Świnka Peppa. Książeczki z półeczki. Lekcja tańca

Okładka książki Świnka Peppa. Książeczki z półeczki. Lekcja tańca praca zbiorowa
Okładka książki Świnka Peppa. Książeczki z półeczki. Lekcja tańca
praca zbiorowa Wydawnictwo: Media Service Zawada Cykl: Świnka Peppa. Książeczki z półeczki (tom 11) Seria: Książeczki z półeczki opowieści dla młodszych dzieci
24 str. 24 min.
opowieści dla młodszych dzieci
Świnka Peppa. Książeczki z półeczki (tom 11)
Książeczki z półeczki
Media Service Zawada
2012-01-01
2012-01-01
24 min.

Okładka książki Myszka Dorota Gellner, Dobrosława Rurańska
Myszka Dorota Gellner, Dob...
Okładka książki Marysia nadąsana złośnica Nadia Berkane, Alexis Nesme
Marysia nadąsa... Nadia Berkane, Alex...
Okładka książki Zwierzątka mojego malucha. Historia krówki Ghislaine Biondi, Elen Lescoat
Zwierzątka moj... Ghislaine Biondi, E...
Okładka książki 7 opowieści, aby pozbyć się złości i ukoić smutki Christelle Chatel, Céline Chevrel, Dorothée Jost, Florence Vandermarlière
7 opowieści, a... Christelle Chatel, ...
Okładka książki Kukuryk Helga Bansch, Marisa Núñez
Kukuryk Helga Bansch, Maris...

Świnka Peppa znana jest niemal każdemu dziecku. Ta niepozorna bohaterka przeżywa w animowanym serialu przygody podobne do tych dziecięcych. Poza świetną rozrywką opowieści o Peppie są doskonałym materiałem edukacyjnym. W książeczkach znajdziemy to, co dzieci znają z telewizji i możemy doskonale wykorzystać to do zaszczepienia miłości do książek, zachęcenia do czytania lub samodzielnego opowiadania o przygodach małej świnki. Liczne ilustracje sprawiają, że dziecko będzie mogło to robić bez problemu. Takie ćwiczenie pozwoli na rozwijanie pamięci, umiejętności wypowiadania się oraz koncentracji.
Poza historyjkami z Peppą można znaleźć wiele materiałów edukacyjnych: od puzzli po pacynki (te na razie nam się marzą).
W naszej kolekcji mamy książeczki i puzzle z świnką oraz „Pomysłowy domek” zawierający puzzle z literami, przedmiotami, słowami oraz cyframi, a także książeczkę i kredę. Najbardziej podobały nam się puzzle wzorowane na piankowych, w których elementem do włożenia do tła jest cyfra. Bardzo dobre są również puzzle zawierające nazwę przedmiotu, którą trzeba dopasować do obrazka. W ten sposób dziecko uczy się czytania globalnego.
Kolejny zestaw z Puzzlami to „Zgadywanka. Czytaj i ucz się. Poznawaj słowa razem z Peppą”. Znajdziemy w nim kilka puzzli, które możemy wrzucić do „Pomysłowego domku” (aby kolejne pudło nie zagracało naszej przestrzeni),książeczkę z opisem przedmiotów , które można znaleźć w poszczególnych miejscach, ćwiczenia z rozpoznawania wyrazów. Poprawne odpowiedzi pozwoli dzieciom odkryć specjalny „długopis” (znacznik). Końcowe strony to test sprawdzający poziom zdobytych przez naszą pociechę umiejętności.
+ znacznik ("magiczny długopis") wydaje dźwięk tylko przy prawidłowych odpowiedziach, przez co nie zachęca do zaznaczania nieprawidłowych, jak w przypadku innych podobnych książeczek i tablic
+ podstawowe wyrazy
+ twarda okładka książki
+ łatwe puzzle z wyrazami i przedmiotami
-cienkie strony w książeczce, które 3 latek może szybko zniszczyć

Ogólnie bardzo nam się podoba. Zestaw polecam przedszkolakom. Dzięki niemu dzieciom łatwiej będzie oswoić się z pismem.

Dopiero pisałyśmy Wam o tej sympatycznej panience, która tak szybko podbiła serduszka wszystkich dzieci i polecałyśmy Wam serię "Zabawy w Wielkie Sprawy", a tu niespodzianka! Jak się okazuje nasza bohaterka ma również w zanadrzu zupełnie inną ciekawą serią, którą warto poznać. Tym razem kolej na "Książeczki z półeczki". Seria bardzo podobna i równie liczna co poprzednia.

Tak naprawdę to historii ze Świnką Peppą naszym dzieciaczkom nigdy nie jest mało. Więc nawet gdyby takich serii miało być jeszcze nawet kilkanaście nikt by nie narzekał. Alicji i Nikusiowi aż się oczka zaświeciły ze szczęścia, gdy zobaczyli kolejną książeczkę z tą wesołą różowiutką postacią :) Nasze dzieciaczki naprawdę bardzo lubią przygody Peppy i jej rodzinki oraz przyjaciół. Każda z historii jest przecież bardzo zabawna. Jej nie da się nie lubić.

Tym razem Nikuś poznał przygodę Świnki Peppy o tym jak w szkole Peppy odbyło się przedstawienie teatralne. Pani Gazela postanowiła, że dzieci wystawią Czerwonego Kapturka. Wszyscy bardzo się ucieszyli, a Peppa została wybrana, aby zagrać główną rolę...

Za to Alicja była bardzo szczęśliwa, gdy okazało się, że jej bajeczka opowiada o tym, jak Świnka Peppa bierze lekcje tańca. Moja córeczka od zawsze marzyła by uczyć się baletu, więc z zapartym tchem słuchała przygód swojej ulubienicy. Jest to bowiem opowiadanie, jak Peppa po raz pierwszy odwiedziła szkołę baletu Pani Gazeli i uczyła się pierwszych kroków. Jak jej poszło? Pewnie domyślacie się, że świetnie! A jakże. W końcu to nasza kochana Peppa :)

Podobnie jak w poprzedniej serii te książeczki te są niezwykle kolorowe i wesołe. Ilustracje stanowią tutaj bardzo ważną część. Są duże, takie dziecięce i bajkowe, bardzo dobrze przedstawiają to o czym czytamy. Czcionka jest duża, wyraźna i bardzo czytelna, więc dzieciaki uczące się czytać również mogą skorzystać z tych książeczek.

Ogólnie uważamy te cieniutkie książeczki za bardzo wartościowe. Cenimy sobie bajki w których nie ma przemocy, które w zabawny sposób przedstawiają życie wesołych zwierzątek czy też innych stworków. Bajki takie mają zawsze jakieś przesłanie czy też morał, a to jest niezwykle ważne zarówno w książkach czy też w TV... My jesteśmy zadowolone, że do rąk naszych maluchów trafiły takie ładne książeczki, a dzieciaki są bardzo szczęśliwe, że głównymi bohaterami są tutaj znane i lubiane postacie z bajki :)

• 00-P3T-0312
  • Dla Dziecka
  • Biblioteczka moich maluchów
  • Lit. dziecięca
  • Tymonowe