Thierry Henry. Samotność na szczycie

Philippe Auclair Wydawnictwo: Anakonda Seria: Gwiazdy sportu biografia, autobiografia, pamiętnik
Anakonda
Thierry Henry Arsenal Londyn FC Barcelona piłka nożna reprezentacja Francji w piłce nożnej sport
biografia, autobiografia, pamiętnik
Gwiazdy sportu

Trzeba przyznać autorowi, że wykonał kawał dobrej roboty. Zebrał bardzo dużo informacji i opisał Henry'ego nie tylko jako zawodnika, ale również jako człowieka. Sam autor zaznaczył, że zależało mu na napisaniu "biograficznego eseju", a nie typowej, klasycznej biografii i momentami faktycznie jest to mocno wyczuwalne. Przyznam się bez bicia, że czasami musiałem się naprawdę...

Typowa biografia. Książka zdecydowanie wyłącznie dla fanów tego rodzaju książek. Nie należę do miłośników biografii, po tą sięgnąłem z czystej ciekawości. Szybko nudzi opis dzieciństwa i wieczne problemy, niedogodności i kłopoty i bohatera. Według mnie nudna i nie warta polecenia

Bardzo dobra książka. Autor dokładnie zagłębił się w temat i to w książkach o ludziach lubię. Nie zabrakło także polemiki, własnych odczuć co do pewnych wydarzeń w karierze tego wielkiego piłkarza. Jak dla mnie jedna z lepszych biografii sportowych jakie ostatnio czytałem.

Nie jest to typowa biografia piłkarska. Zgodnie z tytułem - dużo o charakterze Henry'ego, jego relacjach z innymi. Niektóre sezony opisane dość szczątkowo, ale - jak przyznawał sam autor - ta książka to nie ma być chronologiczny opis kariery Henry'ego.

Według mnie trochę zmarnowany potencjał tematu. Thierry Henry - legenda Arsenalu i francuskiej reprezentacji, piłkarz o niesamowitym talencie i umiejętnościach. Futbol jest oparty o emocje, adrenalinę, a czytając tę książkę można było miejscami odczuć, że autor opisuje turniej szachowy (choć nie wątpię, że ten można opisać w sposób porywający). Z zalet tej książki: sporo...

Obrany temat dobry, oprawa bardzo dobra, wykonanie dramat.
Czyta się ją bardzo topornie. Zdania są momentami albo tak wielokrotnie złożone, że zajmują niemal pół strony albo tak krótkie, że nie wiadomo o co chodzi.
Podobnie było w biografii Cantony, którą również spłodził Philippe Auclair.
Wszechobecna statystyka, opisy bramek zupełny brak wątku osobistego po odejściu z...

totalnie nudna, napisana monotonnym językiem. STrasnie się zawiodłem

Thierry Henry piłkarz, a tak naprawdę Pan Piłkarz, właśnie dzięki niemu zaczęła się moja wielka miłość do piłki nożnej, która trwa na szczęście do dziś. Pokazuje, iż każdy z nas może spełnić swoje marzenia, nieważne czy jest biedny czy bogaty. Najważniejsze jest ciężka praca i ową pracę w tej książce opisuje Thierry Henry. Jest to niezwykle pouczająca opowieść, dla młodych...

Tylko momentami cukierkowa, spojrzenie na autokar hańby innymi oczami niż Domenecha na plus.

• Sport
  • Chcę w prezencie