Koc trolla Alojzego

Okładka książki Koc trolla Alojzego
Jona JungZofia Stanecka Wydawnictwo: Egmont Polska Seria: Czytam Sobie. Poziom 1: Składam Słowa literatura dziecięca
32 str. 32 min.
literatura dziecięca
Czytam Sobie. Poziom 1: Składam Słowa
Egmont Polska
2013-03-29
2013-03-29
32 min.
opowiadanie dziecięce polskie czytam sobie nauka czytania

Okładka książki Zagadki babci Sylwia Chutnik, Roksana Jędrzejewska-Wróbel, Grzegorz Kasdepke, Tomasz Samojlik, Zofia Stanecka, Marcin Szczygielski, Ewa Winnicka
Ocena 7,8
Zagadki babci Sylwia Chutnik, Rok...
Okładka książki Basia i skarby Marianna Oklejak, Zofia Stanecka
Ocena 8,0
Basia i skarby Marianna Oklejak, Z...
Okładka książki Basia i przyjaciele. Wielka księga przygód Marianna Oklejak, Zofia Stanecka
Ocena 8,3
Basia i przyja... Marianna Oklejak, Z...

Okładka książki Psotny Franek Agnieszka Frączek, Joanna Rusinek
Ocena 7,0
Psotny Franek Agnieszka Frączek,&...
Okładka książki Sekret ponurego zamku Diana Karpowicz, Wojciech Widłak
Ocena 7,1
Sekret ponureg... Diana Karpowicz, Wo...
Okładka książki Syrop maga Abrakabry Anna Sędziwy, Wojciech Widłak
Ocena 6,9
Syrop maga Abr... Anna Sędziwy, Wojci...
Okładka książki Kłopoty z mlekiem dla kota Marcin Baran, Agnieszka Żelewska
Ocena 7,1
Kłopoty z mlek... Marcin Baran, Agnie...
Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Opowiastka, która dobrze może zryć dzieciakowi banię :D

Opowiastka, która dobrze może zryć dzieciakowi banię :D

Troll dostaje koc ,idzie do swojego pokoju zasypia z nowym kocem ,wstał troll nagle zobaczył ze koc się rusza,z koca wyskakuje biały 🐱, troll idzie po mleko ,wlewa do miski, mleko kot pije mleko wskoczył na koc i zasypia troll i kot mają dobre sny.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

"Koc trolla Alojzego" to bajka z serii czytam sobie. Jest to seria książek podzielona na kilka poziomów. 1 poziom -składam słowa, 2 poziom - składam zdania, 3 poziom - połykam strony. Książki mają wspierać naukę czytania. Obecnie ze starszym synem czytamy tę serię z poziomem pierwszym.
Polecam książki z tej serii. A co przemawia na plus. Fajne ilustracje, ciekawe historie, wyciągnięte ze zdań pojedyncze słowa wypisane większą czcionką które ma przeczytać dziecko. Mój syn jest bardzo dumny że może przeczytać coś rodzinie. Ba młodszy który jeszcze liter nie potrafi też chce czytać. Każe sadzać się na kolanach i podpowiadać tekst. Jak widać wspólne czytanie w tej formie cieszy całą rodzine

Fajne opowiadanie dla dziecka, które dopiero co nauczyło się czytać samodzielnie.

Cała seria "czytam sobie" to świetny pomysł na zachęcenie najmłodszych do czytania książek - moja 6-latka nie chce czytać elementarza ale te książeczki uwielbia. Gorąco polecam!!!

Na półkach: , , , ,

Trzy, dwa, jeden, START… Zaczynamy naukę czytania!

Wydawnictwo Egmont jakiś czas temu wpadło na świetny pomysł, aby wzbogacić swoją ofertę skierowaną do najmłodszych, w książeczki wspierające naukę czytania. Program patronuje Biblioteka Narodowa i jest on zgodny z zaleceniami metodyków.
Czytam sobie jest trzystopniowym programem wspierającym naukę czytania dla dzieci w wieku 5-7 lat.

