Sens życia i inne eseje

Philed
Filozofia pytania filozoficzne sens życia aksjologia
filozofia, etyka
Filozofia pytania filozoficzne sens życia aksjologia

"Sens życia" był świetnym esejem, bardzo, bardzo mi się podobał. Niestety każdy kolejny był coraz gorszy. Za dużo sobie obiecywałem, zachwycony lekkością "Podręcznika mądrości tego świata". No, ale nie przekreślam Bocheńskiego, jestem tylko nieco rozczarowany.

„Sens życia” był świetnym esejem, bardzo, bardzo mi się podobał. Niestety każdy kolejny był coraz gorszy. Za dużo sobie obiecywałem, zachwycony lekkością „Podręcznika mądrości tego świata”. No, ale nie przekreślam Bocheńskiego, jestem tylko nieco rozczarowany.

Warto zaznaczyć, że książka jest zbiorem esejów. Moja ocena esejów jest dość różna, więc ciężko wystawić jedną ocenę. Tytułowy "Sens życia" bardzo celnie ukazuje kwestię motywacji i celowości życia. Największy mój sprzeciw wzbudziły tezy zawarte w eseju o humanizmie. Być może wynika to z faktu, że bardzo wsiąkłem w ideologię świata, w którym żyje. Mimo wspólnoty wartości z...

Genialne, jeden z moich ulubionych autorów.

• Filozofia
  • ***Posiadam***