Klub filmowy Meryl Streep

Świat Książki
2014-01-29
2014-01-29
2012-01-01

Sympatyczna, ładnym językiem opisana historia dwóch sióstr, ich kuzynki i ciotki prowadzącej pensjonat oraz uwielbiającej Meryl Streep...

Lata temu kobiety spotkała tragedia - w wypadku samochodowym giną trzy najbliższe im osoby: rodzice dziewczynek i ojciec ich małej kuzynki, Kat.
Mija czas a relacje między Lolly, Isabel, June i Kat układają się raczej chłodno. Nagłe zaproszenie ciotki powoduje, że wszystkie cztery spotykają się na nowo w domu swego dzieciństwa. Codzienne przebywanie ze sobą pozwala im lepiej poznać siebie i odkryć siłę rodzinnych więzi.

Książka z serii Leniwa Niedziela rzeczywiście akurat na leniwą niedzielę. Matka, córka i dwie kuzynki. Lubią się, powiedzmy, tak sobie. Życie, przypadek czy jak to chcemy nazwać zmusza je do przebywania razem. I - jak to zwykle bywa - okazuje się, że żadna z nich nie jest wcale taka zła, jak myślały pozostałe. Wręcz przeciwnie - każda jest na swój sposób wspaniała. I tak gdzieś od połowy książki ta ich wspaniałość zaczęła mnie męczyć. Autorce zabrakło też chyba jakiegoś przekonującego pomysłu dla którego przedtem tak się nie lubiły. Książkę odłożyłam z przeświadczeniem, że wolę ludzi niedoskonałych, ale pełnokrwistych od rozmemłanych panienek, które nawet po 10 latach nie wiedzą czy ten mężczyzna to akurat ten właściwy czy może przydarzy im się w życiu coś innego. Coś im się z pewnością przydarzy, ale ja już tego nie chcę wiedzieć.

Meryl Streep mogłaby zagrać drzewo, a film z nią i tak obejrzę w ciemno. Nie ma złego filmu z tą aktorką, każda jej rola jest wspaniała. Filmy z jej osobą są spoiwem łączącym bohaterki książki i punktem wyjścia do rozmów o życiu - świetna i wzruszająca lektura obyczajowa, do której pewnie jeszcze za jakiś czas wrócę. Tymczasem nabrałam ochoty na obejrzenie kolejnych filmów z Meryl.

Polecam serdecznie. Przepiękna, ciepła książka.

Polecam serdecznie. Przepiękna, ciepła książka.

Ku pokrzepieniu serc!

Ku pokrzepieniu serc!

Ta książka jest naprawdę rewelacyjna! Prosta opowieść ze świetnie wplecionymi motywami filmów oglądanych przez cztery kobiety, które poznają w ten sposób swoje przemyślenia. Wspólne oglądanie naprawdę może zbliżyć. Zależy , co się ogląda. Polecam

Książka o trzech kobietach . Każda inna , każda inny charakter każda co innego pragnie . Ale jedno ich łączy pensjonat i dzieciństwo z tym związane .

Polecam :)

Polecam :)

Książka idealna na "Leniwą Niedzielę". Polecam do tego herbatę (najlepiej cały dzbanek),miskę popcornu albo babeczkę. I kilka chusteczek.

Dno.

Dno.