Spin

Okładka książki Spin
Robert Charles Wilson Wydawnictwo: Tom Doherty Associates fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Tom Doherty Associates
2005-01-01
Data 1. wydania:
2005-01-01
angielski
Obcy Kosmici Koniec Świata Kulty Sekty

więcej Więcej

Świetna, wielokrotnie nagradzana książka. Dlaczego nie wydana po polsku?

Mamy tutaj bardzo oryginalne zawiązanie akcji, dużo ciekawych fantastycznonaukowych pomysłów, w sumie epicką, rozłożoną na lata fabułę, dużo uwagi dla ludzkich uczuć, poszukiwanie zrozumienia, refleksje filozoficzne i społeczne. W zasadzie kompletne dzieło z obszaru SF. Szkoda, że tak mało w Polsce...

Rewelacyjne SF z dużą ilością science, ciekawą strukturą opowieści. Pierwsza, ładnie domknięta część dobrej trylogii.

Pomysł i parę scen naprawdę na wysokim poziomie. Napisane zgrabnym językiem. Jednak spodziewałem się, że jednak większa część książki będzie dotyczyć tytułowego spinu, a opowiada w sumie historię człowieka, którego życie zostało naznaczone przez spin. Nie jestem w stanie polecić każdemu, ale to dobra książka.

Soczyste science fiction, której lektura przypomniała mi o Niezwyciężonym Lema z 1964 r

• SF-F
  • 2020