Zakochany Tyran 2

Hinako Takanaga Wydawnictwo: Kotori Cykl: Zakochany Tyran (tom 2) Seria: Boys Love komiksy
Koisuru Boukun / The Tyrant Falls In Love
komiksy
Tomasz Molski
Boys Love
manga yaoi kotori boys love komedia romans komiks japoński koisuru boukun

No cóż. Panowie Tatsumi (doktorant homofob) i zakochany w w nim student gej - Morinaga nadal prowadzą ze sobą nieustanną grę i walkę. Choć w tomie 2 już dzieje się, oj dzieje... Gwałt na doktorancie z przyzwoleniem tegoż?

1979

Drugi tom jest o niebo lepszy od pierwszego. Mniejsza o fabułę. Największym plusem drugiego tomiku jest język, jakim posługują się bohaterowie. Nie do końca grzeczny, nie całkiem poprawny, za to bardzo współczesny i życiowy :). Zaśmiewałam się jak bura koza i jestem z siebie zadowolona, że nie poprzestałam na 1-szym tomie.
Tłumacz warty uwagi.
Jakość druku niestety nadal...

Drugi tom Zakochanego Tyrana jest z całą pewnością lepszy i ambitniejszy od swojego poprzednika. Autorka pokusiła się o głębszą i bardziej skomplikowaną fabułę, a także więcej skupiła się na uczuciach. Relacja bohaterów się rozwija, a zimne serce Souichiego powoli topnieje. Urocze sceny i dramaty przewijały się wielokrotnie. Nie zabrakło też zabawnych sytuacji i masy...

Ta manga jest po prostu świetna. Kocham kreskę autorki, a tłumaczenie jest naprawdę dobre. Przeczytałam ten tomik dwa razy i nie znalazłam błędów, co również jest niezwykłe.
Fabuła komiksu choć może przewidywalna, jest też wyjątkowa i wciągająca. Jeszcze nigdy nie widziałam, żeby temat homofobii podjęto w gatunku yaoi w ten sposób. Homofob jako główny bohater? Obiekt uczuć...

Na półkach: , , , , ,

Długo zwlekałam z lekturą drugiego tomu tej mangi. Teraz, po lekturze kompletnie nie wiem dlaczego. To całkiem przyjemna historia, dialogi śmieszą kiedy powinny, a tłumacz odwalił kawał solidnej roboty. Bez wątpienia sięgnę po kolejne tomy, chociaż można przewidzieć jak to wszystko się skończy.

• Manga
  • Mangi