Islam. Historia, sztuka i architektura.

Okładka książki Islam. Historia, sztuka i architektura. Peter Delius, Marcus Hattstein
Okładka książki Islam. Historia, sztuka i architektura.
Peter DeliusMarcus Hattstein Wydawnictwo: Buchmann albumy
albumy
Buchmann
2012-11-14
2012-11-14
Islam historia islamu świat muzułmański sztuka muzułmańska cywilizacja islamu

Absolutnie genialnie wydane, wspaniale ilustrowane, obszerne kompedium nt historii sztuki i architektury islamu (imho tak właśnie powinien brzmieć polski tytuł, bo sama historia pełni w książce rolę pomocniczą) od Samarkandy przez Bliski Wschód na Maroku i Hiszpanii kończąc.
Szkoda, że nie zmieściły sie kraje bardziej egzotyczne, jak Sudan czy Mali. No i wiek XIX potraktowany trochę po łebkach.
Polecam, zwłaszcza, że księgarnie właśnie mocno obniżyły cenę.

Przepięknie wydana i niesamowicie szczegółowa. Myślę, iż nawet osoby niezainteresowane tematem znajdą w tej księdze (gdyż format jest duży) coś dla siebie.
Multum ciekawostek i historii islamu przyozdobionych wspaniałymi fotografiami, które można oglądać godzinami i za każdym razem zachwycają.

Idealna na prezent ;)

Idealna na prezent ;)

• Album
  • Do kupienia
  • 0_chcę przeczytać - papier
  • Art
  • Cieszy oczy
  • 2) Kultura

Dodaj cytat z książki Islam. Historia, sztuka i architektura.