Droga do domu

Fajna książka. Krótkie rozdziały. Szybko się czyta. Polecam

Fajna książka. Krótkie rozdziały. Szybko się czyta. Polecam

super

super

Historia przejmująca,o jedenastoletniej Abby i wyjątkowa,niezwykła więź z jej ukochanym pieskiem Tamie.
Wzruszyłam się przy tej książce.
Przepiękna była,napisana bardzo ładnie.

Wzruszyłam się przy tej książce.
Przepiękna była,napisana bardzo ładnie.

Bardzo dobra książka dziecięca. Bardzo lekka, ciepła i urocza historia. Pomysł przypominał mi książkę Camerona ,,O psie, który wrócił do domu", ale historia nie jest taka sama. Niestety przeszkadzał mi infantylny styl pisania, chociaż wiem, że to książka dla dzieci. Zakończenie było cudowne! Bardzo ciekawe jest to, że jest to pisane z perspektywy psa oraz jego dziewczynki. Myślę, że dałabym ją przeczytać dziecku!

Najwierniejszy przyjaciel

Abby i Tam to zgrany duet, są dla siebie najlepszymi przyjaciółmi, razem spędzają czas, wspólnie biorą udział w zawodach agility. Dla jedenastoletniej Abby Tam to najwierniejszy druh, a dla Tama jego dziewczynka jest całym światem.

Wszystko zmienia jedno dramtyczne wydarzenie. Po wygranych zawodach agility w drodze powrotnej do domu, do Harmony Gap, Abby wraz z mamą ulegają wypadkowi samochodowemu, klatka z Tamem wypada z samochodu, a nieprzytomna dziewczynka zostaje przewieziona do szpitala.

To jedno zdarzenie rozdzieli dwójkę przyjaciół. Jak poradzi sobie Tam pośród dzikiej i nieprzyjaznej górskiej przyrody? Czy znajdzie drogę do domu, do ukochanej dziewczynki? Abby mimo upływających dni, tygodni i miesięcy nadal wierzy w to, że jej wierny druh przeżył i że zmierza do domu. Nie ustaje w poszukiwaniach przyjaciela. I choć rodzice nie chcą robić jej płonnych nadziei, trudno jest im zabronić córce tęsknić i mieć nadzieję w szczęśliwe odnalezienie psa.

Abby mimo braku wiadomości o Tamie, ciągle czeka, poprzez szczególną więź jaka łączy dziewczynkę z czworonożnym przyjacielem, w snach widzi, że Tam żyje i że uparcie prze naprzód, na południe, do Abby. Ten szczególny dar odziedziczyła po swojej babci, która także posiada pewne wyjątkowe zdolności, które dają dziewczynce potwierdzenie jej przeczuć i nadzieję, której tak bardzo potrzebuje.

Tam, owczarek szetlandzki, podczas wyczerpującej i pełnej różnych przygód, tych wspaniałych, jak i tych niebezpiecznych, drogi do domu, odkryje swoje zdolności, o których nie miał pojęcia. Nauczy się kierować instynktem, jak posługiwać się węchem, który stanie się jego głównym drogowskazem, polować, by przetrwać i zaspokoić głód, przyjdzie mu nieraz stanąć do walki z większym i niebezpiecznym leśnym stworzeniem, zaprzyjaźni się, spotka też na swej drodze różnych ludzi, tych miłych, gotowych nieść pomoc i tych, od których każde zwierzę powinno trzymać się jak najdalej.
Tam nauczy się polegać na sobie, nauczy się jak przetrwać w dzikim ostępie, i choć ta długa podróż przyniesie mu wiele bólu i cierpienia, sprawi, że stanie się prawie dziki, to ta jedna myśl, ten wewnętrzny przymus, pragnienie powrotu do domu, do Abby, tęsknota przepełniająca wierne psie serce, sprawi, że cokolwiek by się działo, Tam zawsze będzie kierował swoje małe łapki na południe i przemierzy wiele, wiele kilometrów by odszukać tę, za którą tak tęskni.

