Marysia nadąsana złośnica

Okładka książki Marysia nadąsana złośnica Nadia Berkane, Alexis Nesme
Okładka książki Marysia nadąsana złośnica
Nadia BerkaneAlexis Nesme Wydawnictwo: Debit Cykl: Misia Marysia opowieści dla młodszych dzieci
20 str. 20 min.
Kategoria:
opowieści dla młodszych dzieci
Cykl:
Misia Marysia
Wydawnictwo:
Debit
Data wydania:
2012-01-01
Data 1. wyd. pol.:
2012-01-01
Liczba stron:
20
Czas czytania
20 min.
Język:
polski
ISBN:
9788371678844
Tłumacz:
Elżbieta Krzak-Ćwiertnia
Średnia ocen

6,8 6,8 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Dzieci kapitana Granta. Wydanie zbiorcze Alexis Nesme, Juliusz Verne
Ocena 8,6
Dzieci kapitan... Alexis Nesme, Juliu...
Okładka książki Horrifikland. Przerażająca przygoda Myszki Miki Alexis Nesme, Lewis Trondheim
Ocena 7,3
Horrifikland. ... Alexis Nesme, Lewis...
Okładka książki Marysia i zachowanie przy stole Nadia Berkane, Alexis Nesme
Ocena 7,5
Marysia i zach... Nadia Berkane, Alex...

Mogą Cię zainteresować

Okładka książki Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham Anita Jeram, Sam McBratney
Ocena 8,1
Nawet nie wies... Anita Jeram, Sam Mc...
Okładka książki Maks nie rozmawia z obcymi Sabine Kraushaar, Christian Tielmann
Ocena 6,6
Maks nie rozma... Sabine Kraushaar, C...
Okładka książki Zuzia jeździ na nartach Liane Schneider, Eva Wenzel-Bürger
Ocena 6,9
Zuzia jeździ n... Liane Schneider, Ev...

Oceny

Średnia ocen
6,8 / 10
20 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
333
80

Na półkach: ,

Chyba nie tak powinno wyglądać postępowanie z 3-letnim dzieckiem, które nie radzi sobie z emocjami. Odesłanie do pokoju i czekanie aż mu przejdzie? Czy Marysia przemyślała swoje zachowanie? Pewnie tak, skoro zamiast słowa "przepraszam" przyniosła rodzicom obrazek. Tylko czy każde dziecko dojdzie do takich wniosków? W trudnych chwilach powinno się dziecku towarzyszyć, nie odsyłać je żeby się uspokoiło.

Chyba nie tak powinno wyglądać postępowanie z 3-letnim dzieckiem, które nie radzi sobie z emocjami. Odesłanie do pokoju i czekanie aż mu przejdzie? Czy Marysia przemyślała swoje zachowanie? Pewnie tak, skoro zamiast słowa "przepraszam" przyniosła rodzicom obrazek. Tylko czy każde dziecko dojdzie do takich wniosków? W trudnych chwilach powinno się dziecku towarzyszyć, nie...

więcej Pokaż mimo to

avatar
8
8

Na półkach:

Słabe to i niepedagogiczne. Nowoczesna pedagogika uczy dzieci rozpoznawania emocji, nazywania ich i radzenia sobie z nimi. A także, że nie ma złych emocji - złość jest czymś naturalnym, co odczuwamy wszyscy. Uczy też, że małe dzieci mają prawdziwe emocje, nawet jeśli nam, rodzicom, wydają się one błahe. Tupanie nogą, bo kubek jest zbyt niebieski lub jabłko źle pokrojone, może być symptomem niezaspokojonych potrzeb dziecka: potrzeby uwagi, zazdrości, poczucia bycia ignorowanym, poczucia bezsilności itd. Ponadto mózg dziecka nie jest dojrzały do racjonalnego myślenia tak samo jak mózg dorosłego, więc złoszczenie się na dziecko, że wybucha emocjonalnie jest jak złoszczenie się na rybę, że nie umie wspinać się na drzewo.

Natomiast ta książka traktuje dziecko wręcz przedmiotowo - jak nieracjonalne zwierzątko, którego emocje należy ignorować. Uczy dziecko, że złość to coś złego, wręcz wstydliwego, z czym należy się chować w pokoju i nie pokazywać innym. Czyli uczy ukrywania emocji, zamiast akceptacji i rozmowy o nich. Dalej, ze złością należy radzić sobie w samotności, bo na wsparcie rodziców nie ma co liczyć (Misia idzie do swojego pokoju i siedzi tam sama). A także pokazuje, że rodzice akceptują Misię tylko kiedy jest grzeczna i wesoła, natomiast kiedy jest zła, też się na nią złoszczą i nie chcą z nią być (ma siedzieć sama w swoim pokoju, aż jej przejdzie i znów będzie "grzeczna" i przeprosi rodziców).

Słabe to i niepedagogiczne. Nowoczesna pedagogika uczy dzieci rozpoznawania emocji, nazywania ich i radzenia sobie z nimi. A także, że nie ma złych emocji - złość jest czymś naturalnym, co odczuwamy wszyscy. Uczy też, że małe dzieci mają prawdziwe emocje, nawet jeśli nam, rodzicom, wydają się one błahe. Tupanie nogą, bo kubek jest zbyt niebieski lub jabłko źle pokrojone,...

więcej Pokaż mimo to

avatar
971
929

Na półkach:

Jak każda Marysia i ta trzyma poziom!

Jak każda Marysia i ta trzyma poziom!

Pokaż mimo to

avatar
4695
3749

Na półkach: ,

Misia przechodzi bunt (chyba pięciolatka) i daje czadu przy jedzeniu. No jakbym widziała swoją siostrzenice i jej brata.

Misia przechodzi bunt (chyba pięciolatka) i daje czadu przy jedzeniu. No jakbym widziała swoją siostrzenice i jej brata.

Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    23
  • 2018
    2
  • Dla dzieci
    2
  • Posiadam
    1
  • Głośne czytanie z dziećmi
    1
  • @ Dla maluszka i przedszkolaka
    1
  • Nuka
    1
  • Literatura dziecięca
    1
  • Misia
    1
  • Dziecionkowe
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Marysia nadąsana złośnica


Podobne książki

Przeczytaj także