Smak nadziei

Okładka książki Smak nadziei Sherryl Woods
Okładka książki Smak nadziei
Sherryl Woods Wydawnictwo: Harlequin Cykl: Słodkie Magnolie (tom 1) Seria: New York Times Bestselling Authors. Powieść - Romans literatura obyczajowa, romans
Słodkie Magnolie (tom 1)
New York Times Bestselling Authors. Powieść - Romans
Stealing Home
Harlequin
2013-04-12
2013-04-12
literatura dla kobiet

Latwa, lekka i przyjemna :) wole serial ale pewnie dlatego ze od niego zaczęłam a dopiero później sięgnęłam po książkę. Jest to na pewno bardzo fajne uzupełnienie historii :) ksiazka ma troszkę więcej glebi i treści a seria jest iście amerykanski :) wiec co kto woli :)

Nie ukrywam, że po książkę sięgnęłam dopiero po obejrzeniu serialu, który przypadł mi na tyle do gustu, że chciałam poznać oryginalne losy bohaterek.
Jednak same losy Maddie i pozostałych Słodkich Magnolii zdecydowanie bardziej urzekły mnie na papierze niż na ekranie.
Historia wydaje mi się w tym wydaniu być bardziej przyjazna i cieplejsza, idealna na spokojny wieczór z książką.

I chociaż pierwszy sezon serialu podobał mi się bardzo to jednak oryginał zdecydowanie bardziej przypadł mi do gustu. Nie pozostaje na to bez wpływu w miarę jednoznaczne zakończenie, którego zdecydowanie brak było w serialu....

Poruszająca opowieść o bolesnej i banalnej historii dwudziestoletniego małżeństwa z trójką dzieci…
On – Bill, lekarz i ona – gospodyni domowa tworzą zgodny związek do czasu pojawienia się w ich życiu młodej pielęgniarki Noreen… reszty się domyślacie – ciąża i bolesny rozwód…
Maddie zostaje nie tylko porzucona, musi uporać się zarówno z własnym bólem, jak i z trójką zestresowanych dzieci. Mąż grał nie fair, potraktował ją paskudnie, nie przygotował rodziny na zmiany, egoistycznie podjął decyzję i postawił wszystkich przed faktem dokonanym. Bill stworzył sytuację, w której wszyscy cierpią…
Na szczęście Maddie ma przy sobie oddane przyjaciółki, tworzące od czasów szkoły zgrane trio „Słodkie Magnolie”… Na horyzoncie pojawia się również przystojny Cal – trener syna. No i dopiero atmosfera się zagęszcza – małomiasteczkowe podwójne standardy moralne dopuszczają możliwość zdrady męża, ale romans matki ucznia z nauczycielem????
„Smak nadziei” to piękna historia o prawdziwej przyjaźni, życiowych błędach, samotności dzieci postawionych w trudnej sytuacji, bezradności rodziców, ale również o tytułowej nadziei…

Słodkie Magnolie to cykl książek Sherryl Woods, z czego pierwszy tom Smak Nadziei został nakręcony dla serwisu Netflix jako sezon 1. Kolejne sezony na podstawie dalszych tomów mam nadzieję, że również będą.

Sherryl Woods pisze piękne, ciekawe, delikatne i przy tym dosyć proste książki. Ważna u niej jest rodzina, to że trzeba trzymać się razem, że rodzina jest ważna. Daje poczucie, że miłość, przyjaciele i rodzina są najważniejsi. Z tego co widzę na Netflix to kolejny serial na podstawie jej książek.

W pierwszym tomie główną bohaterką jest Maddie. Mąż zostawia ją dla 24-letniej pielęgniarki, która okazuje się, że jest w nim w ciąży. Kobieta zostaje sama z trójką dzieci - 16-letni Tyler, 14-letni Kyle i 6-letnia Katie. Synowie jej są na tyle już dorośli, że wiedzą co się dzieje w domu, są za mamą, mają problemy z ojcem, nie chcą go widzieć. Za to córka nie wie, dlaczego tatuś nie jest już obok i nie kładzie jej do łóżeczka.

To co jest najpiękniejsze w tej książce to przyjaźń. Maddie, Dana Sue i Helen to przyjaciółki od czasów szkolnych. W liceum mówili o nich Słodkie Magnolie i do dziś to pozostało. Są przyjaciółkami, wspierają się i robią wszystko aby być blisko. Teraz gdy Maddie jest w trakcie rozwodu i mąż ją zostawił dla młodszej to Helen postanowiła, że otworzą SPA w ich miejscowości Serenity.

