W przededniu

Okładka książki W przededniu
Orson Scott CardAaron Johnston Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Pierwsza wojna z Formidami (tom 1) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Pierwsza wojna z Formidami (tom 1)
Earth Unaware
Agnieszka Sylwanowicz
Agnieszka Sylwanowicz

Okładka książki Pożoga Orson Scott Card, Aaron Johnston
Ocena 7,2
Pożoga Orson Scott Card, A...
Okładka książki Lovelock Orson Scott Card, Kathryn H. Kidd
Ocena 6,5
Lovelock Orson Scott Card, K...
Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Bardzo dobry prequel słynnej "Gry Endera".
Przyjemnie wrócić do tego uniwersum, poznać je od innej strony i śledzić losy innych bohaterów.
Świat i kultura górników w Pasie Kuipera urzekające.

Bardzo dobry prequel słynnej "Gry Endera".
Świat i kultura górników w Pasie Kuipera urzekające.

Pokaż mimo to video - opinia

To już drugie moje podejście do tej książki, tym razem okazało się udane.

Zestawiając dwa odczucia przy każdorazowym czytaniu muszę stwierdzić, że sporo się różnią. Za pierwszym razem odłożyłam ją przed dotarciem do najciekawszej akcji. Jest technologia, kosmici i niedowierzanie ludzkości, że to się dzieje. Końcówka trzyma w napięciu i lekkim zdenerwowaniu a to mi się właśnie podoba.

Miły prequel, po którym mogę zabierać się za grę Endera.

To już drugie moje podejście do tej książki, tym razem okazało się udane.

Pierwsza wojna z Formidami. Prequel bardzo znanej Sagi Endera. W Przededniu to pierwszy tom z trylogii, który wprowadza nas w Uniwersum stworzone przez Orsona Scotta Carda. Początek książki to wprowadzenie nas w to jak wygląda i działa świat. Jak ludzie radzą sobie z przeludnieniem. Jakie frakcje toczą ze sobą walki i dlaczego. Bardzo ciekawie i przekonująco napisany wątek rodzin/klanów pozyskujących minerały z asteroid, ich życie w kosmosie oraz konflikty z korporacjami. Poza tym główny wątek w tej książce to odkrycie zbliżającego się statku Formidów i pierwsze spotkanie ludzkości z obcą rasą.

Jako fan Sagi Endera połknąłem tę książkę bez namysłu. Card w każdej książce trzyma poziom poniżej którego nie schodzi. Wypracował sobie styl, który przekonuje mnie i trafia do mnie w 100%. Gorąco polecam wszystkim W Przededniu.

Dość ciekawy spin-off, ale początek tak bardzo mi się dłużył! Na szczęście, gdzieś od połowy książki, akcja się rozkręca i wreszcie człowiek zaczyna czytać z przyjemnością. W porównaniu do głównej sagi... cóż, powiedzmy sobie szczerze - nie ma co porównywać.

Książka ciekawa...obcy trochę nie zgadzają się z opisem jaki pamiętam z "Gry Endera". Jednakże to nie razi. Czyta się płynnie i dobrze. Irytuje natomiast zakończenie bez zakończenia. Jasne, to pierwszy tom sagi, ale mimo wszystko, kończyć w połowie zdania to brak szacunku do czytelnika...i za to punkty w dół.

Świetny prequel do wydarzeń znanych czytelnikom z Gry Endera. Nie czuć tu żadnej wtórności, bohaterowie są wiarygodni i można się z nimi zżyć. Bardzo przyjemna lektura pozostawiająca apetyt na jeszcze więcej :)

Po świetnej „Grze Endera" dostajemy prequel, który jest napisany rozwlekle i w sposób męczący. Mnóstwo dialogów bez znaczenia i epizodów bez znaczenia. Do tego psychologia dla ubogich. Science-fiction bez wyobraźni i dynamiki. Opis technologii mógłby sporządzić jakiś radziecki pisarz mający doświadczenia z leniwymi robotnikami, nieudolnymi zarządcami, psującym się sprzętem, a wszystko siermięga rodem z komunistycznej rzeczywistości. Jeśli ktoś ma zielone pojęcie o pasie Edgewortha-Kuipera z współczesnej wiedzy naukowej, interesuje się zagadnieniami budowy układów gwiezdnych w tym Układu Słonecznego, to go powinien szlag trafić. Wiercenie w planetoidach w sposób opisany w książce doprowadzał mnie do uczuć ambiwalentnych: nie wiedziałem, czy śmiać się czy płakać. Nic się nie trzyma kupy. Bohaterowie nic mnie nie obchodzili. Ta książka była dla mnie torturą.
Nie rozumiem, skąd takie wysokie oceny.
Na dodatek historia się nie kończy. Okazuje się, że autor poszedł na ilość i wypocił trzy tomy tam, gdzie wystarczyłby jeden, a nawet jakieś obszerniejsze opowiadanie.
W świetle opisywanych wydarzeń pseudomoralistyczne postękiwanie w „Grze Endera” i później na temat zagłady Formidów staje się nadzwyczaj niewiarygodne i absurdalne. To także niespójność. Gdy niszczysz i mordujesz narażasz się na bycie zniszczonym i to jest sprawiedliwe.
Dałem dwie gwiazdki i nawet to jest na wyrost. Brrrrr.....
Beznadziejna.
Nie polecam. Nudy i flaki z olejem.

Chyba najlepsza ksiązka z cyklu wojen z Formidami.
Tajemniczy wróg pojawia się., zbliża, czeka się co będzie dalej :)

Chyba najlepsza ksiązka z cyklu wojen z Formidami.
Tajemniczy wróg pojawia się., zbliża, czeka się co będzie dalej :)

Świetne polityczne science-fiction. Orson Scott Card trzyma poziom Sagi o Enderze.

1953

Świetna książka. Jak zwykle Carda bardzo dobrze się czyta. Nie mogę się doczekać kolejnego tomu.

Orson Scott Card W przededniu Zobacz więcej