Wolne Miasto Gdańsk przewodnik po mieście

Gdańsk Pomorze Gdańskie Kaszuby
powieść historyczna
978-83-933870-0-7
Gdańsk Pomorze Gdańskie Kaszuby

Bardzo ciekawie napisana książka, duży plus za fotografie i ich opisy. Gdańsk był taki piękny... gdyby nie ruscy i ich "wyzwalanie" moglibyśmy cieszyć się niepowtarzalną architekturą miasta. Mimo wszystko gdańszczanie mają co podziwiać.

Wspaniała książka! Przenosi mnie do początku XX wieku ilekroć po nią sięgnę. Czuję się jakbym sama przemykała pomiędzy budynkami dawnego Gdańska. Wszystko wtedy było wspaniałe, piękne, takie uroczyste. Dzięki tej książce bardziej czuję się gdańszczanką.

• Częściowo przeczytane
  • 6) B) Gedanensis