Tak było...

biografia, autobiografia, pamiętnik
2012-11-14
978-83-7799-885-4
biografia pamiętnik

Książka jest interesująca, pokazuje, że pamiętnik może być znacznie ciekawszy niż niejedna wymyślona historia.

Bardzo pozytywnie zaskoczyła mnie ta książka. Nie przepadam za biografiami ani autobiografiami ale ta jest napisana w wyjątkowy, gawędziarski i bardzo wciągający sposób. Do tego okraszona wieloma zdjęciami.

Od młodości na Kresach do Safarii w Kenii.

Młodość w Spuszy na Kresach, studia w Belgii, wrzesień 1939 i obóz jeniecki, wyjazd z Europy i poszukiwanie rubinów w Afryce, łowy na grubego zwierza w Kenii- losy księcia Eustachego Sapiehy były jak scenariusz filmowy. Scenariusz, który napisało życie....

Kiedyś do autora książki podeszły córki i zaczęły rozmowę takimi oto...

Pozycja wciągająca. Mimo braków w konstrukcji i zaskakujących zmian w treści narracji, określiłabym ją jako interesującą gawędę. Autor wspaniale maluje klimat opisywanych czasów i miejsc i to jest tej pozycji największym atutem.

Książka ukazująca koleje losu polskiego ziemianina, który został zmuszony porzucić swoje dotychczasowe, nie zaprzeczajmy, nad wyraz wygodne życie i rzucić się w wir losu, który zgotowała mu wojna.
Ciekawe opisy czasów dzieciństwa, wiele interesujących, śmiesznych historyjek. Mało ciekawe, zlewające się w jedną całość opisy polowań.

Bardzo długa, ale ciekawa książka autobiograficzna.

• Chcę w prezencie
  • EBOOK
  • 2013
  • Kresy
  • XXX
  • Auto- i biografie

Dodaj cytat z książki Tak było...