Każdy szczyt ma swój Czubaszek. Maria Czubaszek w rozmowie z Arturem Andrusem

Artur AndrusMaria Czubaszek Wydawnictwo: Prószyński i S-ka publicystyka literacka, eseje
978-83-7648-950-6
Prószyński i S-ka
satyra wywiad wspomnienia
publicystyka literacka, eseje
978-83-7648-950-6
satyra wywiad wspomnienia

Idealna książka dla jesieniary. Pełen relaks, rozmowa miła i przyjemna ze szczyptą absurdu

"Sięgnięte po" dzięki powtórce "Spadkobierców" - przepadam zwłaszcza za odcinkami z Marią Czubaszek! A "Każdy szczyt ma swój CZUBASZEK" to zupełnie miła lektura; jeśli już na świecie musi istnieć "literatura celebrycka" to niech istnieje właśnie taka! Szczególnie atrakcyjne są wspomnienia życia towarzyskiego Warszawy z lat 60. i 70. Do tego zdjęcia i "znaleziska z...

Dowcipna, błyskotliwa, pełna humoru i anegdot rozmowa mądrych inteligentnych osób. Takich, których chce się słuchać, bo mają coś do powiedzenia. Świetna rozrywka, czyta się z uśmiechem na ustach.

Pani Maria i Artur to pewniak poziomu dobrego humoru. Wspomnienia Pani Marii ubrane w jej sakrazm, humor i ogromny dystans do siebie. Strasznie jej brak...

Przyznam że zadziwiająca i niepowtarzalna osoba. Miała zdecydowanie bardzo oryginalne spojrzenie na Świat i podejście do życia. Osoba z ogromną pokorą i dystansem podchodziła do swojej pracy i twórczości. Ja uwielbiam za swoją orginalność, niezwykły talent, poczucie humoru i miłość do zwierząt

Bardzo cienię za dystans do siebie i świata i kapitalne poczucie humoru

Żartobliwe wspomnienia... czytałam z muzyką w tle . Maria Czubaszek i Wojciech Karolak to także autorsko-małżeński tandem . Ich piosenki : ,, Miłość jest jak niedziela" albo ,,Wyszłam za mąż zaraz wracam" w znakomitym wykonaniu Ewy Bem do dziś swing'ują w necie

Lubiłam Marię Czubaszek.
NIe wiem czemu książkę czytało mi się dość ciężko.

Program III Polskiego Radia słucham od zawsze. Panią Marię Czubaszek w rozmowie z Arturem Andrusem słyszałam wielokrotnie . W tej książce Artur Andrus pyta/przeprowadza wywiad P Marię o jej twórczości, życie rodzinne i towarzyskie. Od tego, jak zrobić fikcyjny wywiad ze swoim mężem (p. Wojciechem Karolakiem), poprzez możliwość zobzcenia papiery rozwodowe Pani Marii,...

Pomimo tego, że nie jestem fanką twórczości p. Marii Czubaszek zawsze bardzo ją lubiłam i szanowałam, głównie ze względu na ogromne poczucie humoru i odwagę z jaką głosiła swoje poglądy. Za to, że nie bała się żyć tak, jak chciała, na przekór opinii innych. Książka to w zasadzie wywiad z p. Marią, dzięki któremu poznałam ją jeszcze lepiej, oprócz sporej dawki humoru oraz...

Dyskusje

2 271
  • 2012
  • 2013
  • Chcę w prezencie
  • 2014
  • Biografie
więcej mniej

Artur Andrus Każdy szczyt ma swój Czubaszek. Maria Czubaszek w rozmowie z Arturem Andrusem Zobacz więcej
Maria Czubaszek Każdy szczyt ma swój Czubaszek. Maria Czubaszek w rozmowie z Arturem Andrusem Zobacz więcej