Ta więź łącząca dziewczynkę i psa gra w tej powieści główne skrzypce. I choć mamy tu wiele wątków pobocznych(przeprowadzka do miasta, odnalezienie się w nowej szkole, nawiązywanie przyjaźni z rówieśnikami, tęsknota za ojcem i mężem, który pracuje jako muzyk, ciągle w rozjazdach) to ona jest klamrą spinającą całą fabułę. Tęsknota, chęć powrotu do domu, a także pragnienie odzyskania przyjaciela, miłość, przyjaźń, oddanie wypływają strumieniami z kart tej powieści.

"Droga do domu" to łamacz serc i wyciskacz łez. Nie ma opcji by nie wzruszyć się podczas lektury tej książki. Przygody psa, który uparcie dąży do celu, na przekór odległości, srogiej zimie, niebezpieczeństwom czyhającym w lesie, w górach, by powrócić do swojej dziewczynki, chwytają za serce, a w niektórych momentach nawet je łamią. A zakończenie rozsypuje czytelnika emocjonalnie ostatecznie.

Historie związane z kudłatymi, czworonożnymi przyjacielami człowieka zawsze mnie poruszają. Na każdym filmie czy książce w których pojawia się wątek przyjaźni psa z człowiekiem, gdzie przyjaciół rozdziela kapryśny los, wzruszam się bardzo. Nie inaczej było przy lekturze "Droga do domu". Pokochałam całym sercem zarówno Tama, dzielnego psiaka, jak i jego przeuroczą, sympatyczną i odważną właścicielkę. I jednego zazdrościłam im przez całą powieść najbardziej. Zaciekawieni spytacie czego? Przyjaźni, takiej prawdziwej, niezniszczalnej przyjaźni. Tej więzi, która łączy na zawsze i dla której jest się gotowym na wszystko. Taka przyjaźń to największy skarb.

"Droga do domu" to przeurocza, przesympatyczna, chwytająca za serce, wzruszająca, pełna emocji, zaskakujących przygód historia, która wzruszy każdego, historia przyjaźni psa z człowiekiem, siły przyjaźni i tęsknoty, historia powrotu do domu, do tych, których kochamy. Polecam z całego poruszonego serducha !

Ze egzemplarz do recenzji dziękuję wydawnictwu BIS.

Najwierniejszy przyjaciel

Wciągająca :D

Wciągająca :D

Książka bardzo dobra, polecam zwłaszcza dla czytelników w wieku 8-12 lat

Książka bardzo dobra, polecam zwłaszcza dla czytelników w wieku 8-12 lat

Ciepła opowieść która pokazuje jak silna potrafi być więź człowieka ze zwierzęciem. Abby pomimo młodego wieku ma w sobie wiele wiary i zaangażowania, a mały Tam napędzany miłością i tęsknotą do starego domu i swojej dziewczynki nie poddaje się i nigdy o niej nie zapomina. Pomimo wielu pobocznych wydarzeń losowych ta dwójka przez cały czas dąży do swojego ponownego spotkania i pozostania razem, już na zawsze...

Po przeczytaniu tej powieści można wywnioskować jak bardzo nasze psy się do nas przywiązują. Bardzo poruszająca książka. W wielu momentach doprowadza do łez. Godna polecenia osobom, które kochają zwierzęta i tym którzy kochają takie książki. Moim zdaniem rewelacja.

Ach. To pierwsza książka przeczytana w moim życiu (nie licząc oczywiście szkolnych lektur) dla przyjemności. Wzięłam do ręki te książkę od niechcenia. Wydawało mi się, że będzie nudna i szybko się nią znudzę. Tymczasem była tak wciągająca, że nie mogłam się od niej oderwać. Naprawdę niesamowicie ukazała czym jest prawdziwa przyjazń, że nie ma żadnych granic. Od tamtej pory szukałam książek w których głównym wątkiem będzie przyjazń. A do głowy mi nie przyszło, że mogą mi się podobać inne książki. Bardzo polecam do przeczytania, dla każdego ;)

• Półka 5
  • Wypożyczone z biblioteki