Marcin Jan Gorazdowski opowiada o psach

Okładka książki Marcin Jan Gorazdowski opowiada o psach Marcin Jan Gorazdowski
Okładka książki Marcin Jan Gorazdowski opowiada o psach
Marcin Jan Gorazdowski Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza MULTICO Seria: Opowiada o... popularnonaukowa dziecięca
popularnonaukowa dziecięca
Opowiada o...
Oficyna Wydawnicza MULTICO
2015-01-01
2015-01-01

Na półkach: , , , , , ,

Kolejna książka z serii ,,Autor opowiada’’.
Tym razem Marcin Jan Gorazdowski wyłoży nam pogadankę na temat psów.

Książka w formie poradnika dla całej rodziny. Większy format, twarda oprawa, kredowy papier.
Piękne wydanie z racji na kolorowe fotografie, ilustracje, wyróżnienia w tekście, oznaczenia, żeby łatwiej można było coś znaleźć.

Autor jest wystawcą psów, właścicielem i znawcą tych zwierząt.
Zadaje nam pytanie na wstępie czy na pewno znamy te wszystkie psy , które często widujemy na ulicy.
Zamieścił on kilkadziesiąt opisów ras poszczególnych psów, co sam przyznaje ,że nie wyczerpuje do końca tematu.
Możemy tu najpierw znaleźć wszystkie zrzeszenia, które zajmują się psami. Z kolei omówione są grupy FCI - /I -X/ ras psów oraz sam tryb organizacji wystaw po tresurę tych zwierząt i dla kogo jaki pies się nadaje.
Po dość wnikliwym wstępie przechodzimy do omówienia ras psów według poszczególnych grup FCI. Wykład zaczyna się od owczarków poprzez pinczery, teriery, jamniki aż do chartów.

Każda rasa jest dokładnie scharakteryzowana, podane są zawsze nazwy potoczne, wielkość, masa i grupa FCI oraz wyczerpujący jej opis .
Wszystko poparte cudownymi fotografiami, obrazkami z odnośnikami.

Na końcu przedstawiono psy w służbie człowieka, sport i zabawy z psem oraz porady co zrobić, gdy atakuje pies.

Cudowne wydanie, pisane przystępnym językiem. Strony są bardzo przejrzyste. Bardzo przyjemnie się czyta, gdyż nie są to tylko suche podręcznikowe wiadomości. Autor zachęca do poznania ras od innej strony, od tego czego nigdy nie dowiemy się od właścicieli psów. Podaje mnóstwo różnych ciekawostek, własnych wniosków z hodowli, wystaw, a wreszcie z autopsji .
Najważniejsze informacje mieszczą się w kolorowych ramkach.
Lektura jest bardzo inspirująca i mobilizuje do przeanalizowania ras pod różnym kątem.
Twórca albumu postarał się , żeby wykazać wszystkie za i przeciw danej rasy w konkretnych warunkach mieszkaniowych , geograficznych i z punktu widzenia jaką rolę ma pełnić u właściciela.

Polecam dla tych co są szczęśliwymi posiadaczami tych czworonogów oraz dla tych co się przymierzają do przygarnięcia pieska pod swój dach.

Możemy zabrać książeczkę i udać się z dziećmi na spacer do schroniska, przy okazji zawieźć potrzebne dary jak koce, żywność, itp.
Nie musimy od razu decydować się na adopcję. Wszystko trzeba dokładnie przemyśleć.

Innym rodzajem spaceru bez dodatkowych dobrych uczynków może być wyprawa na wystawę psów lub do konkretnej hodowli.

Ja już przerobiłam to ze swoimi dziećmi przy okazji innych książek. I nie żałuję. Będziemy powtarzać te wyprawy.

Kolejna książka z serii ,,Autor opowiada’’.
Tym razem Marcin Jan Gorazdowski wyłoży nam pogadankę na temat psów.

Autor jest wystawcą psów,...

W cudowny sposób opowiedziana książka o psach. Autor poprzez fascynujące fotografie i krótkie opisy wprowadza dzieci i ich rodziców w psi świat.

• Psy
  • Popularnonaukowe