Zachcianki. Dziesięć zmysłowych opowieści

literatura polska zmysły opowiadania polskie
literatura piękna
978-83-779-9889-2
literatura polska zmysły opowiadania polskie

Miało być odprężająco i leniwie - a okazało się zmarnowanym czasem. Szkoda nielicznych ciekawych opowiadań do tego zbioru: nie zawiodła Olga Tokarczuk (Niewinne czarodziejki) i Grażyna Plebanek (www.fuckclub.com), ew. jeszcze Magdalena Tulli (Czerwona szminka). Ale całość - należy sobie po prostu darować.

Chodziło chyba o magię nazwisk autorów, bo "dzieło" jest - mówiąc najoględniej - słabe.

Pewnie należało się tego spodziewać oceniając po zestawieniu autorów. Opowiadania są tak różnorodne, że ta książka nie może się podobać, bo nie jestem w stanie wyobrazić sobie czytelnika o tak odmiennych upodobaniach. Tym niemniej lektura była ciekawym przeżyciem, nawet jeśli nigdy więcej po nią nie sięgnę.

Znane nazwiska, które zdecydowały się wypuścić wspólnie gniota. Nie czuć ani przez jedną stronę, że komukolwiek z grona autorów chciało się tworzyć tę książkę. Czuć za to kompletne "mam to gdzieś" rzucone w naszą stronę, czytelników znaczy. Nie zamierzam tolerować takiej postawy. Pała na szynach!

Całkiem mile do poczytania opowieści, miła odskocznia od cięższych i dłuższych lektur 👍 w sam raz na mały reset czytelniczy.

Strasznie słabe. Szokujące jest to, że autorzy kojarzący się z wysokiej jakości książkami wypościli takie paździerze. Jedynie dwa opowiadania były niezłe. Nie warto się męczyć, by do nich dojść.

NIE POLECAM. STRATA CZASU.
Męczyłam tę książkę od września 2018 do grudnia 2019, a więc ponad rok i o mało nie umarłam z nudów. Sięgnęłam, ponieważ pomyślałam sobie że mam niepowtarzalną okazje na "degustację" stylu aż dziesięciorga autorów, co zabierze o wiele mniej czasu niż przeczytanie dziesięciu książek i będę wiedziała na przyszłość po które sięgać, a które omijać. No...

świetne opowiadania najlepszych polskich pisarzy: odważne , dowcipne i zajmujące

Sylwia Chutnik - niewinne czarodziejki
Zygmunt Miłoszewski - idealny dzień lata
Grażyna Plebanek - www.fuckclub.com
Magdalena Tulli - czerwona szminka
Szczepan...

Bardzo słaby zbiór, w którym ani jedno opowiadanie niestety nie zadowala. Nie znajdziemy tu ani zmysłowości, ani subtelności, ani ostrzejszych scen seksu w dobrym wydaniu. Wielkie rozczarowanie.

Dyskusje

• 2013