Opiekunowie

Watchers
horror
2012-06-14
Anna Dobrzańska

Od kiedy po "Ścianie strachu" zainteresowałem się twórczością literacką Deana Koontza, zacząłem go czytać masowo i do dziś mam ich ponad 30 "na koncie". "Opiekunowie" w mojej klasyfikacji znajdują się na szóstym miejscu, po książkach "Korzystaj z nocy", "Intensywność", "Odwieczny wróg", "Inwazja" i "Nieznajomi". Pierwotnie przeczytałem stare wydanie z biblioteki, które...

Bardzo dobra powieść, ale czy jedna z najlepszych tego autora? Moim zdaniem nie. Czytałam wiele lepszych.
Czyta się świetnie, ale momentami miałam wrażenie, że została nazbyt rozdmuchana, a bohaterowie są półbogami:)

Czy horror może być przyjemny? Może, bo w zasadzie książka bardziej przypomina strukturą baśń.
Jest dobry bohater i wierny towarzysz w postaci genialnego zwierzaka, który łączy jego losy z idealną dla niego partnerką i jest też ten mityczny zły, który cały czas nastaje na życie całej trójki, a wszystko prowadzi do nieuchronnej konfrontacji, która jak to w baśniach musi...

Wysłuchałam po latach drugi raz. Dalej mi się podoba

Wróciłem po latach do Koontza, bardzo fajna książka polecam. Przyjemnie się słuchało audiobooka.

I właśnie takiego Koontza lubię.Jedna z lepszych książek autora.

Do tej powieści wracam już któryś raz z rzędu i zawsze z ogromną przyjemnością. Pierwszy raz wpadła mi w ręce tuż po '89 roku,pamiętam, że w dobie zalewających rynek gównianych horrorów, to właśnie " Opiekunowie" zwrócili moją uwagę ze względu na nazwisko autora ,którego polecali mi znajomi. To właśnie Koontz przez dlugi czas był moim ulubionym pisarzem literatury z...

Książce podobało mi się zmiana akcji, przemiana postaci, Bez zbędnych treści nadmuchanych akapitów. Urzekło mnie w niej realność sytuacji i przebiegów, przeżyć, emocji jakie towarzyszą bohaterom. Żadnego bohaterstwa po prostu czysty rozsądek akcji.

Polecam !! Nawet swoim dzieciom jak się naucza czytać.

Przedkładam Deana Koontza nad Stephena Kinga, za jego kreowanie świata. Ja wiem, to stereotypowe - dobro zwycięża, ale w wykonaniu autora nabiera ta rzeczywistość dodatkowych treści i mocy. Ten autor za każdym razem odradza we mnie poczucie wszechistnienia takich wartości, jak przyjaźń i miłość.

Jedna z tych książek do których wracałem kilka razy. Pewnie bardziej z sentymentu, ale nadal twierdzę, że to fajna lektura. Nie stracicie czasu.

Dyskusje

2 105