Buddyzm Mahajana

2000-01-01
Henryk Smagacz
buddyzm

więcej Więcej

Popularnonaukowa pozycja, która prezentuje różne szkoły filozoficzne buddyzmu mahajana.

Książkę czyta się IMHO dosyć ciężko. Należy potraktować ją jako książkę naukową na temat buddyzmu mahajany. Nie jest to książka ułatwiająca (ani utrudniająca rzecz jasna!) praktykę buddyzmu w jakiejkolwiek formie. Niewiele wnosi też do spojrzenia na buddyzm jako taki. Bardziej zaspokaja ciekawostki na temat historii buddyzmu mahajany jako takiego. Trochę miałem osobiście...

• Studia
  • Religioznawstwo i ezoteryka