Rekolekcje paryskie

Znak
wiara człowiek trudności
religia
wiara człowiek trudności

Książka ciekawa, ukazująca dojrzewanie poglądów ks. Tischera na temat wolności oraz szeroko pojętej tematyki państwa (Polski) na przestrzeni lat '80. Niestety z racji braku kompletności nagrań, wykłady nie są kompletne i czasami brakuje czytelnikowi zakończenia wątku jakie poruszał ks. Tischner.

Józef Tischner to poeta wiary. Nawet gdy jest się na bakier z Kościołem, on potrafi przybliżyć do niego, do Boga poprzez obraz drugiego człowieka. Uwielbiam Tischnera, dlatego, że nie jest ani konserwatywny, radykalny, ani narzucający, to ksiądz dialogu, który uczy jak żyć w zgodzie ze sobą, z innymi, ze światem.

Dyskusje

• Chcę w prezencie
  • Ks. Józef Tischner
  • Via Tischner
  • Filozofia Religia
  • Filozofia
  • ViB
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Rekolekcje paryskie