Acedia. Duchowa depresja

Gabriel Bunge OSB Wydawnictwo: Wydawnictwo Benedyktynów TYNIEC religia
Akedia. Dei geistliche Lehre des Evagrios Pontikos vom Überdruß
Arkadiusz Ziernicki, Jerzy Bednarek
Wydawnictwo Benedyktynów TYNIEC
chrześcijaństwo Ojcowie Pustyni anachoretyzm asceza duchowość acedia apatia gnuśność lenistwo
Akedia. Dei geistliche Lehre des Evagrios Pontikos vom Überdruß
religia
Arkadiusz Ziernicki, Jerzy Bednarek

Ta książka wstrząsnęła moją dusza. Zawiera odwieczne prawdy, są one przedstawione w przystępny sposób. Treści w niej zawarte przynoszą ukojenie i kierują nasze oczy na Boga, który jest Źródłem naszego życia - jedyną drogą do szczęścia.

Książka dość ciężka, bo podejmująca ważny temat, zdecydowanie nie przyjemna do czytania. Mimo tego warto, pozwala spojrzeć na życie z trochę innej perspektywy, motywuje do podejmowania odpowiedzialnych i świadomych decyzji dotyczących życia. Naprawdę polecam przebrnąć przez tę książkę :)

• Religia, Teologia
  • Problem