Guadalcanal 1942-1943

II wojna światowa bitwy na Pacyfiku Guadalcanal
historia
Historyczne Bitwy
II wojna światowa bitwy na Pacyfiku Guadalcanal

Bardzo dobra pozycja opisująca nam bitwę o Guadalcanal zarówno na lądzie jak i na wodzie.

Guadalcanal do tej pory kojarzyło mi się tylko z "Cienką Czerwoną Linią" oraz grą komputerową Medal of Honor Pacific Assault, w której część misji rozgrywało się właśnie na tej wyspie. Sama książka wypada dość ciekawie, autor omawia szereg starć w ramach operacji "Watchtower", które rozgrywały się na lądzie, w morzu i w powietrzu. Nie można się też przyczepić do narracji,...

"Tokio Express"
Wydawać by się mogło, że po lekturze "Burzy nad Pacyfikiem" nic więcej w temacie nie potrzeba. Niestety czas leci, pojawiają się nowe dokumenty i pewne rzeczy można zweryfikować. Autor niniejszej książki ma dość lekkie pióro, i jego opowieść czyta się znakomicie. Nie dorównuje ŚP Zbigniewowi Flisowskiemu, ale też zbytnio nie zostaje w tyle.
Mamy w dość...

Jedną z najważniejszych bitew wojny na Pacyfiku podczas II wojny światowej napisał autor debiutujący w tej serii książek. I uważam, że debiut był udany. Praca jest obszerna, ale nie nużąca, konkretna i wykorzystująca mnóstwo źródeł, ale nie nadmiernie nimi zapchana, naukowa, ale bardzo dobra do czytania. jak zazwyczaj nie obyło się od drobnych (i tylko) niedoskonałości...

Dyskusje

• Historia