Z widokiem na Italię

Vroom with a View
literatura podróżnicza
Aleksander Gomola
Italia Włochy vespa

Książka lekka, ale jest to raczej przewodnik niż powieść. Nie żałuję, że przeczytałam, ale już nie bardzo pamiętam bohaterów.

Można przeczytać ale bez szału

Wydawnictwo Pascala myślałam , że powspominam moją cudowna podróż przez całe Włochy wiele lat temu i czegoś ciekawego nowego się dowiem.
Tu co prawda tylko na małym odcinku od Mediolanu przez Florencję do Rzymu. Bardzo się rozczarowałam , mało , nieciekawie i oschle o Italii, najwięcej o starym skuterze wespa (ospa) , jak wygląda , jak się psuje i jak autor jest...

Nie zachwyciła mnie,więcej było o vespie niż o podróży po Włoszech-a tak bardzo pokochałam ten kraj i byłam ciekawa relacji kogoś innego,kto również pokochał ten kraj jak ja.

Skuterem o niskiej pojemności silnika (125cm3) nie sposób poruszać się szybko. Zdobyta przez Petera vespa wymuszała przemieszczanie się po drogach w tempie, w jakim pędzą żywot rozleniwieni Włosi. Co akurat dawało szansę na rozkoszowanie się mijanym krajobrazem i miało zapewnić bardziej sielski charakter wyprawy.
To nie jest tylko opowieść o zwykłym zwiedzaniu Italii. To...

Takie sobie " pierdu, pierdu" (mam nadzieję że nikt się nie obrazi) jak mawiał mój Ojciec, ale przeczytać można. Lektura Łatwa, lekka i przjemna.

Nie przekonała mnie ta lektura. Włochy piękny kraj, ciekawie przedstawiony,ale reszta nie zachwyciła mnie.

Nieprzerysowany obraz Włoch, bardzo sympatyczna i rozluźniająca lektura. Szybko się czyta, można się pośmiać ale i zastanowić nad różnicami życia w Italii a tu, u nas.
Polecam!

Bardzo miła opowieść o podróży po Włoszech (od Mediolanu do Rzymu) na starej, 40-letniej vespie.
Trochę ciekawostek na temat firmy Piaggio, producencie owych skuterów czy o konstruktorze vespy, Corradinie D'Ascanio. Poza tym śmieszne sytuacje, kilka słów o zabytkach i krajobrazach.
A dla zainteresowanych ową książką strona autora: www.petermoore.net
Można na niej pooglądać...

Książkę czyta się z wyraźnym uśmiechem na twarzy - to przez Włochy, które potrafią oczarować kuchnią, temperamentem mieszkańców, gorącym słońcem i polami wysadzanymi cyprysami. Zachwycają refleksami pogodności, gościnności oraz serii niespodzianek, które podobnie jak wszystkie drogi, prowadzą do Rzymu - Wiecznego Miasta Wiecznej Stęsknionej Miłości i Poszukiwania...

Dyskusje

• Podróżnicze