rozwiń zwiń

Dom pod Pękniętym Niebem

Okładka książki Dom pod Pękniętym Niebem Marcin Mortka Patronat LC
Okładka książki Dom pod Pękniętym Niebem
Marcin Mortka Wydawnictwo: Zielona Sowa Cykl: Dom pod pęknietym niebem (tom 1) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Dom pod pęknietym niebem (tom 1)
Zielona Sowa
2013-10-09
2013-10-09
literatura polska black gear

Oficjalne recenzje i

Gdy nie ma dzieci w domu…

Link do recenzji

276 0 130

Książka to takie typowe, młodzieżowe postapo.
Zabrałam się za nią tylko ze względu na autora i jego serię Nie ma tego złego (która bardzo mi się podoba) i chyba to był błąd.
To nie jest tak, że odradzam - czyta się ją bardzo szybko i myślę, że części młodszych czytelników może się spodobać. Ta książka po prostu nie jest dla mnie.

Książka to takie typowe, młodzieżowe postapo.

Szybko się czyta. Klimatem zbliżona do amerykańskiego serialu grozy, ale zakończenie rozczarowuje, bo gdzieś już to było...

Na półkach: , , , , , , ,

Z początku nie byłam przekonana do tej książki, myślałam, że będzie to kolejna nudnawa historia o nastolatkach zaskoczonych przez koniec świata. Jakże się myliłam!
Może postacie nie były wyraziste, było ich zbyt dużo żeby móc rozwinąć każdy poszczególny charakter, jednak w ogólnym odczuciu nie było to nic złego. Książka mocno zaskakująca, a opis znajdujący się z tyłu nie jest w stanie przygotować nas na to co naprawdę otrzymujemy.
Ponadto trudno mi się było od niej oderwać, co u mnie jest niezwykle rzadkim zjawiskiem. Po prostu musiałam wiedzieć co będzie dalej.
Co mogę więcej powiedzieć, czytajcie!

Całkiem przyzwoite postapo, postacie nie są wyraziste, fabuła zaskakująca.
Bardzo dobrze się czyta. Jak zawsze u Pana Marcina.

Całkiem przyzwoite postapo, postacie nie są wyraziste, fabuła zaskakująca.
Bardzo dobrze się czyta. Jak zawsze u Pana Marcina.

Jest to moja pierwsza książka tego autora i nie wiedziałam czego się spodziewać ale jak najbardziej polecam. Bardzo wciągająca lektura.

Mimo początku który mnie nie wkręcił potem książka była świetna! Od razu zabierałam się za drugi tom

Młodzieżówka w klimacie postapokalipsy. Czyta się fajnie i nawet wciąga. Niestety to pierwsza część serii. Z chęcią sięgnęłabym po kolejny tom, niestety na mojej półce stoi tylko trzeci tom. Na razie poczeka, może uda się gdzieś dorwać dwójkę. I tylko jedno mnie irytuje. Czy autor naprawdę nie mógł umieścić akcji gdzieś w Polsce? A przynajmniej w Europie? Mało jest książek, których akcja toczy się w Stanach?

Wciągająca, ciężko było mi się oderwać. Postaci barwne... Z początku czułam niechęć do głównej bohaterki, jednak z czasem ją polubiłam. Jedna z tych książek, które zapadają w pamięć.

No cóż mogę powiedzieć... Niezbyt dobry początek nowego roku, pod względem czytelniczym. Ale zacznę może od początku.

Nie spodziewałam się zbyt wiele po tej historii. Wręcz przeciwnie, oczekiwałam przyjemnej historii skierowanej do trochę młodszej młodzieży. Tutaj dochodzimy do mojego głównego zarzutu względem tej książki. Jest ona po prostu dla nikogo. Z jednej strony nieco infantylni bohaterowie i historia, która nie jest ani specjalnie oryginalna, ani porywająca, a z drugiej - straszna brutalność tej opowieści. Krew rozlewająca się na kartach tej powieści nie jest czymś, czego oczekuję od książki dla dwunastolatków.

Kolejna rzecz - bohaterowie. Dla mnie jest to najważniejszy element książki. Tutaj byli nijacy. Nie czułam wobec nic żadnych emocji (poza Nolanem, który w tym tomie, aż do końcówki, nie był prawie wcale iytujący), a także nie byłam w stanie części z nich znieść (głównie Heather, nie cierpiałam jej).

Świat. Ach... nawet ciężko jest mi określić, co o nim uważam. Książki skupione na potworach nie są po prostu dla mnie, więc nie będę za bardzo się na tym skupiać, bo to po prostu nie jest moja rzecz.

Ale warto wspomnieć o pozytywach. A raczej o pozytywie, bo jest tylko jeden. Podobał mi się bardzo pomysł związany z mocami bohaterów. Nie chcę wam spojlerować, dlatego nie wspomnę o tym jak dokładnie to wygląda, a było to jedyne światełko w tunelu, więc warto się dowiadywać o tym samemu.

Na koniec, powiem o zakończeniu, które było strasznie przewidywalne. Odkąd dowiedzieliśmy się o pewnej rzeczy związanej z Nolanem mniej więcej w połowie książki, mogliśmy bez problemu domyślić się zakończenia.

Podsumowując, książka była dla mnie po prostu nijaka, nie jest to najlepszy tom tej trylogii, ale nie był też najgorszy. Nie odradzam ani nie polecam. Przekonajcie się na własnej skórze, czy jest to coś dla was.

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Lektura lekka i .... młodzieżowa. Jednak nie dla mnie. Brakuje tutaj tego polotu z cyklu "Morza wszeteczne". Można przeczytać ale niekoniecznie.

Marcin Mortka Dom pod Pękniętym Niebem Zobacz więcej
Marcin Mortka Dom pod Pękniętym Niebem Zobacz więcej