Helen jako prawniczka na tyle zarobiła, że ma możliwość zainwestować w SPA, Dana Sue właścicielka restauracji planuje prowadzić tam zajęcia kulinarne, ale potrzebują Maddie, która by wszystkim zarządzała.

Udało się i Maddie wykorzystuje swoją intuicje, studia i umysł aby otworzyć coś co jest ich. Po małych problemach SPA cieszy się powodzeniem.

W między czasie Maddie poznaje trenera swojego syna. Cal Maddox kiedyś gracz ligi, teraz rozwodnik i trener syna, do tego 10 lat młodszy od niej, ale iskra między nimi jest widoczna. Oboje powoli poznają siebie, ale czy mają szansę.

Czy w takim konserwatywnym miasteczku, mają oni szansę na miłość? Czy Cal będzie mógł dalej pracować z młodzieżą? A co dzieci Maddie na to, że spotyka się z trenerem? Albo były mąż?

Książka jest świetną odskocznią, szybko się ją czyta i jest z tych prostych. Ale to co ma w sobie ma głębię. Nie jest to romans, to bardzie opowieść o rodzinie, miłości i przyjaźni.

Nieduże miasteczko, przyjaźń i nowy początek. Tymi słowami mogę opisać przyjemną książkę, jaką okazały się "Słodkie Magnolie". Jest to pierwsza część cyklu powieść, na podstawie którego Netflix stworzył serial. Oglądałam pierwszy sezon i serdecznie go Wam polecam, jeśli lubicie spokojne, odrywające od obowiązków seriale.
Wracając do książki, przeczytałam ją w jeden dzień, bo jest krótką powieścią o dość wciągającej fabule. Maddie jest główną bohaterką, a jej życie właśnie się rozpada. Nagle zostaje postawiona przed faktem, że mąż ją opuszcza, odchodzi do znacznie młodszej kobiety, z którą... będzie miał dziecko. Maddie zostaje sama bez pracy, w wielkim domu, z trójką dzieci, których życie również się zmienia. Mąż zostawił na jej barkach wszystko i nie poczuwa się do zbytniej odpowiedzialności. Ugh, jak ten facet irytuje, to wy nawet nie wiecie...
Maddie jest wspierana przez swoje wierne przyjaciółki. Proponują jej otworzenie wspólnego biznesu, tylko dla kobiet, co wydaje się Maddie ogromnym wyzwaniem. Ale podejmuje się go i od tej pory budują wspólne centrum relaksu. W małym miasteczku wszyscy plotkują, więc Maddie oprócz swoich problemów, musi wysłuchiwać też historii stworzonych na jej temat. Bardzo podobała mi się jej siła. Mimo wszystko przetrwała, potrafiła zadbać o dzieci, stworzyć im nową rzeczywistość i nie zatracić się w kłopotach. Cóż, może skrzydeł dodał jej trener Maddox. Poznaje go, gdy trenuje jej syna. Mimo że Cal jest znacznie młodszy i wywołuje to kontrowersje, między nimi coś zaczyna iskrzyć.
Fabuła nie jest zawrotna, w pewnych momentach łatwo można przewidzieć kontynuację, ale tę książkę czyta się z ogromną przyjemnością. Nawet jeśli sprawia, że w oczach pojawiają się łzy, to później nadchodzi coś miłego.
Jeżeli lubicie urocze, słodkie powieści, które mają Wam umilić czas, to jak najbardziej "Słodkie magnolie" są taką książką. Zapomnicie na moment o wszystkim i zatracicie się w losach niewielkiego miasta.

Wracając do książki, przeczytałam ją w jeden dzień,...

