Beza szuka domu

Okładka książki Beza szuka domu Agnieszka Stelmaszyk
Okładka książki Beza szuka domu
Agnieszka Stelmaszyk Wydawnictwo: Wilga Cykl: Kto mnie przytuli? (tom 2) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Kto mnie przytuli? (tom 2)
Wilga
2012-01-01
2012-01-01
kotka poszukiwanie domu

Okładka książki Sekret białej damy Anna Oparkowska, Agnieszka Stelmaszyk
Sekret białej ... Anna Oparkowska, Ag...
Okładka książki Szpon Gryfa Anna Oparkowska, Agnieszka Stelmaszyk
Szpon Gryfa Anna Oparkowska, Ag...

Książka opowiada o małej białej koteczce, która wyszła na spacer i się zgubiła. W ten sposób dzięki dobremu człowiekowi trafiła do schroniska, gdzie poznała inne zwierzęta i znalazła dom.
Fabuła książki jest prosta i bardzo łatwo jest się domyślić, co się zaraz stanie. Jednak sześciolatce się podobało i bardzo przejmowała się losem kici.

Bardzo ciekawa, wzruszająca bajka dla dzieci. Warto jednak uświadomić je odnośnie delikatnych błędów dotyczących opieki nad zwierzętami, które pojawiają się w książce.

2077

Książka „Beza szuka domu” Agnieszki Stelmaszyk to drugi tom serii "Kto mnie przytuli?".
Historia kotki Bezy, która szuka domu i Tosi pragnącej kotka.
Książka pokazuje jak pielęgnować zwierzęta, uczy miłości i wrażliwości. Porusza temat niepełnosprawności ruchowej.
Książka o odpowiedzialności dla przedszkolaków, które polubiły tę historię.

Historia kotki Bezy, która szuka domu i Tosi pragnącej kotka.
Książka o odpowiedzialności dla przedszkolaków, które polubiły tę historię.

Przesympatyczny audiobook.
Takimi opowieściami każde Schroniska mogłyby zachęcać do adopcji zwierząt.Moją uwagę z racji wykonywanej kiedyś pracy zwrócił fakt pragnienia kontaktu osób niepełnosprawnych z kotkiem lub pieskiem.
Tak mało Rodziców zaspokaja tę potrzebę.
Polecam do czytania lub słuchania.

Przesympatyczny audiobook.
Tak mało Rodziców zaspokaja tę potrzebę.
Polecam do czytania lub słuchania.

Kolejna bardzo przyjemna książeczka dla dzieci autorstwa Stelmaszyk. Poza przygodami zwierzaków dzieci - i dobrze byłoby, żeby również ich rodzice - mogą dowiedzieć się wiele ważnych rzeczy dotyczących pielęgnacji małych pupili. Przy okazji również wskazany jest problem utrzymania schronisk i potrzeba adopcji mieszkających tam czworonogów.
Ta sama lektorka co w pierwszej części - więc nic się nie zmieniło. Nie wiem, czemu służy modulacja głosu głównej bohaterki - dziewczynki - na skrzekliwy, kreskówkowy pisk-krzyk. Nie mogłam tego znieść.

Ta sama lektorka co w pierwszej...

Bardzo dobra propozycja dla dzieci. Szczegolnie tych kochajacych zwierzeta, czyli wszystkich?

Moja coreczka darzy kotki szczegolna miloscia wiec ksiazeczke chlonela. Malo tego, nasza mala kotka przytulanka, ktora swoja droga wizualnie bardzo przypomina ksiazkowa Beze, dostala to wlasnie imie :) Bezunia to nierozlaczna przyjaciolka corki.

Sama ksiazka - uczy milosci i wrazliwosci na swiat. Zarowno zwierzat jak i ludzi. Jest tu i schronisko dla bezdomnych zwierzat i sympatyczna dziewczynka na wozku inwalidzkim. Dobry punkt startowy na dluzsza rozmowe.

Nam sie podobala wiec polecam!

Sama ksiazka - uczy milosci i...

Sluchałyśmy na audiobooku ja, moja mama i moja 5letnia siostra. Nie wiem kto był bardziej wciągnięty 😂 ale chyba moja mama.
Później siegnęłyśmy po książeczkę raz jeszcze, tym razem w formie papierowej, bo siostra zapamiętała okładkę.
Generalnie podoba się. Dla wszystkich małych fanów kociarzy, jak najbardziej polecam.

Nasza Alusia pokochała podopiecznych schroniska "Przytulisko". Książka uwrażliwia na kwestię opieki nad zwierzętami i przyjaźń.

śliczna koteczka, wiele wzruszeń

śliczna koteczka, wiele wzruszeń

Książka nie tylko dla dziewczynek, chociaż niestety tyko o dziewczynkach.
Tytułowa kotka gubi się często. Mnie to trochę znudziło, ale 5 letniemu synkowi się podobało. Książeczka trochę dłuższa niż większość tego typu. Na szczęście kotka nie jest wyidealizowana - zdarzyło jej się na rozrabiać w nowym domu.

Książka nie tylko dla dziewczynek, chociaż niestety tyko o dziewczynkach.

• Audiobooki
  • EmpikGo

Dodaj cytat z książki Beza szuka domu