Heretycy i inkwizycja w średniowieczu

Okładka książki Heretycy i inkwizycja w średniowieczu
Jörg Oberste Wydawnictwo: WAM Seria: Biblioteka Historii Kościoła religia
2010-10-01
Grzegorz Rawski
heretycy religia średniowiecze

więcej Więcej

Dobrze napisana, z reguły zainteresowanie inkwizycją autorów koncentruje się na latach po 1478 i ustanowieniu jej hiszpańskiej (A później innych) wersji, tutaj dosyć dobrze przedstawiona jest inkwizycja papieską, razem z całą historią herezji (która zajmuje większość książki) od czasów Maniego, oraz stosunkiem ortodoksji do heterodoksji W kościele.

• Historia
  • Starożytność <476
  • E-book niekomerc. PDF, rtf, doc. txt
  • Vreen
  • Historia.
  • Herezje/inkwizycja
  • MidWay

Dodaj cytat z książki Heretycy i inkwizycja w średniowieczu