Dom pod Pękniętym Niebem

Okładka książki Dom pod Pękniętym Niebem Marcin Mortka
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Dom pod Pękniętym Niebem
Marcin Mortka Wydawnictwo: Zielona Sowa Cykl: Dom pod pęknietym niebem (tom 1) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Dom pod pęknietym niebem (tom 1)
Zielona Sowa
2013-10-09
2013-10-09
literatura polska black gear

Gdy nie ma dzieci w domu…

Dobrze napisane, choć dla zdecydowanie młodszych ode mnie odbiorców.

Dobrze napisane, choć dla zdecydowanie młodszych ode mnie odbiorców.

Wiadomo że bardziej skierowana do młodzieży, ale mnie jednak wciągnęła. Czyta się szybko i przyjemnie. Historia wciąga. Bohaterowie może nie jacyś cudowni, ale kilku, z Nolanem na czele, polubiłem. Zaciekawiła na tyle że sięgnę po kolejny tom.

Zaczyna się banalnie, ale potem trochę rozkręca. Uświadamia, że niewiele wiemy o osobach, które codziennie widujemy, a i siebie też nie raz oszukujemy.
Czyta się szybko i przyjemnie. Dla nastolatków, ale też dla dorosłych.
Skłania do przemyśleń kim jesteśmy i co robimy.

Czyta się szybko i przyjemnie. Dla nastolatków, ale też dla dorosłych.
Skłania do przemyśleń kim jesteśmy i co robimy.

Ciekawa pozycja literacka młodzieżowa, ale i dorosły znajdzie coś dla siebie. Czyta się ją jakby była to gra RPG 🙃🙂🙃. Polecam

Nie udało mi się tak naprawdę polubić ani jednego z bohaterów, w tym głównej bohaterki (strasznie denerwująca dziewoja).
Marcin Mortka dobrze przedstawił grupę nastolatków, którym się wydaje, że są bardziej ogarnięci od dorosłych, a tak naprawdę to są bezmyślną bandą, która nie przewiduje skutków swoich działań, tylko biegnie na hurra coś robić.

Główna bohaterka, Heather, czasami myśli dość logicznie, aby chwilę później okazać się pustogłową panienką snującą "sprytne" plany. Przykład? Aby porozmawiać sam na sam z chłopakiem, nie czeka aż on skończy pracę, tylko kłamstwem pozbywa się jego towarzysza. No i dziewoja ma na co zasłużyła przez swą bezmyślność - ów towarzysz (wredny osiłek Max),zamiast wrócić dokończyć robotę rozsiada się z piwkiem i patrzy jak ona odwala za niego kopanie :)
Inny przykład na pustogłowie nastolatków? Proszę bardzo! Bezmyślna banda bierze ze sklepu batoniki i zgrzewki piwa, ale o zatankowaniu samochodu, to już nie pamiętają... ech... Denerwujące to było powieścidełko, ale czasami wciągała przygoda - niestety tylko na chwilę...
Po pozostałe części nie sięgnę.

PLUSY
Bardzo ciekawe potwory, które pojawiają się zaraz po katastrofie. Chyba w zależności od tego, jacy ludzie byli i jaki mieli stosunek do przyrody (czy też przyroda do nich) - zmienili się w różne nowe gatunki.

Główna bohaterka, Heather,...

Książka to takie typowe, młodzieżowe postapo.
Zabrałam się za nią tylko ze względu na autora i jego serię Nie ma tego złego (która bardzo mi się podoba) i chyba to był błąd.
To nie jest tak, że odradzam - czyta się ją bardzo szybko i myślę, że części młodszych czytelników może się spodobać. Ta książka po prostu nie jest dla mnie.

Książka to takie typowe, młodzieżowe postapo.

Szybko się czyta. Klimatem zbliżona do amerykańskiego serialu grozy, ale zakończenie rozczarowuje, bo gdzieś już to było...

Na półkach: , , , , , , ,

Z początku nie byłam przekonana do tej książki, myślałam, że będzie to kolejna nudnawa historia o nastolatkach zaskoczonych przez koniec świata. Jakże się myliłam!
Może postacie nie były wyraziste, było ich zbyt dużo żeby móc rozwinąć każdy poszczególny charakter, jednak w ogólnym odczuciu nie było to nic złego. Książka mocno zaskakująca, a opis znajdujący się z tyłu nie jest w stanie przygotować nas na to co naprawdę otrzymujemy.
Ponadto trudno mi się było od niej oderwać, co u mnie jest niezwykle rzadkim zjawiskiem. Po prostu musiałam wiedzieć co będzie dalej.
Co mogę więcej powiedzieć, czytajcie!

Całkiem przyzwoite postapo, postacie nie są wyraziste, fabuła zaskakująca.
Bardzo dobrze się czyta. Jak zawsze u Pana Marcina.

Całkiem przyzwoite postapo, postacie nie są wyraziste, fabuła zaskakująca.
Bardzo dobrze się czyta. Jak zawsze u Pana Marcina.

Jest to moja pierwsza książka tego autora i nie wiedziałam czego się spodziewać ale jak najbardziej polecam. Bardzo wciągająca lektura.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Marcin Mortka Dom pod Pękniętym Niebem Zobacz więcej
Marcin Mortka Dom pod Pękniętym Niebem Zobacz więcej