Kup teraz - 2 oferty w cenie od 11.80 zł do 39.81 zł

W.A.B.
Czesław Miłosz poeci wojna miłość
literatura piękna
Czesław Miłosz poeci wojna miłość

Gdy ze stosu wszelkiego badziewia wyciągnąłem niepozorną książkę za 4,99 (brutto), nie spodziewałem się takich emocji. Sergiusz Piasecki - coś czytałem "Kochanka Wielkiej Niedźwiedzicy" czy "Zapiski oficera Armii Czerwonej" jeszcze w drugim obiegu, a "7 pigułek Lucyfera" już na Youtube, ale intymnej relacji pomiędzy Piaseckim, Czesławem Miłoszem i muzą ich obojga Jadwigą...

Jak już wielokrotnie wspominałam, twórczość Marii Nurowskiej trafia do mnie. Właściwie każda kolejna jej książka, którą mam okazję czytać, jest dla mnie niespodzianką i zaskoczeniem – robi wrażenie, które pozostaje dość długo i bywa inspirujące. Podobnie jest tym razem. Po lekturze powieści „Sergiusz, Czesław, Jadwiga”. mam ochotę zgłębić temat i zweryfikować, gdzie tym...

Druga książka tej autorki, którą miałam przyjemność czytać. Przez cały czas czytania zastanawiałam się co w niej jest faktem, a co literacką fikcją. Intrygująca, zaskakująca jest przykładem ile treści można zawrzeć na tak niewielu stronach . Relacje międzyludzkie potrafią być bardzo skomplikowane. Samo nie dzieje się nic. To ludzie je sobie skomplikowali.

Bardzo interesująca, przedstawia nieznane wątki z życiorysu Miłosza, i interesująco opowiada o Piaseckim. Dzięki tej lekturze na pewno sięgnę po "kochanka Wielkiej Niedźwiedzicy", a może i po inne książki tego autora.

Książkę kupiłam z przeceny w Biedronce. Przeceniona na 4.99 i tyle jest warta. Zainteresowałam się bardziej Sergiuszem Piaseckim, niż Czesławem Miłoszem.
Przeczytałam : „ Niniejsza książka opiera się na faktach i relacjach świadków. Jednak tam, gdzie dokumenty i świadectwa przedstawiają różne wersje wydarzeń lub milczą, prawdę historyczną uzupełnia pisarska wyobraźnia.”...

Ciekawie opowiedziana historia, inpiruje do poszperania w biografiach znanych i mniej znanych polskich pisarzy. Odkryłam postać, której przyznam się nie znałam. Wrocilam ostatno do literatury tej autorki i przyznaje, że za każdym razem czytana historia poruszyła mnie.

Maria Nurowska! Jej nie trzeba reklamować!

Momentami interesująca, ale przeważnie nudna.

Świetnie napisana, przeczytałam ją jednym tchem w pociągu z Warszawy do Krakowa.

1987

149/2018 (E)