Poukładane życie Maddie rozpada się jak domek z kart, gdy mąż odchodzi do kochanki, która spodziewa się jego dziecka. Maddie musi znaleźć pracę, ale to niełatwe, skoro od zawsze zajmowała się wyłącznie domem. Dzieci próbują pomagać, źle znoszą jednak rozstanie rodziców.
Przyjaciółki proponują Maddie wspólny interes – otwarcie salonu spa dla kobiet. Liczą nie tyle na duży zysk, ile na wyrwanie jej z marazmu. Chcą, by uwierzyła we własne siły. Za ich namową Maddie zaczyna też spotykać się z zainteresowanym nią Calem Maddoxem.
Idealna książka na popołudnie po ciężkim dniu, lub na wieczór w celu zrelaksowania się. Jest to historia pełna emocji,od płaczu po radość,wciąga od pierwszych stron,powieść też pokazuje konkretne wartości i cele.
Urocza seria po którą warto sięgnąć, ja zaczytałam się i bardzo kibicowałam bohaterkom, na pewno sięgnę po kolejne tomy, jestem ciekawa dalszych losów. Jeśli szukacie lekkiej i przyjemnej lektury to na pewno się nie zawiedziecie, ta idealnie się wpasuje w te klimaty,polecam wszystkim przeczytać, nawet wymagającym czytelnikom, jest to idealna odskocznia od codzienności, wchłoniecie w tę historię i jestem pewna,że od razu wam przypadnie ta seria do gustu.

Nowe, serialowe wydanie pierwszego tomu serii Sherryl Wood przyciąga wzrok. Przyznam, że gdy czytałam jej książki na długo zanim pojawiła się wzmianka o serialu nigdy nie podejrzewałabym, że ktoś zdecyduje się to zekranizować. A okazało się, że to świetny pomysł!

Sherryl Woods ma na swoim koncie wiele książek. Nie są to spektakularne bestsellery, które zapadają na długo w pamięci, ale mimo wszystko czyta się je z przyjemnością. To typowe kobiece czytadła, dużo w nich codziennych rozterek i miłosnych perypetii, historie utrzymane w obyczajowym stylu, idealne na podróż czy chwilę wytchnienia po ciężkim dniu.

Pierwszy tom serii opowiada o losach Maddie, która z pozoru wiedzie poukładane życie. Niestety już niebawem wszystko legnie w gruzach. Mąż porzuca ją dla kochanki z którą spodziewa się dziecka. Dzieci źle znoszą rozstanie rodziców. W dodatku Maddie musi znaleźć pracę choć przez całe życie zajmowała się wyłącznie domem. Czy wspólny interes, który zdecyduje się poprowadzić wraz z przyjaciółką będzie lekiem na wszystkie troski?

Ależ to urocza seria! Lekko napisana opowiada o nie łatwych decyzjach i kłodach rzucanych pod nogi przez codzienne życie. Nie jest to historia, która skłania do myślenia czy porusza konkretne wartości, ale na pewno wciąga od pierwsze strony w losy głównych bohaterek, których nie sposób nie polubić. Każda z trójki przyjaciółek jest inna, każda ma coś do powiedzenia i w kolejnych tomach możemy więcej dowiedzieć się o losach każdej z nich. Skupiając się jednak na tu i teraz widzimy jak trudy życia są powoli przeganiane przez prowadzenie salonu spa dla kobiet oraz nowego mężczyznę na horyzoncie. Zatem ciągle coś się dzieje!

Jeśli szukacie lekkiej historii na wolne popołudnie po ciężkim dniu, śmiało mogę Wam polecić "Smak nadziei". To fajna seria, napisana z pomysłem i lekkością, opowiada o czymś co znamy i rozumiemy. Nie wiem jak serial ma się do książek, ale już biegnę to przetestować. Mam nadzieję, że będzie równie dobry.

Mówi się, że fortuna kołem się toczy, ale nigdy nie przypuszczamy, że utrata tej szeroko pojętej fortuny, może dotyczyć również nas. Zwykle niekorzystne dla nas wydarzenia przychodzą znienacka, zaskakując, mimo iż tak naprawdę będąc czujnym, już wcześniej moglibyśmy odczytać pewne sygnały zapowiadające nadchodzący kryzys. Zwykle jednak wierzymy, że pomyślność jest nam dana na zawsze i nie zastanawiamy się nawet nad tym, że szczęście może się od nas odwrócić.

Jedną z tych osób, które miału niemal wszystko i nigdy się nie zastanawiały nad tym, że mogą to utracić, jest Maddie Townsend, szczęśliwa żona i matka. Ta ponad czterdziestoletnia piękna kobieta ma przystojnego męża, szanowanego w lokalnym środowisku lekarza, trójkę dzieci oraz piękny dom w miasteczku Serenity w Karolinie Południowej. Po skończonych studiach, kiedy to trzeba było spłacać edukację męża, zatrudniła się w charakterze księgowej, wykonując prace znacznie poniżej swoich możliwości, byle tylko umożliwić mężowi robienie kariery lekarskiej. Po narodzinach dzieci przestała być aktywna zawodowo, ale mimo piętnastoletniej przerwy w pracy zawodowej, ma sporo obowiązków w domu, przy dwóch nastoletnich chłopcach i sześciolatce. Dodatkowo pomagała mężowi również w otworzeniu gabinetu i zatrudnianiu personelu, nie mając świadomości, że jedna z wybranych przez nią osób, stanie się źródłem nieszczęścia.

