No to w drogę! Tournee po polsku

Okładka książki No to w drogę! Tournee po polsku Aleksandra Jursza
Okładka książki No to w drogę! Tournee po polsku
Aleksandra Jursza Wydawnictwo: Wydaje.pl literatura podróżnicza
literatura podróżnicza
Wydaje.pl
2012-01-01
2012-01-01
Polska podróże turystyka couchsurfing Poznań

Okładka książki Świt_ebooków 7-8 Bartosz Adamiak, Alan Akab, Magdalena Białek, Monika Cukiernik, Robert Drózd, Anna Głód, Ela Graf, Paweł Grys, Aleksandra Jursza, Wiktoria Kacprzak, Dariusz Kankowski, Marta Kor, Marta Kor, Agnieszka Korol, Łukasz Kotkowski, Katarzyna Kowalewska, Kazimierz Kozłowski, Konrad T. Lewandowski, Tomasz Mróz, Ksenia Olkusz, Ksenia Olkusz, Adam Podlewski, Adam Podlewski, Paweł Pollak, Justyna Poluta, Honorata Rybakiewicz, Aneta Rzepka, Maciej Ślużyński, Łukasz Sporyszkiewicz, Magdalena Ithilar Stawniak, Magdalena Świerczek-Gryboś, Magdalena Szumna, Bartłomiej Trokowicz, Anna Wójcik, Agnieszka Żak
Świt_ebooków 7-8 Bartosz Adamiak, Al...

Jakiś czas temu dostałam maila od Aleksandry Jurszy z propozycją recenzji jej ebooka <i>„No to w drogę! Tournee po polsku”.</i> I choć szczerze nie znoszę innych form książek niż tradycyjne, papierowe, to propozycja współpracy była dla mnie dużym wyróżnieniem i za żadne skarby nie chciałam odmówić. Zanim zabrałam się do czytania, chciałam dowiedzieć się czegoś na temat samej autorki i jak się okazało to bardzo ciekawa osoba. Otóż Pani Aleksandra to młoda (nie jestem do końca pewna, ale chyba 24 – letnia) kobieta, absolwentka Pedagogiki i bodajże studentka informatyki. Prowadzi również własnego bloga.<br />
<i>„No to w drogę! Tournee po polsku”</i> to zapis wspomnień Aleksandry Jurszy z jej podróży po kraju. Odwiedzając rodzinę, a w większości przypadków znajomych poznanych w Internecie, przejechała Polskę wzdłuż i wszerz, tworząc przy tym pewien przewodnik, jednak bez ubarwień, mających zachęcić turystów. Aleksandra opisała wszystko tak, jak jest, co wg mnie czyni tę książkę wartościową, bo daje realne pojęcie o tym, czego możemy się spodziewać po poszczególnych miastach. Na początku mamy również coś na kształt prologu, gdzie znajdziemy opis podróży autorki do Francji z 2007r. Cała książka jest bardzo krótka, składa się z zaledwie 82 stron i jest podzielona na kilka części: „Prolog” – wakacje 2007 i podróż Aleksandry do Francji, pierwsze tournee, przypadające na rok 2009 oraz drugie, które autorka odbyła w roku 2010. Powinno być jeszcze tournee z roku 2011, ale jak sama autorka twierdzi, nie wie co stało się z jej notatkami, więc mamy tylko króciutki zarys podróży jaką przebyła Aleksandra. No i na końcu – czasy współczesne, rok 2012 i tournee nr 4! <br />
Swoje przygody, trudności i doświadczenia autorka opisała bardzo prostym, potocznym językiem, przez co mamy wrażenie jakby dobra koleżanka, opowiadała nam jak spędziła swoje wakacje. Wpływa to również na to, że książkę czyta się w błyskawicznym tempie.W <i>„No to w drogę! Tournee po polsku”</i> niekiedy natkniemy się na wulgaryzmy, a nawet emotikony, których w moim odczuciu było za dużo. Ebook Aleksandry Jurszy wzbogacony został prywatnymi zdjęciami, co moim zdaniem jest świetnym zabiegiem, pomaga nam się wczuć w klimat w książki – tych z kolei, chętnie zobaczyłabym więcej. Na końcu znajdziemy również podziękowania oraz listę odwiedzonych miast w latach <b>2009 – 2012.</b><br />
Niestety znalazło się też kilka minusów. Było trochę drobnych błędów, które aż tak bardzo nie zaburzały mi czytania, ale były też takie, których nie mogłam przeboleć.<br />
<i><center>„Weźmy grudzień na przykład. Dla Anglikow będzie to October, a dla Francuzow - Octobre!”</center></i><br />
Chyba nikomu nie trzeba mówić, że grudzień to <b>DECEMBER</b> (fr. Décembre),a October to październik. Mam nadzieję, że to przypadkowa pomyłka, która zostanie poprawiona. <br />
Na zakończenie dodam, że samą autorkę podziwiam za odwagę, za to, że nie zrażała niepowodzeniami, nawet wtedy, kiedy nie miała noclegu, za to, że udowodniła sobie i innym, że jak się chce to można, jak również za pokazanie Polakom jak piękny mamy kraj.<br />
<b>„No to w drogę! Tournee po polsku”</b> to lekka i przyjemna lektura na jeden wieczór, a przy tym przydatna pod względem informacji dotyczących polskich miast. Dlatego jeśli ktoś nie potrafi przekonać się do wakacji w naszym ojczystym kraju, polecam tę pozycję, bo jak Aleksandra Jursza wspomina:<br />
<i><center>„Cudze chwalicie, swojego nie znacie!”</center></i>

• Sekretny kącik
  • Literatura "dorosła"
  • Własna biblioteczka
  • EBOOK

Dodaj cytat z książki No to w drogę! Tournee po polsku