Cyrk

Sławek Michorzewski Wydawnictwo: Poligraf literatura piękna
Poligraf
Sławek Michorzewski Cyrk komedia kryminalna nowoczesna proza Rosja satyra groteska półświatek sensacja
Poligraf
literatura piękna
2012-11-22

Gdyby tak akcja była ciut mniej naciągana, ciut mniej wulgarna, a dialogi ciut mniej sztywne, to bym polecała wszystkim, bo widać, że autor ma potencjał, jeśli chodzi o obmyślanie fabuły. Zryta bania totalnie.
Widać, że książka dopracowana, ale jednocześnie przekombinowana. No za dużo tu tych fikołków.

Czarny humor, niedorzeczne sytuacje i sploty wydarzeń, wulgaryzmy i obrzydliwości, seks i okrucieństwo ale wszystko to utrzymane w konwencji pozwalającej na akceptację tej mieszanki. Czytało się to lekko i z dużą przyjemnością podążania za niesamowitymi zwrotami fabuły.

druga już ksiązka p. Michorzewskiego. Akcja w jego książkach dzieje się tak dynamicznie. Zakończenie zawsze jest zaskakujące. Książki zasługują kiedyś na ekranizację :)

Na wstępie książki Autor zaznacza alby darować mu słownictwo - darowałem - zupełnie nie czepiam się krwistego słownictwa, jednak tak duża ilość żenujących sytuacji czy żartów nieco mnie zniechęcała a sam koniec mocno rozczarował, gdyż mimo, że nie jest standardowy wydaje się być strasznie banalny i wygląda trochę tak jakby autorowi brakło pomysłu...

Autor rzetelnie ostrzega - kto jest erudyta, kto przykłada wagę do czystości języka, komu przeszkadzają przekleństwa, itd., to nie jest audiobook dla niego - i ja też tak uważam.
Jeśli jednak potraktujemy tę historię jako, jakieś opowiadanie z cyku „Powtórka z rozrywki”, to jak najbardziej można posłuchać.
Na początku zaskakuje swoją formą i jest śmieszne, w miarę upływu...

Wciąga jak najlepszy kryminał, bawi jak najlepsza komedia !!

Obłąkańczo śmieszna czarna komedia. Akcja pędzi na złamanie karku nie dają najmniejszych szans na zaczerpnięcie oddechu, co rusz wykonując zwroty w najmniej spodziewanych momentach i karkołomne ewolucje rodem z tytułowego cyrku! Trup ściele się gęsto, a strzały z kałasznikowa przeplatają się z eksplozjami niepohamowanego śmiechu. Do wyboru, do koloru: miliony euro w żywej...

Miks czarnej komedii, powieści szpiegowskiej, nieco kryminału i jeszcze kilku gatunków. Historia nie dość, że absurdalna i nieprawdopodobna, to jeszcze okraszona mocnym językiem (wcale nie w wymuszony sposób). Chyba pierwszy raz spotykam się z takim sposobem narracji, rozdziały są dosyć krótkie, akcja przeskakuje płynnie z Londynu poprzez Gdańsk do Irkucka. Wydawać by się...

Prawdę powiedziawszy nie sądziłam, że w Polsce ktoś jest w stanie napisać czarną komedię. A tu nie dość, że napisana, to naprawdę momentami można płakać ze śmiechu.

Cyrk. Na kółkach. Na każdej stronie. Niesamowite.
Do tej pory zastanawiam się jak można tak rzucać pod nogi swoim bohaterom kłodę za kłodą, jak wić akcją i jak można było wymyślić tak pokręcone historie bo każda postać, nawet epizodyczna ma w sobie cosik.
Brawa. Brawa.BRAWA.
Doskonała czarna komedia, świetny pomysł na scenariusz. Czekam na kolejną książkę tego faceta....

• Audiobooki
  • Chcę w prezencie