Na złym tropie

Okładka książki Na złym tropie Leena Lehtolainen
Okładka książki Na złym tropie
Leena Lehtolainen Wydawnictwo: Rebis Cykl: Maria Kallio (tom 10) kryminał, sensacja, thriller
Maria Kallio (tom 10)
VAARAN JALJILLA
Rebis
2012-10-16
2012-10-16
Sebastian Musielak
rebis Na złym tropie LEENA LEHTOLAINEN

Zawiła, wielowątkowa, ale spójna historia; Skomplikowana i zaskakująca intryga... tylko jakby naciągana. Miałam wrażenie, że autorka podała inne rozwiązanie zagadki niż planowała rozpoczynając pisanie. Do tego przerażająco plastikowy monolog "wyznania win" - widać każdą książkę można zepsuć, nawet jeśli przez 4/5 opowieści nie można się od niej oderwać.

Moje pierwsze i raczej ostatnie spotkanie z pisarką, gdyż "Na złym tropie" nie wzbudziło we mnie chęci sięgnięcia po inne pozycje. Czegoś mi brakuje w stylu Leeny Lehtolainen, chociaż oczywiście powieść napisana na przyzwoity poziomie jezykowym. Wydaje mi się jednak, że od kryminału wymaga się głównie wciągającej i zaskakującej fabuły, co w przypadku "Na złym tropie" nie do końca się sprawdza. Historia wciąga, ale niewybaczalne jest to, że bardzo łatwo domyślić się, kto jest sprawcą i jak rysuje się cała intryga. Przeszkadza mi też swoisty chaos, pomieszane wątki, mnóstwo epizodów, które niewiele wnoszą. Uważam, żę powieść nie jest najgorsza, ale daleko jej do prawdziwego kryminału "z krwi i kości".

Morderstwo w "rodzinie".

Morderstwo w "rodzinie".

Książka całkiem fajna...chociaż po tylu przeczytanych kryminałach od razu się domyśliłam kto jest mordercą...w sumie tytuł też trochę podpowiada, by na całą sprawę zerknąć pod innym kątem...teraz sięgam po drugi tytuł tej autorki z główną bohaterką Marią...

Kiedyś czytałam poprzednie książki tej autorki, dlatego żyjąc pozytywnym wspomnieniem jej twórczości sięgnęłam po Na złym tropie. Książka trochę mnie rozczarowała, dopiero ostatnie 100 stron nabrało dynamiki i zaczęło mnie wciągać. Spodziewałam się czegoś więcej dlatego taka ocena.

Niestety nie najlepszy kryminał moim zdaniem. Jakoś nie mogłam wczuć się w historię, świat przedstawiony przez autorkę. Świat sportowców (choć na szczęście nie było go za wiele) to nie dla mnie. Też trudne, typowe dla kraju autorki imiona i nazwiska nie ułatwiały czytania, czasami gubiłam się, kto jest kim.
Na plus: okładka i tytuł (pasuje idealnie),zakończenie zaskakujące, choć pewnej rzeczy się już wcześniej domyśliłam.
Jest pościg za mordercą, ale we mnie nie wzbudził jakiś większych emocji.

Na plus: okładka i tytuł (pasuje idealnie),zakończenie...

To pierwsze powieść Leeny Lehtolainen, po którą sięgnęłam, niestety brakuje jej tego "czegoś", niby poprawnie, ale jakoś mnie nie wciągnęła, a jej przeczytanie zajęło mi znacznie więcej czasu niż zwykle.

Czytałam parę książek tej autorki i przypadły mi do gustu, ta książka również. Dobrze napisana, lekka, wciągająca.

Szybki zwrot akcji pod koniec, jednak brak jednego szczegółu z początku książki podpada. Całkiem fajnie trzyma w napięciu, ale do niezwykłości trochę brakuje.

Tytuł opowiada prawie całą fabułę. Bez szału, ale też nie ma co narzekać.

Tytuł opowiada prawie całą fabułę. Bez szału, ale też nie ma co narzekać.

• Kryminał skandynawski
  • Literatura skandynawska

Dodaj cytat z książki Na złym tropie

Video

Video