Każdy szczyt ma swój Czubaszek. Maria Czubaszek w rozmowie z Arturem Andrusem

Okładka książki Każdy szczyt ma swój Czubaszek. Maria Czubaszek w rozmowie z Arturem Andrusem
Artur AndrusMaria Czubaszek Wydawnictwo: Prószyński i S-ka publicystyka literacka, eseje
publicystyka literacka, eseje
Prószyński i S-ka
2011-10-18
2011-10-18
satyra wywiad wspomnienia

Okładka książki A koń w galopie nie śpiewa Artur Andrus, Wojciech Zimiński
Ocena 6,0
A koń w galopi... Artur Andrus, Wojci...
Okładka książki Antylopa z Podbeskidzia Artur Andrus, Daniel de Latour
Ocena 7,1
Antylopa z Pod... Artur Andrus, Danie...

Bardzo przyjemna książka, łącząca humor autora i rozmówczyni.
Polecam dla kogoś zainteresowanego twórczością Pani Czubaszek

Bardzo przyjemna książka, łącząca humor autora i rozmówczyni.
Polecam dla kogoś zainteresowanego twórczością Pani Czubaszek

Do przeczytania na raz.

Do przeczytania na raz.

Jak zwykle błyskotliwe odpowiedzi i dygresje , świetny humor

Jak zwykle błyskotliwe odpowiedzi i dygresje , świetny humor

Czyta się lekko i przyjemnie. Takie trochę do śmiechu, momentami zabawne. W sumie nic mądrego, choć jedna czy dwie refleksje mnie naszły.

Lepszy początek i koniec a w środku - nudniej.

Książka-czytadełko, na raz i można komuś oddać nie zaglądając więcej.

Fajne rysunki męża nieżyjącej już Czubaszek, Wojciecha Karolaka.

Lepszy początek i koniec a w środku - nudniej.

Książka-czytadełko, na raz i można komuś oddać nie zaglądając więcej.

Fajne rysunki męża nieżyjącej już Czubaszek, Wojciecha Karolaka.

Bardzo ciekawe rozmowy, humorystyczne; zresztą znając Artura Andrusa i Marię Czubaszek nie można spodziewać się niczego innego. Chciałabym to usłyszeć i zobaczyć na żywo.
Polecam

Polecam

Po przeczytaniu „Dzień dobry jestem z kobry” oczekiwałam czegoś więcej po wywiadzie Artura Andrusa, jednak będąc szczera jest tutaj za mało Marii Czubaszek w Marii Czubaszek. Większość informacji już została przedstawiona we wcześniejszej książce, która przeczytałam, a co za tym idzie - wiało nuda. Miałam wrażenie ze jest to bardziej rodzaj przedstawienia kręgu ludzi jakimi otaczała się główna bohaterka i to na nich się wszystko skupia, a nie na samej Marii. Sięgnęłam po tę książkę, by to ją lepiej poznać i byłam rozczarowana, kiedy zastałam kompletnie co innego i mnóstwo wypełniaczy. Jedynym plusem są tutaj fotografie, których wcześniej nie widziałam, ale uważam, ze to za mało, aby docenić powielane informacje z innych książek. A może to inne książki powielają informacje zawarte tutaj? Tak czy siak o mojej ocenie zaważyła kolejność w jakiej przeczytałam te dwie pozycje i automatycznie zniechęciło mnie do sięgnięcia po inne propozycje biograficzne Pani Czubaszek. Jak dla mnie wystarczy przeczytać jedna - która? To już indywidualny wybór. Dla mnie już wystarczy.

Idealna książka dla jesieniary. Pełen relaks, rozmowa miła i przyjemna ze szczyptą absurdu

"Sięgnięte po" dzięki powtórce "Spadkobierców" - przepadam zwłaszcza za odcinkami z Marią Czubaszek! A "Każdy szczyt ma swój CZUBASZEK" to zupełnie miła lektura; jeśli już na świecie musi istnieć "literatura celebrycka" to niech istnieje właśnie taka! Szczególnie atrakcyjne są wspomnienia życia towarzyskiego Warszawy z lat 60. i 70. Do tego zdjęcia i "znaleziska z tapczanu", opinie znajomych twórców o głównej bohaterce, fragmenty tekstów, rysunki i inne, a wszystko zdobyte i zgromadzone dzięki niewątpliwemu poświęceniu Artura Andrusa, który w wypełnianiu tego zadania ŁATWO NIE MIAŁ. Największym bowiem minusem wydania okazała się ograniczona chęć Marii Cz. do współpracy, bo, jak się okazało, ta nietuzinkowa postać nie lubiła wspomnień. Momentami antypatia owa rzutuje na efekt wynikowy, tzn. opisywaną tu książkę. Tak czy inaczej można łyknąć - dla kulturalnej rozrywki.

Dowcipna, błyskotliwa, pełna humoru i anegdot rozmowa mądrych inteligentnych osób. Takich, których chce się słuchać, bo mają coś do powiedzenia. Świetna rozrywka, czyta się z uśmiechem na ustach.

Pani Maria i Artur to pewniak poziomu dobrego humoru. Wspomnienia Pani Marii ubrane w jej sakrazm, humor i ogromny dystans do siebie. Strasznie jej brak...

Artur Andrus Każdy szczyt ma swój Czubaszek. Maria Czubaszek w rozmowie z Arturem Andrusem Zobacz więcej
Maria Czubaszek Każdy szczyt ma swój Czubaszek. Maria Czubaszek w rozmowie z Arturem Andrusem Zobacz więcej