Zuzia nocuje u Julii

Okładka książki Zuzia nocuje u Julii
Liane SchneiderAnnette Steinhauer Wydawnictwo: Media Rodzina Cykl: Mądra Mysz (tom 57) literatura dziecięca
24 str. 24 min.
2013-06-20
2013-06-20
24 min.
Emilia Kledzik
nocowanie przyjaźń wspólny czas mądra mysz literatura dziecięca dla dzieci

Okładka książki Zuzia i nowy dzidziuś Liane Schneider, Eva Wenzel-Bürger
Ocena 6,9
Zuzia i nowy d... Liane Schneider, Ev...
Okładka książki Zuzia leci samolotem Liane Schneider, Eva Wenzel-Bürger
Ocena 6,4
Zuzia leci sam... Liane Schneider, Ev...
Okładka książki Zuzia w górach Liane Schneider, Annette Steinhauer
Ocena 7,3
Zuzia w górach Liane Schneider, An...
Okładka książki Zuzia nie korzysta z pomocy nieznajomego Liane Schneider, Annette Steinhauer
Ocena 7,0
Zuzia nie korz... Liane Schneider, An...

"Zuzia nocuje u Julii" to książka, która pomoże Wam przygotować dziecko do pierwszego nocowania poza domem.

Dla wielu rodziców jest to nie lada wyzwanie, które może przerodzić się nawet w sytuację stresową. Najmłodsi często źle znoszą przebywanie w nocy poza domem bez rodziców. Są przyzwyczajeni do rodzinnych, wieczornych rytuałów czy porannej rutyny. Czasem lądując w obcym domu płaczą, krzyczą i nie mogą zasnąć. Jak sobie z tym poradzić?

Zuzia i jej koleżanka Julia podpowiedzą Wam co można zrobić w takiej sytuacji!

Prosta, przyjemna w odbiorze historia dla młodszych dzieci.

O pierwszym nocowaniu w obcym domu przyjaciółki, o różnicach w funkcjonowaniu rodzin i nieodłącznej tęsknocie. Jestem na tak.

MaleWielkieKsiazki.blogspot.com
Zuzia zawsze ma coś do opowiedzenia. Tym razem jej przygodą jest nocowanie poza domem. Wielkie przeżycie dla każdego malucha, który po raz pierwszy zasypia gdzieś, gdzie nie ma rodziców, własnego łóżeczka i w ogóle jest inaczej niż w domu.
Zuzia bardzo lubi Julkę i dlatego zdecydowała się na takie nocowanie sama, chciała spędzić z przyjaciółką więcej czasu.
Jak zwykle nie obywa się bez wieczornej tęsknoty za rodzicami, ale od czego są przyjaciele?! Julka wymyśla wyśmienitą zabawę z latarką i wszystko staje się prostsze. Ponadto mamy podczas pobytu Zuzi nowości. U Julki jada się trochę inaczej, ale nasza bohaterka nie narzeka, bo jest smacznie, a do tego zdrowo. Jej przyjaciółka ma również brata, ale starszego, w związku z tym zdarzają się zaskakujące niespodzianki, jak choćby atak pistoletem wodnym w łazience. Dziewczynki radzą sobie jednak świetnie i przygotowują równie ciekawą zasadzkę na chłopca.
Mamy też motyw opieki nad domowymi zwierzątkami, bo Julka ma w pokoju świnkę morską. Dla Zuzi nowość, bo jej kot wymaga zupełnie innej pielęgnacji.
Książeczka wspaniale opowiada o tym, że pobyt w nowym miejscu może być ciekawym i wartym przeżycia wydarzeniem. No i oczywiście, nie ma się czego obawiać, jeśli wokół są dobrzy przyjaciele, a rodzice przyjdą przecież zaraz, jak tylko wstanie nowy dzień. Za to będzie im o czym opowiadać..

MaleWielkieKsiazki.blogspot.com

Dodaj cytat z książki Zuzia nocuje u Julii