdej sytuacji.
To również losy dwojga młodych ludzi Emmie i Archiego, którzy dzięki wygranej w konkursie odbędą podróż, która stanie się dla nich początkiem nowego życia.
Książka to romans który splata ludzkie losy na przestrzeni lat i na jedną noc łączy je w jedną wspólną historię zamkniętą w przedziałach tego historycznego pociągu. Głównym przesłaniem książki jest motyw mówiący o tym, że miłość jest najważniejsza i warto i nią walczyć mimo przeszkód.
Książka z serii tych lekkich, łatwych i przyjemnych, które po prostu dobrze się czyta

Imogen wyrusza w podróż samotnie, by po dotarciu...

„Noc w Orient Expressie” V. Henry to powieść o miłości, relacjach międzyludzkich, o pożądaniu, marzeniach. Wszystko odbywa się wśród pasażerów legendarnego pociągu Orient Express na trasie Londyn-Wenecja. Opowieść o bajkowym klimacie, o podróży pełnej wzruszeń, różnych rodzajach miłości. Książka na jeden wieczór.

Przeczytana za jednym tchem. Absolutnie magiczna.

Przeczytana za jednym tchem. Absolutnie magiczna.

Jedna podróż naprawdę może zmienić czyjeś życie. To prawda, a historie opisane w tej książce jedynie to potwierdzają.

Pociąg Orient Express to symbol luksusu, który skrywa wiele tajemnic. Autorka książki przedstawia pięć zupełnie różnych historii, jednak wszystkie są subtelnie ze sobą połączone, a bohaterowie spotykają się nawzajem, chociaż praktycznie nie dochodzi między nimi do żadnej interakcji. Wszyscy podróżują Orient Expressem w to samo miejsce - do Wenecji, ale każdy z bohaterów jedzie tam w innym celu. Podróż, pomimo, że trwa jedynie 24 godziny, zmienia ich życie na zawsze.
Historie są wspaniale opisane, a problemy, z którymi przyjdzie się zmierzyć bohaterom, bardzo realne. Czytając tę książkę można bardzo łatwo utożsamić się z bohaterami, przeżyć podróż wraz z nimi.
Po lekturze tej książki Twoim jedynym marzeniem będzie podróż tym wspaniałym pociągiem i przeżycie podobnej przygody.
Polecam książkę :)

"Noc w Orient Expresie" to typowa przedstawicielka swojego gatunku, aczkolwiek znakomita narracja, świetnie nakreśleni bohaterowie i barwnie opisane weneckie widoki zabierają czytelnika nie tylko w świat wielkiej namiętności, ale także do krainy rozmyślań i refleksji.
Autorka nie buduje fabuły na wydarzeniach skupionych wokół jednej postaci, ale opowiada nam historie pięciu par, które z różnych zrządzeń losowych wybierają się do Wenecji luksusowym pociągiem Orient Express. I chociaż akcji tu mało, a niektórzy recenzenci zarzucają tej książce, że jej potencjał nie został do końca wykorzystany - mi jednak ta pozycja bardzo się spodobała zwłaszcza dlatego, że ukazywała różne rodzaje miłości. Zmusiła mnie do wielu refleksji. Mogę zapewnić, że miłośnicy gatunku nie będą rozczarowani książką. Na portalu „Woman&Home” napisano: „mistrzowska powieść o miłości, pożądaniu, nadziei i marzeniach” – ja zdecydowanie zgadzam się z tą opinią, chociaż dodałabym, że to powieść również o tęsknocie.
Po przeczytaniu „Nocy w Orient Expressie” nie Paryż będzie dla Ciebie miastem miłości, a skromna i malownicza Wenecja!

czytaniamania.blogspot.com

Sięgnęłam po tę książkę przypadkowo, jako coś lekkiego do czytania. Spełniła swoje zadanie znakomicie :)

Powieść opisuje przeplatające się historie różnych ludzi, których łączy jedno- Orient Express.

Książka jest napisana przyjemnym stylem, przedstawione historie zaciekawiają, ale także przez to, że są przeplatane z innymi, czytelnik nie zdąży się nimi znudzić.

Mogę polecić tę książkę, taki lekki romans do poczytania najlepiej w pociągu ;)

Mogę...

Lekka i przyjemna literatura

Lekka i przyjemna literatura

Absolutnie fantastyczna opowieść o miłości, wybaczaniu, tęsknocie... A wszystko to w czarującej scenerii Wenecji i zacisznych wagonach magicznego Orient Expressu.

• Domowa biblioteczka
  • 🗝️ Kredens Mgłą Osnuty
  • Mam, ale jeszcze nie przeczytałam
  • Na wymianę/sprzedaż

Veronica Henry Noc w Orient Expressie Zobacz więcej