Tam, gdzie śpiewają pawie, czyli jak poślubiłam indyjskiego księcia

Okładka książki Tam, gdzie śpiewają pawie, czyli jak poślubiłam indyjskiego księcia
Alison Singh Gee Wydawnictwo: Znak Literanova Seria: Zaczytaj się literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Zaczytaj się
Znak Literanova
2013-06-17
2013-06-17
Agnieszka Myśliwy
romans Indie

Prawdziwa opowiesc o dziewczynie ktora spotkala pokochala i poslubila ksiecia. Alison musiala przewartosciowac swoje dotychczasowe zycie i zobaczyc ze da sie zyc dobrze niekoniecznie w luksusie jakim wczesniej zyla i ze nie on jest najwazniejszy w zyciu.

Ciekawa historia, napisana prostym językiem, da się poczuć smak Indii poprzez czytanie. Polecam na wakacyjną nudę.

"Nigdy nie patrz w górę i nie porównuj się do tych, którzy stoją nad tobą,
zamiast tego patrz w dół i pamiętaj, jakie masz szczęście"

Książka mnie rozczarowała. Czegoś innego się spodziewałam - pięknej, romantycznej historii, jak z baśni, a tu... taka mało ciekawa, jak dla mnie, historia. Męcząca i nudna. Bez porywów.

Gdy tylko zobaczyłam okładkę tej książki chciałam ją mieć. Najlepiej od razu. Pomimo tego,iż nie jestem fanką różu i nic nie łączy mnie z hinduską kulturą, owa okładka spodobała mi się bardzo. Z niecierpliwością oczekiwałam zatem dnia, w którym dane mi będzie zasiąść do lektury. Z przykrością muszę jednak stwierdzić, iż moje oczekiwania wobec tejże pozycji nie zostały...

Alison miała osiem lat gdy pierwszy raz zafascynowała się Indiami. Książki z korowymi zdjęciami sprawiały, że marzyła o pałacach przepełnionych pięknymi pawiami spacerującymi po trawie. Haweli, pałac dla arystokratów i rodzin bogatych jest domem. Pewnego pięknego dnia poznaje ona Ajay'a utalentowanego reportera, z którym miała możliwość współpracować w New Delhi. Skończyło...

Poruszająca historii jak z bajki...

Typowe czytadło, zresztą streszczenie z tyłu książki to zupełnie co innego niż realna treść. Ale na lekturę podróżną się nadaje :)

Polski podtytuł książki to "...czyli jak poślubiłam indyjskiego księcia". Gdy go czytałam, wyobraziłam sobie romantyczną historię w egzotycznej scenerii. Niestety spotkało mnie olbrzymie rozczarowanie.
"Tam, gdzie śpiewają pawie" to historia w zasadzie o niczym. Alison pracuje w gazecie w Hongkongu. Ma bogatego i przystojnego chłopaka, a czas wolny upływa jej na przyjęciach...

Po tej okładce i opisie spodziewałam się czegoś fajnego...

Jednak książka okazała się słaba i nudna...

Niestety muszę to przyznać,ale nie polecam jej.

OCENA: TYLKO 3/10 :(

Historia faktycznie nadaje się na książkę. Mimo tego czytając ją miałam wrażenie, że autorka patrzy tylko na status majątkowy. Dopóki nie dowiedziała się, że jej ukochany nie ma pałacu zastanawiała się nad sensem ich związku. Bohaterkę odebrałam jako osobę pazerną.

• Chcę w prezencie
  • 2014
  • Indie
  • 2013
  • Szukam
  • Przypadkowo odkryte
  • Czekają w kolejce

Alison Singh Gee Tam, gdzie śpiewają pawie, czyli jak poślubiłam indyjskiego księcia Zobacz więcej