Sycylijskie wesele

Hachette Polska
2012-01-01
2012-01-01
Małgorzata Leszczyk

Tytuł fascynujący, ale jak w większości z serii "Pisane przez życie" nie ma mowy o bajce. Autorka historii, Diane, wychodzi za mąż za chorobliwie zazdrosnego Sycylijczyka. Przypadek jakich niemało, ale o ile na tylnej okładce mówi się o historii "trzymającej w napięciu jak kryminał", o tyle sama lektura nawet nie przyprawiła mnie o ciarki. Gdyby nie pasjonujące opisy krajobrazów i lokalnej kuchni, oceniłabym tę książkę poniżej średniej.

Nudna... A miałam nadzieję, że zdola się choć pod koniec rozkręcić.

Nudna... A miałam nadzieję, że zdola się choć pod koniec rozkręcić.

Diane Sterling to młoda Angielka zajmująca się rysowaniem oraz projektowaniem różnego rodzaju ubrań. To również kobieta ceniąca sobie wolność i niezależność oraz aktywną pracę. Przy okazji poznaje Tancrediego z bogatego rodu Lorenzo, uroczego i przystojnego mężczyznę, z którym wchodzi w poważny związek małżeński. Niebawem jednak sytuacja Diany po ślubie zmienia się...
"Sycylijskie wesele" to powieść dobra tym bardziej, iż porusza niełatwy temat. Diane to kobieta ambitna i pragnąca realizować swoje cele, lecz u boku bogatego i wpływowego męża nie jest to takie łatwe. Między małżonkami często dochodzi do poważnej kłótni i wymiany zdań, w których to właśnie Tancredi dominuje. Fabuła powieści prowadzona jest w interesujący i nieskomplikowany sposób. Pozycja w sam raz na parę długich dni.

Cała opinia na stronie: https://moichksiazekswiat.pl/sycylijskie-wesele

Nawet ciekawa historia Angielki, która porzuca rodzinny kraj i przybywa do Włoch. Liczyłam na obyczajową komedię, a dostałam obyczajowy dramat. Szybko się czyta, a Angielka wyciąga odpowiednie wnioski z swoich błędów. Opisy potraw zachwycające.

Rozczarowująca i nudna jak flaki z olejem.

Rozczarowująca i nudna jak flaki z olejem.

Przejmująca historia młodej angielki która zakochuje się w przystojnym sycylijczyku.Diana poznaje Tancrediego w pięknej scenerii Rzymu.Mężczyzna jest spełnieniem marzeń każdej kobiety.Piękny,bogaty,kulturalny czy można się oprzeć takiemu mężczyźnie?
Szybki ślub a potem miało być jak w bajce "żyli długo i szczęśliwie". Niestety nie tym razem.Po ciężkiej chorobie matki Tancredi wraca wraz z żoną na Sycylię i tu dopiero pokazuje swoje prawdziwe oblicze.Szalejący z zazdrości,podejrzliwy przemienia życie Diany w koszmar.Choć zaczynają wychodzić na jaw pilnie strzeżone tajemnice rodzinne które nie jedną kobietę zmusiłyby do ucieczki Diana się nie poddaje.Za wszelką cenę stara się uratować własne małżeństwo.
Dręczona i maltretowana psychicznie kobieta w końcu po latach mówi "dość".
Trudny temat niestety napisany dość miałkim językiem.Nie czyta się tego źle ale jak na temat tak trudny autorka (albo ktoś z wydawnictwa) powinna się bardziej postarać.

nuda nuda jeszcze raz nuda. szkoda czasu na opisywanie o czym jest bo naprawdę nie warto czytać.

Cenię za piękne opisy egzotycznego i kolorowego miejsca, jakim jest Sycylia.

Cenię za piękne opisy egzotycznego i kolorowego miejsca, jakim jest Sycylia.

Kolejna osoba z serii : był taki..(i milion jego zalet) i wydawał się innny ,ale może trzeba było już na początku napisać ,że był bogaty ,przystojny i nic więcej mnie nie interesowało a przede wszystkim WIARĘ jaką wyznaje.Bo ile trzeba książek wydawać na temat islamu i innych podobnych ,aby w końcu kobiety zrozumiały na co się pakują...

Książka o zazdrosnym mężu, choć zazdrosnym to chyba mało powiedziane, do tego dochodzą tradycje sycylijskie i bogactwo. Jednak cóż dla mnie takie coś może mieć miejsce w każdym małżeństwie, gdzie jedno z małżonków jest aż nadto zazdrosne. Nie potrzeba tutaj nawet sycylijskiego temperamentu.

• Pisane przez życie
  • Literatura faktu

Dodaj cytat z książki Sycylijskie wesele