Zachcianki. Dziesięć zmysłowych opowieści

literatura polska zmysły opowiadania polskie
literatura piękna
978-83-779-9889-2
literatura polska zmysły opowiadania polskie

Całkiem mile do poczytania opowieści, miła odskocznia od cięższych i dłuższych lektur 👍 w sam raz na mały reset czytelniczy.

Strasznie słabe. Szokujące jest to, że autorzy kojarzący się z wysokiej jakości książkami wypościli takie paździerze. Jedynie dwa opowiadania były niezłe. Nie warto się męczyć, by do nich dojść.

NIE POLECAM. STRATA CZASU.
Męczyłam tę książkę od września 2018 do grudnia 2019, a więc ponad rok i o mało nie umarłam z nudów. Sięgnęłam, ponieważ pomyślałam sobie że mam niepowtarzalną okazje na "degustację" stylu aż dziesięciorga autorów, co zabierze o wiele mniej czasu niż przeczytanie dziesięciu książek i będę wiedziała na przyszłość po które sięgać, a które omijać. No...

świetne opowiadania najlepszych polskich pisarzy: odważne , dowcipne i zajmujące

Sylwia Chutnik - niewinne czarodziejki
Zygmunt Miłoszewski - idealny dzień lata
Grażyna Plebanek - www.fuckclub.com
Magdalena Tulli - czerwona szminka
Szczepan...

Bardzo słaby zbiór, w którym ani jedno opowiadanie niestety nie zadowala. Nie znajdziemy tu ani zmysłowości, ani subtelności, ani ostrzejszych scen seksu w dobrym wydaniu. Wielkie rozczarowanie.

Książkę wzięłam ze względu na ciekawość. Erotyczne opowiadania... może będzie interesująco. Niestety okrutnie się zawiodłam. Część opowiadań ma charakter abstrakcyjny, czasami nie da się połapać w tym, co w ogóle autor miał na myśli. Słownictwo dość ubogie jak na erotyk, a i samej...

Niezbyt udany początek czytelniczego roku 2018. Ale tak to jest , kiedy książka zajmuje...ponad rok. Tak skutecznie opóźnił czytanie "Portret Nietoty" Jacka Dukaja, po którym spodziewałem się plastycznych udziwnień i słowotwórstwa, ale nie aż tak...Krystyna Kofta w „ADELI Z DZIELNICY ROZPUSTY” wypada w tym nierównym zbiorze opowiadań chyba najlepiej.
Może jeszcze Grażyna...

Baaardzo nierówny zbiór. W zasadzie tylko jedno opowiadanie wzbudziło faktycznie pozytywne emocje, była to krótka forma Łukasza Dębskiego. Ironia, zaskakiwanie, język - wielkie tak! Mam, nadzieję, że autor pokusi się o napisanie czegoś więcej dla dorosłych odbiorców, bo ta próbka była bardzo obiecująca.
Tak jak już wcześniej donoszono - największym rozczarowaniem było...

Nie wróciłabym już do przeczytania...

Dyskusje

• 2013