Abecadło w rymy wpadło

Okładka książki Abecadło w rymy wpadło Wanda Chotomska
Okładka książki Abecadło w rymy wpadło
Wanda Chotomska Wydawnictwo: Wydawnictwo Literatura literatura dziecięca
2013-05-14
48 min.
alfabet abecadło nauka czytania

Okładka książki Syrop maga Abrakabry Anna Sędziwy, Wojciech Widłak
Syrop maga Abr... Anna Sędziwy, Wojci...
Okładka książki Kacper i Plaster Zofia Stanecka, Agnieszka Żelewska
Kacper i Plaster Zofia Stanecka, Agn...
Okładka książki Teoria Pana Alberta. O Albrcie Einsteinie Anna Czerwińska-Rydel, Ewa Poklewska-Koziełło
Teoria Pana Al... Anna Czerwińska-Ryd...
Okładka książki Koc trolla Alojzego Jona Jung, Zofia Stanecka
Koc trolla Alo... Jona Jung, Zofia St...

kKsiążka Wandy Chotomskie (czy tu trzeba coś więcej mówić??) przepięknie ilustrowane przez Beatę Zdębę.

Piękne kreatywne obrazki, super ilustracje. Dobre wielkie litery, "mądry" tekst. Łatwość czytania dziecka. Jak na 1 klasę podstawówki fajna pozycja.
POLECAM

POLECAM

Zauważyliście, że już od dawna nie było na naszej stronie żadnych wierszyków? Skandal! Trzeba to natychmiast zmienić ;) Jak się już z pewnością domyślacie, dzisiaj przedstawię Wam książeczkę z wierszykami, ale nie byle jakimi wierszykami. Tym razem będą one o różnych zwierzątkach, ułożone alfabetycznie i każdy skupiający się na danej literce.

W środku znajdują się 23 króciutkie rymowanki o zwierzakach. Antylopy, Baranek, Cielaczek, Dudek, Emu, Foka, Gil, Hieny, Indyk, Jeż, Krowa, Lew, Łoś, Małpa, Nietoperze, Owczarek, Pingwin, Renifery, Strusie, Tchórz, Uchatka, Wielbłąd i Zając. To właśnie te zwierzaki znajdziemy wewnątrz :) Każdy z tych wierszyków jest bardzo króciutki, czasem ma cztery wersy innym razem dziesięć, ale tak naprawdę są to kilkusekundowe rymowanki, dokładnie tyle zajmuje nam przeczytanie każdej.

Autorką tych utworów jest Wanda Chotomska. Nie będę ukrywała, że nie darze jej twórczości jakąś wielką miłością. Przeczytać przeczytam, ale szczerze powiedziawszy szybko mi z głowy wylatują. Tym razem jest jednak nieco inaczej, ponieważ wiersze z tej książeczki są o zwierzakach, są krótkie i na dodatek dużą rolę odgrywają tutaj literki alfabetu, z pewnością częściej będziemy po tę książkę chwytać :)

Sztywna oprawa i poręczny format, na dodatek czcionka wewnątrz jest duża, dzięki czemu dzieciaki samodzielnie już czytające bez wątpienia świetnie sobie z nią poradzą. Do tego w każdej rymowance wśród tekstu dana litera alfabetu jest zaznaczona jakimś kolorem dzięki czemu łatwiej ją będzie dziecku skojarzyć i zapamiętać. No i ilustracje... Moim zdaniem rewelacyjne, filcowo-materiałowe obrazeczki, idealnie prezentujące to o czym akurat czytamy :) Pomysłowo i bardzo ładnie.

Wydaje się, że to książka dla maluszków prawda? Ja zainteresowałam się nią ze względu na mojego synka, który powoli zaczyna uczyć się literek. Mam nadzieję, że dzięki temu utrwali sobie nieco alfabet oraz wygląd poszczególnych liter ;) Ale ja polecam ją zarówno maluchom jak i starszakom.

W środku znajdują się 23...

Przyjemna książeczka dla dzieci, pełna zabawnych rymowanych wierszyków o zwierzętach. Dzieciom się podoba, mnie bardziej zachwyciły filcowe ilustracje ;-)

• Literatura
  • 1p) Poezja dziecięca
  • 3) Z biblioteki
  • E2) Podstawówka 1-3
  • Książeczki Zuziaczka
  • 1r) Czytane moim dzieciom ✿❀
  • 1j) Literatura polska

Dodaj cytat z książki Abecadło w rymy wpadło