Poziom 1 SKŁADAM SŁOWA, to książeczki, w których tekst nie przekracza 150-200 wyrazów, a zdania są bardzo krótkie. Dodatkowo znajdują się w nich ćwiczenia z głoskowania (23 podstawowe głoski)
Poziom 2 SKŁADAM ZDANIA, to propozycja dla dzieci, które pierwsze zmagania z czytaniem mają już za sobą. Książeczki zawierają dłuższe, bardziej rozbudowane zdania (800-900 słów) z elementami dialogu. Do tekstu użyto również dwudziestu trzech głosek, ale wzbogacono tekst o „h”. Na poziomie drugim dzieci ćwiczą również sylabizowanie.
Poziom 3 POŁYKAM STRONY, to już wyższa szkoła jazdy. Do budowy tekstu użyto wszystkich głosek, tekst składa się z 2500-2800 wyrazów. Zdania są dłuższe i bardziej złożone. Dodatkowo książeczki z tego poziomu zostały wzbogacone w alfabetyczny słowniczek trudnych wyrazów.

Wszystkie książeczki z serii zostały stworzone z myślą o tym, żeby wzbudzić w dziecku ciekawość i chęć do nauki czytania. Bajeczne ilustracje, mądre i zabawne teksty znanych polskich autorów (Zofia Stanecka, Grzegorz Kasdepke, Wojciech Widłak, Joanna Olech, Rafał Witek, Ewa Nowak), duża czcionka oraz naklejki-nagrody umieszczone na końcu książeczek przyciągną każdego malucha.

W nasze ręce trafiła książeczka z poziomu pierwszego Koc trolla Alojzego, autorstwa Zofii Staneckiej (znana przede wszystkim z bestsellerowej serii książeczek o Basi). Już z okładki uśmiecha się wesoły troll z bosymi nóżkami, a na jego głowie panoszy się mały kotek. Alojzy bardzo lubi dostawać prezenty. Dziś rozpakowuje paczkę od kuzyna. Znajdzie w niej coś mięciutkiego i cieplutkiego. Niespodzianka jednak kryje w sobie również tajemniczego przybysza. Jesteście ciekawi? Zajrzyjcie do książeczki…

Sięgając po ten tytuł miałam nadzieję, że będzie zawierał tekst nieco ambitniejszy niż Ala ma kota. Wiem, że małe dzieci właśnie tak od lat uczą się czytać, ale czy muszą to robić w tak nudny sposób? Nie zawiodłam się. Wydawnictwo obiecuje wciągające historie i tak jest w rzeczywistości. Nawet na pierwszym poziomie!

Autorką przezabawnych ilustracji jest Jona Jung, laureatka wielu nagród i wyróżnień. To właśnie ona postanowiła zmienić stereotypowe myślenie o trollach i stworzyła wzbudzającego sympatię Alojzego. Na sam jego widok mojemu synkowi śmieje się buzia i każe sobie „cytać tlora”. Ilustracje są ogromne i kolorowe (nie krzykliwe). Podoba mi się, że tekst został od nich oddzielony wyraźną kreską. Tam, gdzie są literki jest tylko białe tło, które pozwala dziecku skupić się na nauce czytania. Na każdej stronie znajdują się ćwiczenia z głoskowania, co niezmiernie przypadło do gustu Tymkowi. Moje dziecko od małego fascynuje się literkami i od dawna zna prawie cały alfabet, takie ćwiczenia tylko przybliżają go coraz bardziej do celu, jakim jest samodzielne czytanie.
Na odwrocie przedniej okładki znajdują się trzy zadania do wykonania po skończonej lekturze, które utrwalają zdobytą wiedzę, uczą dziecko opowiadać własnymi słowami przeczytaną historię i pobudzają wyobraźnię.

Nagrodą za wysiłek i trud malucha są naklejki – medale umieszczone z tyłu książeczki (jestem super, czytam sobie, po nitce do kłębka) oraz dyplom sukcesu, które jeszcze bardziej motywują do pracy.

Uważam, że to wspaniałe, że wydawnictwa wychodzą naprzeciw dzieciom i rodzicom, wspomagając naukę czytania. W dobie, kiedy ludzie czytają coraz mniej, potrzeba takich akcji jak najwięcej.
Z całego serca polecam książeczki z serii czytam sobie. Jeśli chcecie dowiedzieć się czegoś więcej, zapraszam na strony:
www.czytamsobie.pl
www.egmont.pl

Trzy, dwa, jeden, START… Zaczynamy naukę czytania!

Świetna seria, bardzo lubiana przez córczkę.

Świetna seria, bardzo lubiana przez córczkę.

Syn przeczytał zupełnie sam. :)

Syn przeczytał zupełnie sam. :)

Pierwsza przeczytana samodzielnie książka :-)

Pierwsza przeczytana samodzielnie książka :-)

Dodaj cytat z książki Koc trolla Alojzego