Dom pod Pękniętym Niebem

Patronat LC
Marcin Mortka Wydawnictwo: Zielona Sowa Cykl: Dom pod pęknietym niebem (tom 1) literatura młodzieżowa
Zielona Sowa
literatura polska black gear
Dom pod pęknietym niebem (tom 1)
literatura młodzieżowa
literatura polska black gear

Oficjalne recenzje i

Gdy nie ma dzieci w domu…

[ 22 ] Link do recenzji

Jest to moja pierwsza książka tego autora i nie wiedziałam czego się spodziewać ale jak najbardziej polecam. Bardzo wciągająca lektura.

Mimo początku który mnie nie wkręcił potem książka była świetna! Od razu zabierałam się za drugi tom

Młodzieżówka w klimacie postapokalipsy. Czyta się fajnie i nawet wciąga. Niestety to pierwsza część serii. Z chęcią sięgnęłabym po kolejny tom, niestety na mojej półce stoi tylko trzeci tom. Na razie poczeka, może uda się gdzieś dorwać dwójkę. I tylko jedno mnie irytuje. Czy autor naprawdę nie mógł umieścić akcji gdzieś w Polsce? A przynajmniej w Europie? Mało jest książek,...

Wciągająca, ciężko było mi się oderwać. Postaci barwne... Z początku czułam niechęć do głównej bohaterki, jednak z czasem ją polubiłam. Jedna z tych książek, które zapadają w pamięć.

No cóż mogę powiedzieć... Niezbyt dobry początek nowego roku, pod względem czytelniczym. Ale zacznę może od początku.

Nie spodziewałam się zbyt wiele po tej historii. Wręcz przeciwnie, oczekiwałam przyjemnej historii skierowanej do trochę młodszej młodzieży. Tutaj dochodzimy do mojego głównego zarzutu względem tej książki. Jest ona po prostu dla nikogo. Z jednej strony...

Lektura lekka i .... młodzieżowa. Jednak nie dla mnie. Brakuje tutaj tego polotu z cyklu "Morza wszeteczne". Można przeczytać ale niekoniecznie.

Mając sentyment do pana Marcina Mortki za jego wspaniałe pirackie fantasy bez zastanowienia zakupiłam "Dom pod pękniętym niebem". I oczywiście zakupu nie musiałam żałować. Dostałam ciekawą powieść fantastyczną skierowaną niby do młodzieży, ale i mi, osobie dorosłej bardzo przypadła do gustu. Na jej kartach autor pokazuje swoją wizję świata po całkowitej przemianie. Tylko...

Ta książka wprowadzała we mnie dwa naprzemienne stany: "czemu to jest tak przewidywalne" oraz "cotusięwłaśniestało". Ostatecznie oceniam na plus, sama fabuła jest świetna, z wykonaniem troszkę gorzej, ale trzyma poziom.

Kupiłam tę książkę, bo zainteresował mnie jej opis. Uwielbiam fantasy, więc nie żałowałam wydanych pieniędzy, ale już po pierwszym rozdziale byłam pewna, że wyrzuciłam je w błoto. Opisy były strasznie nudne, brzmiały praktycznie identycznie. Postacie mdłe aż do obrzydzenia, przez dłuższy czas nie byłam w stanie odróżnić jednej od drugiej. Fabuła przewidywalna, wszystkie...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

To książka dla młodzieży. Ale sięgnęłam z zaciekawieniem, gdyż pozostałe książki autora uważam za zacne.
Noi... Okazało się, że...
To bardzo dobra książka. Migusiem się czyta, mocno trzyma w napięciu, ciężko się oderwać, by zrobić inne rzeczy.

Dyskusje

• Chcę w prezencie