Doktor Sen

Okładka książki Doktor Sen Stephen King
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Doktor Sen
Stephen King Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Lśnienie (tom 2) Ekranizacje: Doktor sen (2019) horror
horror
Ekranizacje:
Doktor sen (2019)
Tomasz Wilusz Danny Torrence
Inne

Okładka książki W cieniu Mistrza Lawrence Block, Jan Burke, Michael Connelly, Thomas H. Cook, Nelson DeMille, Jeffery Deaver, Tess Gerritsen, Sue Grafton, Steve Hamilton, Edward D. Hoch, T. Jefferson Parker, Laurie R. King, Stephen King, Laura Lippman, Sara Paretsky, P.J. Parrish, Edgar Allan Poe, Peter Robinson, S. J. Rozan, Lisa Scottoline, Joseph Wambaugh
W cieniu Mistrza Lawrence Block, Jan...
Okładka książki Wirus Chuck Hogan, Guillermo del Toro
Wirus Chuck Hogan, Guille...
Okładka książki Mroczna Wieża: Narodziny rewolwerowca Peter David, Robin Furth, Richard Isanove, Stephen King, Jae Lee
Mroczna Wieża:... Peter David, Robin ...

Pora zażyć swoje lekarstwo

Przeczytałam zaraz po pierwszym tomie. Spadek jakości kolosalny.

Przeczytałam zaraz po pierwszym tomie. Spadek jakości kolosalny.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Fajnie było dowiedzieć się co dalej stało się z Danem i to, że w w końcu udało mu się wyjść z nałogu.
Nie mniej jednak nie powaliła mnie tak jak “Lśnienie” i uważam, że niektóre motywy były trochę naciągane (jak np. to, że Dan był bratem Lucy).
Okej, ale bez szału.

Okej, ale bez szału.

książka jest świetna, nic dodać niz ująć

książka jest świetna, nic dodać niz ująć

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

„Przychodzi taki dzień, gdy do człowieka dociera, że dalsza tułaczka nie ma sensu. Że dokądkolwiek idziesz, zabierasz ze sobą siebie”, czyli King i jego Doktor Sen. Doktor Sen to kontynuacja Lśnienia, które przez wielu jest uwielbiane. Przy okazji premiery filmu o tym samym tytule wydawnictwo Prószyński i S-ka wydało książkę z nową, filmową okładką

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

To jest taki typ literatury, gdzie nie ważne że jest pierwsza w nocy ale skoro do końca książki zostało tylko 50 stron to dam radę :D

ciekawa, fajnie poznac dalsze losy Dana
Prawdziwy Węzeł (zwłaszcza Rose Kapelusz) polubiłam bardziej niż Abrę

ciekawa, fajnie poznac dalsze losy Dana
Prawdziwy Węzeł (zwłaszcza Rose Kapelusz) polubiłam bardziej niż Abrę

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Nie da się zaprzeczyć Stephen King ma swój urok. Książki jego autorstwa są dobre a nawet bardzo dobre. Jednak często wkrada się niespójność, nadmierne opisy i brak mocno zarysowanej akcji.

Kiedy czytałam Lśnienie chciałam więcej, byłam ciekawa co dalej. Doktor Sen jest dobrą opowieścią jednak nie jest aż tak porywająca - czytając popada się w monotonię, wiele akcji, faktów wyklucza się lub jest niespójnych. Książka jest dobra jednak nie zauroczyła mnie i nie pochłonęła- nie pozwoliła mi na podróż i na uczestnictwo w życiu bohatera.

Ta książka to dla mnie trochę taki "mixed bag".
Z jednej strony przyjemnie mi się ją czytało, chciałam poznać dalsze losy po wydarzeniach w hotelu Panorama. Z drugiej zaś strony, bardzo dużo wydarzeń nie trzyma się tutaj kupy i troszeńkę nie ma sensu. Nie muszę chyba mówić o tym, że książka jest masakrycznie przegadana (około 660 stron w moim wydaniu),bo to bardzo częsty problem u tego autora.
Pan King dalej okropnie opisuje bohaterki swoich postaci, seksistowsko i nieodpowiednio. Jeśli jesteście bardzo wrażliwi na takie rzeczy, to stanowczo odradzam sięgania po tę książkę, bo mnie trochę to irytowało.
Co do samej fabuły - instytucja Prawdziwego Węzła - niby całkiem solidny pomysł, ale wykonanie jest odrobinę naciągane. Nie chcę wchodzić w zbyt dużo szczegółów, żeby nie spoilerować, ale myślę że większość czytelników wie o jaki wątek mi chodzi.
Absolutnie kocham zaś to, jak zostało przedstawione życie, charakter i problemy Dana po "Lśnieniu". Niesamowicie smutna i przejmująca historia, ale napawająca też optymizmem.
Miałam bardzo duży problem z oceną tej książki, ponieważ mam wrażenie że krzywdzę ją tymi trzema gwiazdkami, ale nic powyżej nie mogę dać z czystym sumieniem bo trochę mi się ziewało podczas czytania.
Myślę, że fajnie było poznać tę historię, ale na pewno nie będę do niej wracać, robić re-readów, bo nie jest to nic ponad przeciętnego.

Ta książka to dla mnie trochę taki "mixed bag".

Nie do końca ma się to z kontynuacją "Lśnienia" jednak miło poczytać o dalszych losach małego (już nie tak małego) Dana i jego wewnętrznych demonach. Ta książka podoba mi się bardziej niż "Lśnienie", jest więcej wg mnie zwrotów akcji i ma bardzo fajne zakończenie.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Super książka. Nie jest to typowa kontynuacja ale warto sobie wczesniej przypomnieć Lśnienie. Ciekawy pomysł na powieść. Film też mi się podobał.

• Stephen King
  • Horror