Zakopane: Pokój z widokiem na cmentarz

Okładka książki Zakopane: Pokój z widokiem na cmentarz Jacek Rębacz
Okładka książki Zakopane: Pokój z widokiem na cmentarz
Jacek Rębacz Wydawnictwo: superNOWA kryminał, sensacja, thriller
superNOWA
2007-01-01
2007-01-01

Pokój z widokiem na cmentarz pojawił się w pierwszej części, jednak w mojej ocenie można te książki czytać oddzielnie. Zwłoki bez głowy, skoki narciarskie, biznes turystyczny. Wątków jest wiele, jednak wszystko zostaje wyjaśnione. Nieodmiennie plus za poczucie humoru :)

Zachęcony poprzednią książką z serii sięgnąłem po następną . Nie powiem , że ta jest lepsza od poprzedniej , ale zaczyna się ciekawie . Bo według mnie , bezgłowy trup w hotelowym tapczanie to zupełnie niezły początek . Dodajmy do tego sympatyczne postaci detektywa oraz nieco ekscentrycznego policjanta i zagadkę kryminalną , która rozgrywa się w sielskiej atmosferze Zakopanego . Pisząc o góralszczyźnie autor skupia się bardziej na mentalności tubylców niż na kierpcach i portkach z parzenicami , a lokalny koloryt to świat interesów związany z biznesem turystycznym . Na tym tle rozwija się intryga kryminalna , która sięga dużo dalej po za stolicę Tatr . Detektyw Piotr Klucha mimowolnie zostaje w nią wciągnięty i okazuje się , że nie jest to przypadek .
Moim zdaniem powieść warta jest polecenia .

Detektyw Piotr Klucha przekonuje się jak niebezpiecznym zajęciem jest spełnianie bezinteresownych, dobrych uczynków. Dlaczego na Podhalu można stracić głowę?
Gdy nie potrafisz uwolnić się od mrocznej przeszłości. Musisz z nią walczyć. Możesz być pewnym tylko jednego: Nic nie zostanie zapomniane.
Sezon na samobójców zakończył się. Teraz w Zakopanem, panuje pokój. Pokój z widokiem na cmentarz

Sezon na samobójców zakończył się. Teraz w Zakopanem, panuje pokój. Pokój z...

Mniej udane spotkanie w Zakopanem. Część pierwsza jeszcze mi się podobał tutaj niestety jak dla mnie zbyt dużo chaosu i niezrozumienia. Końcówka też taka nie do końca jasna. Trochę zawód jak dla mnie. Zastanawiam się czy sięgać po kolejne części historii.

Przeczytana tylko dlatego, że akurat byłam w Zakopanem...

Przeczytana tylko dlatego, że akurat byłam w Zakopanem...

Nazwisko autora oddaje wartość tej powieści. Pan Rębacz po prostu nie umie pisać, choć momentami widać przebłyski albo to żona dorwała się do maszyny.

Na plus warto odnotować wiernie oddany klimat Zakopanego. Poza tym, cóż: dziury fabularne, (nie)logika działania postaci, zbyt duża liczba bohaterów i kulawe między nimi dialogi sprawiają, że wydane na "Pokój" w antykwariacie 10 zł okazją na pewno nie było.

Pozycja dla koneserów i fanów kina akcji spod znaku późnego S. Seagala.

W połowie mnie znudziła, chyba nie mój klimat.

W połowie mnie znudziła, chyba nie mój klimat.

Pochodzę z Zakopanego, więc dość łatwo było mi dopasować pierwowzory wydarzeń i postaci z książki. Naprawdę niezła pozycja.

Pierwszy tom znacznie lepszy.

Pierwszy tom znacznie lepszy.

• Rębacz Jacek
  • AUDIOBOOK