Smak miodu

Kurpisz
1994-01-01
1994-01-01
83-900203-2-7
Kresy saga rodzina Lipkowice zaścianek wojna

O Zosi z zaścianka – między „Chłopami” a „Panem Tadeuszem”.

Na swój sposób bardzo ciekawa książeczka, opisująca życie polskiego zaścianka na Białorusi w XIX wieku.
Są to zbeletryzowane wspomnienia z drugiej ręki dwóch osób - babci autora i „starego już wtedy Polaka”, którego autor spotkał w Uzbekistanie w 1942 roku. „Pan, którego nazwiska niestety nie zapamiętałem, mówił...

• Chcę w prezencie
  • Saga rodzinna
  • Priorytety
  • Domowa biblioteka
  • Rok 2018
  • Literatura "dorosła"
  • Kresy

Dodaj cytat z książki Smak miodu