Miłość pod psią gwiazdą

Okładka książki Miłość pod psią gwiazdą
Anna Zgierun-Łacina Wydawnictwo: Nasza Księgarnia Seria: Tylko dla dziewczyn literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Tylko dla dziewczyn
Nasza Księgarnia
2013-08-14
2013-08-14
9788310119285

więcej Więcej

Na półkach: , , , ,

Jest coś w pisarstwie Anny Zgierun-Łaciny, czego nie umiem dokładnie określić, ale to coś otacza mnie przytulnym kokonem, jak Jeżyciada, choć aż tak idealistyczne, jak książki Musierowicz nie jest. Może to sposób konstrukcji bohaterów? Może wyczuwalna sympatia autorki do wykreowanych przez siebie postaci? Może sposób doboru tematów i rozwinięcie poszczególnych wątków? Nie...

Typowa młodzieżówka, ale nic nie wnosi, nudny pomysł, nie wiadomo co do czego, takie mdłe. Samo czytanie było przyjemne.

Powieść to książka w której znajdują się rozdziały pisane z perspektywy różnych bohaterów. Ich losy splatają się nieoczekiwanie w różnych momentach ich życia, zarówno tych dobrych jak i złych.

Jedna z bohaterek to licealistka Magda. Dziewczyna ma wiele kompleksów, nie lubi rozmawiać z chłopakami, a w szkole ma trudności z matematyką i fizyką.

Andrzej to zwyczajny, ale...

Przyjemna młodzieżówka. Bohaterowie są z różnych pokoleń, choć jednak najwięcej stron poświęconych jest młodzieży. Na plus to, że szkoła nie jest tylko tłem dla historii o niepełnoletnich, którzy zachowują się jak dorośli. Nie, tutaj nie znajdziecie imprez, seksu czy dragów rodem z amerykańskiej wizji szkoły, a raczej te polskie realia. Z nóg mnie nie zwaliła, ale nie tego...

CUDOWNA😘🥰😂😊WZRUSZAJĄCA I WIELOKROTNIE PRZEZE MNIE PRZESŁUCHANA🤗😘 CIESZĘ SIĘ,ŻE MAGDA I ROBERT PO TYLU PRZEJŚCIACH SĄ SZCZĘŚLIWI🤗😘😊😂 TAK JAK I EDYTA Z CHŁOPAKIEM🤗😘 SZKODA PANI BASI REJEWSKIEJ😭🤗 NA SZCZĘŚCIE MA WSPARCIE DZIECI I PRZYJACIÓŁ, KTÓRZY JĄ KOCHAJĄ I WSPIERAJĄ😂🤗😘 MIŁA DLA UCHA LEKTORKA MARTA WARDYŃSKA ☺👏🏻😍🥰😘POLECAM 😂🤗💗💞

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Anna Łacina w książce "Miłość pod Psią Gwiazdą"
poruszyła bardzo wiele tematów.

Jest oczywiście o miłości i o gwiazdach.
O psach i Psiej Gwieździe też jest ;-)

O rozterkach serca, zazdrości, marzeniach, nadziei,
trudnych związkach, damsko-męskich nieporozumieniach,
tęsknocie za uczuciem (w każdym wieku), rodzicielstwie na odległość,
trosce, nadopiekuńczości, intrygach,...

Mocno męczyłam się z książką, nie potrafiłam polubić żadnej postaci. Jestem w szoku że dokończyłam ją czytać.

Książka nie powiem ciekawa tylko trochę zagmatwana można się w niej pogubić. Jedna z Bohaterek już pod koniec strasznie zaczynała robić się denerwująca cały czas płacząc. Tak jest to książka o miłości, stracie, poczuciu winy, i przeznaczeniu które drwi z osoby wierzącej w nie. Szybko się ją czyta, napisana poważnie bez żadnych śmiesznych akcji. Przyciągnęła mnie okładka...

Nie ukrywam że do kupna i przeczytania książki skłoniła mnie okładka. Bardzo przyjemnie się czytało, lekka i ciepła pozycja nie tylko dla miłośników psów.
Polecam 💜

Po pięciu latach sięgnęłam po tę książkę ponownie (poniżej moja wcześniejsza opinia) ponieważ postanowiłam odświeżyć sobie całą serię przed lekturą "Ostatnich wakacji" które mają być kontynuacją.
Czytało mi się równie dobrze (a może nawet lepiej?), chociaż już wiedziałam, jak się zakończy i kto jest kim. Właściwie dopiero teraz rozsmakowałam się w drugoplanowym wątku dla...

• Z biblioteki
  • 2014