Madame Tussaud

2013-06-12
2013-06-12
Monika Wyrwas-Wiśniewska
historyczna rewolucja francuska

Ciekawie czyta się o kobiecie, która wyprzedziła swoją epokę. Pod wieloma względami, a i tło historyczne barwne ogromnie ;). Nie było to może coś, do czego chciałabym wracać, ale warto było poświęcić czas.

Wspaniała historia opowiedziana o Madame Tussaud.
Ukazana tu tło ciekawe historyczne w tej powieści,o czasach trudnej rewolucji,żądzach i pełna emocji towarzyszyły mi przez całą książkę.
Klimat fajny oddaje ta historia,bohaterka wyrazista,bardzo dobra I pozostali bohaterowie doskonali.
Czytało mi się dobrze była to rewelacyjna książka.

Wspaniała historia opowiedziana o Madame Tussaud.
Czytało mi się dobrze była to rewelacyjna książka.

Ciekawa z uwagi na historyczne tło Rewolucji francuskiej.

Ciekawa z uwagi na historyczne tło Rewolucji francuskiej.

Uczta.
Takie słowo skojarzyło mi się z tą książką. Uczta literacka dla osób lubiących czytać powieści historyczne.
Madame Tussaud - czy jest ktoś, kto nawet nie będąc zainteresowanym samą Anglią, nie słyszał o jej Muzeum Figur Woskowych?
Akcja powieści rozgrywa się w latach 1788-1812, głównie we Francji. Są to czasy Marii Antoniny i Ludwika XVI. Czasy rewolucji i... gilotyny. Maksymiliana Robespierre'a, Marie Joseph'a de La Fayette'a, Charlotte Corday, Jacques-Louis David'a, Rose Bertin czy Rose de Beauharnais (cesarzowej Józefiny).
Kim była Marie Grosholtz? Kobieta, która w czasie rewolucji musiała wykonywać maski z wosku straconych arystokratów? Czym poza tym się zajmowała, jakie miała pasje, marzenia, kogo kochała? Czy była "patriotką" czy "rojalistką"?
Polecam osobom lubiącym czytać o historii Francji.
Jeśli kogoś zainteresowała ta książka, polecam "Paryż" Edwarda Rutherford'a (Francja), ale też "W cieniu Pałacu Zimowego" John'a Boyne'a(Rosja).

Uczta.

Porządna dawka wiedzy historycznej o XVIII wiecznej Francji i Rewolucji Francuskiej.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Obserwuję spadek formy Pani Moran. Nawet nie jestem w stanie stwierdzić z czego to wynika, ale ta książka przypadła mi do gustu zdecydowanie mniej niż Jej poprzednie dzieła. Mimo, że uważam tą książkę za dobrą i zdecydowanie spodobało mi się ujrzenie rewolucji francuskiej z nieco innej strony niż do tej pory, to nie byłam tą powieścią zachwycona, a od poprzednich nie mogłam się wprost oderwać. W związku z moim rozgoryczeniem tylko 6 punktów :(

Świetna książka ukazująca życie madame Tussauds na tle wydarzeń historycznych. Jak wysoką cenę można zapłacić za pasję, marzenia, pragnienia? Ile można poświęcić aby osiągnąć szczęście? Polecam!

Dawno się nie zdarzyło, by główna bohaterka wywołała u mnie całkowity brak sympatii. Wybrałam tę książkę, ze względu na to, że chciałam poczytać o inspirującej kobiecie w czasach Wielkiej Rewolucji Francuskiej. Otóż jest to opowieść o kobiecie z chorą ambicją, którą zawładnęły pieniądze i stawiającej sobie karierę zawodową na miejscu miłości. W dzisiejszym świecie taka sytuacja ma często miejsce, dlatego uważam, że nie powinno się propagować takich postaw. Bohaterkę nie można uznać za pewną siebie i swoich decyzji, ponieważ żałuje tego co robi i sama wie jak ją to niszczy. Zainteresowanym Wielką Rewolucją Francuską i jej przebiegiem i ciekawostkami polecam, ale na pewno nie odnajdziecie w tej książce inspirującej kobiety, którą warto naśladować. Co prawda rozwijanie talentu jest ważne, ale narażanie własnego życia dla zysków i ambicji jest złe.

Wydarzenia w Paryżu z końca XVIII wieku - słuchamy opowieści uczestniczki wydarzeń.

Krwawy obraz rewolucji francuskiej, opis jak przyjaciele, stają się wrogami i katami. Łagodne spojrzenie na rodzinę królewską.A wszystko na tle ogromnego talentu głównej bohaterki.