Kiedy po dwudziestu latach małżeństwa Bill oznajmia, że ma romans z pielęgniarką, a na dodatek jego kochanka spodziewa się dziecka, początkowo Maddie jest przekonana, że to kiepski żart. Niestety ten koszmar okazuje się być jednym z tych, które śnią się na jawie, wkrótce rozpad ich małżeństwa jest orzekany przed sądem. Zdruzgotana Maddie jest gotowa oddać mężowi wszystko, całe szczęście, że jedna z jej przyjaciółek w porę przejmuje dowodzenie i walczy o źródło utrzymania i o dom dla porzuconej kobiety. Jednak zabezpieczenie finansowe to jedno, a straty moralne pozostają inna kwestią. Nie mówiąc już o dramacie, jaki przeżywają związane z ojcem dzieci. Najstarszy z nich, Tyler, jawnie gardzi ojcem, a na dodatek ta niechęć rozciągnęła się również na sport, w który wciągnął go tata. Pech chce, że jest w tym naprawdę dobry, choć trener nie potrafi zrozumieć, jak tak genialny gracz może w ciągu zaledwie paru tygodni stracić formę.

Cal Maddox od dwóch lat prowadzi szkolną drużynę baseballu, dlatego dziwne, że nie dotarły do niego plotki o rozstaniu Maddie z mężem – wówczas znałby przyczynę zachowania chłopaka. Wówczas jednak, może nie poznałby bliżej Maddie i ze zdumieniem nie stwierdził, że nie może przestać o niej myśleć. Mimo różnicy wieku uważa ją za interesującą kobietę, tak inną od byłej żony, która zostawiła go dla znanego sportowca. Czy jednak odważy się zrobić pierwszy krok? A czy sama Maddie jest gotowa komukolwiek zaufać?

Te trudne decyzje dotyczące życia miłosnego i sposobu postępowania z najstarszym synem nakładają się na jeszcze jeden problem do rozwiązania. Problem, bowiem tak początkowo Maddie postrzega propozycję przyjaciółek, by wraz z nimi prowadziła salon SPA z siłownią. Choć początkowo kobieta waha się, nie tyle będąc niepewną powodzenia interesu, co nie mając zaufania do siebie, to na skutek wielu wydarzeń, ostatecznie zgadza się dołączyć do grona biznesmenów. Jak potoczą się losy Maggie? Czy pogodzi się z odejściem męża na tyle, by zacząć szukać owego związku? Czy da szansę przystojnemu trenerowi? Przekonamy się dzięki niezwykle wciągającej powieści „Smak nadziei”, która jest pierwszą częścią serii „Słodkie magnolie”, na podstawie której powstał popularny serial platformy Netflix. Książka autorstwa Sherryl Woods, opublikowana nakładem Wydawnictwa HarperCollins, to niezwykła opowieść o miłości, przyjaźni i o tym, że każdy czas jest dobry, by zawalczyć o siebie, by zacząć wszystko od nowa.

Ta wyjątkowa historia zachwyci zarówno osoby lubiące romanse czy powieści obyczajowe, ale też najbardziej wymagających czytelników, którzy przede wszystkim zwracają uwagę na wymowę powieści. Tu, mimo lekkości towarzyszącej lekturze, autorka porusza ważkie tematy, prezentując różne pomysły, koncepcje rozwiązania sytuacji, a przede wszystkim przerwania marazmu, w jaki popadła Maddie… Powieść przyciąga niczym magnes, trudno się od niej oderwać nie poznając wcześniej decyzji bohaterki dotyczących różnych sfer, bowiem każda zmiana pociąga za sobą kolejne …

To ten typ książek, który czyta się lekko. Serial bardzo mi się podobał i książka też miała swój klimat. Chętnie przeczytam kolejne części.

Super, lekka, przyjemna. Idealna na wieczorny odpoczynek.

Super, lekka, przyjemna. Idealna na wieczorny odpoczynek.

• Romans
  • 2015