Za murami Sodomy

Okładka książki Za murami Sodomy
Andrzej Szczypiorski Wydawnictwo: SAWW Seria: Biblioteka Diogenesa literatura piękna
literatura piękna
Biblioteka Diogenesa
SAWW
1993-01-01
1964-01-01
powieść polska

więcej Więcej

Teraz!
Dobro i zło są tutaj, nie szukaj Boga w niebie
Zła pełno dookoła, nie chowa się pod ziemię

Ja wiem! Ty wiesz!
Każdy trochę jest Hitlerem
Chociaż mówi nie!

Widziałem filmy grozy
Bez bestii i potworów
Dymiące krematoria i trupy na dnie dołów

Jeśli tylko okoliczności...strach...panika...obojętność..jeśli?Czy każdy z nas może stać się oprawcą?Czy każdy ulegnie? Czy...

"...bo życie tylko wówczas nabiera sensu, kiedy człowiek może osiągnąć harmonię miedzy wewnętrzną potrzebą i jej ralizacją"

Tym razem Szczypiorski oddaje głos 52 - letniemu, niemieckiemu adwokatowi, który po 30 latach od zakończenia wojny jest przesłuchiwany w sprawie zbrodni nazistowskich.
Początek książki trochę enigmatyczny, drażniący, gdyż autor nie od razu wyjaśnia...

• Powieści
  • Przeczytane 1998