Rekolekcje paryskie

Znak
2013-02-04
2013-02-04
wiara człowiek trudności

Książka ciekawa, ukazująca dojrzewanie poglądów ks. Tischera na temat wolności oraz szeroko pojętej tematyki państwa (Polski) na przestrzeni lat '80. Niestety z racji braku kompletności nagrań, wykłady nie są kompletne i czasami brakuje czytelnikowi zakończenia wątku jakie poruszał ks. Tischner.

Józef Tischner to poeta wiary. Nawet gdy jest się na bakier z Kościołem, on potrafi przybliżyć do niego, do Boga poprzez obraz drugiego człowieka. Uwielbiam Tischnera, dlatego, że nie jest ani konserwatywny, radykalny, ani narzucający, to ksiądz dialogu, który uczy jak żyć w zgodzie ze sobą, z innymi, ze światem.

• Chcę w prezencie
  • Filozofia Religia
  • Duchowe
  • 2014
  • Filozofia

Dodaj cytat z książki Rekolekcje paryskie