Słodki smak pomarańczy

Vroom by the Sea
literatura podróżnicza
Aleksander Gomola, Grażyna Łaciak-Gomola
Włochy podróż Vespa

Jeśli udane włoskie wakacje to tylko na Vespie. Książka powinna być obowiązkową lekturę wakacyjną... szkoda, że nikt mi tego wcześniej nie powiedział.

Ciepła oraz interesująca opowieść o człowieku, który niebawem ma zostać ojcem. Jak każdy ojciec, Piotrek kupuje oryginalną Vespę i rusza po raz ostatni na włoską przygodę... ;-)

Wiele ciekawych opowieści z podróży...

Nie, no nie! Zwykle nie oceniam książek, których nie przeczytam do końca ale tutaj chciałabym wszystkich przestrzec. Flaki z olejem!
Lubie raz na jakiś czas usiąść do zupełnie niewymagającej lektury (prostej historii, miłych szczęśliwych bohaterów, cukierkowej fabuły) ale ta książka jest nie-do-zniesienia.
Główny bohater wyjeżdża się "wyluzować" bo jego żona jest w ciąży...

Spodziewałam się ciekawej książki. Męczyłam ją rok czasu... nudna jak falki z olejem. Rozwleczone opisy (choć bardzo ładne i można było się wczuć w otoczenie) powodowały znudzenie i brak chęci kontunowania czytania.

Przewodnik w innym stylu :) motywujący do podróży w nietypowy sposób. Bohater zwiedza Italię na pomarańczowej Vespie dzięki czemu doświadcza nowych doznań, przeżywa ciekawe przygody i zdobywa kolejnych przyjaciół:)

1950

Podróż sentymentalna, swoiste pożegnanie z wolnością? Wszakże autor lada moment ma zostać ojcem? I czy to w porządku, że zostawia swoją kobietę w tym czasie, który powinni spędzać razem? Skoro obie strony tego chcą, to dlaczego nie. Zwłaszcza, że miejsca rzeczywiście warte odwiedzenia: Sycylia, Sardynia, Elba, a na koniec Wieczne Miasto - Rzym. Warto obyć tę podróż wraz z...

Ostatnie wakacje przed wejściem w role tatusia.
Fajnie się czyta, ale nie jest to książka do której kiedyś wrócę.

Dyskusje

• Italia
  • 2014
  • Włochy
  • Literatura obca
  • Kulinarnie
  • 1000 książek
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Słodki smak pomarańczy