Heretycy i inkwizycja w średniowieczu

Okładka książki Heretycy i inkwizycja w średniowieczu
Jörg Oberste Wydawnictwo: WAM Seria: Biblioteka Historii Kościoła religia
Grzegorz Rawski
heretycy religia średniowiecze

Patronaty LC

Mogą Ciebie zainteresować

Dobrze napisana, z reguły zainteresowanie inkwizycją autorów koncentruje się na latach po 1478 i ustanowieniu jej hiszpańskiej (A później innych) wersji, tutaj dosyć dobrze przedstawiona jest inkwizycja papieską, razem z całą historią herezji (która zajmuje większość książki) od czasów Maniego, oraz stosunkiem ortodoksji do heterodoksji W kościele.

Dodaj cytat z książki Heretycy i inkwizycja w średniowieczu